Pieseň ľadu a ohňa

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Tanec s drakmi 1: Sny a Prach  E-KNIHA

George R.R. Martin  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2016
Séria: Pieseň ľadu a ohňa (diel 5 z vydaných 5)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
13,90 €
Bežná cena:
18,90 €
Ušetríte:
26% (5,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

George R.R. Martin, ktorého časopis Time nazval „americkým Tolkienom“, si získal medzinárodné uznanie svojím monumentálnym cyklom epickej fantasy. Teraz vám tento oceňovaný autor prináša piatu knihu svojej preslávenej ságy, v ktorej známe tváre aj nečakané mocnosti bojujú o svoje miesto v rozdrobenej ríši.

Po obrovskej bitke visí budúcnosť Siedmich kráľovstiev na vážkach, krajinu sužujú stále nové hrozby, ktoré sa vynárajú z každej strany. Na východe vládne Daenerys, posledná z potomkov Targaryenovcov, so svojimi tromi drakmi ako kráľovná mestu, vystavanému z prachu a smrti. Ale aj ona má tisícky nepriateľov, čo sa ju vybrali hľadať. Kým sa dávajú dokopy, istý mládenec sa taktiež vydáva na cestu za kráľovnou, no vedú ho k tomu úplne iné pohnútky. Aj Tyrion Lannister, na úteku zo Západnej zeme, kde je na jeho hlavu vypísaná nemalá odmena, mieri ku kráľovnej Daenerys. No jeho najnovší spojenci na tejto ceste nie sú len banda trhanov, ako sa na prvý pohľad zdá, ba dokonca majú medzi sebou niekoho, kto by mohol skutočne pripraviť Dany o jej nárok na Západnú zem. Na severe sa stále tiahne gigantický Múr z ľadu a kameňa, ktorý je iba taký silný ako tí, čo na ňom držia hliadku. A tam musí Jon Snow, 998. najvyšší veliteľ Nočnej hliadky, čeliť najväčšej výzve. Nepriatelia naňho striehnu nielen v Hliadke, ale aj za Múrom, v zemi ľadových tvorov. Vo všetkých kútoch krajiny prepukajú prudké spory, páchajú sa zrady, a celá perepúť štvancov a kňazov, vojakov a prevteľovačov, urodzených aj otrokov musí prekonávať naoko nezdolateľné prekážky. Niektorí zlyhajú, iní zosilnejú mocou temnoty. Ale v časoch rastúceho nepokoja sa sily osudu a politiky spoja v nevyhnutnom tanci, najväčšom, aký videl svet.

Tatran

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 27,80 €
(ušetríte 9,00 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: A Dance With Dragons (Part 1): Dreams and Dust (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 556
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 252802


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 28 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Majkak
Majkak
30. januára 2017
     
Reagovať

Chýba dynamika -4

Už predošlý diel bol taký malý pôrod, akoby autorovi došla chuť aj inšpirácia a tu to boo ešte viditeľnejšie. Miesto toho, že by séria smerovala k nejakému vyvrcholeniu (ako som si prečítala v recenziách, neskončí sa to ani v ďalšom dieli), autor pridáva nové postavy a pomaličky rozpisuje už aj to, kto ide kedy cikať - len aby bolo o čom, keď už nie je. Zrejme zatiaľ posledný diel si ešte prečítam, ale potom už dávam výpoveď. Začínam byť z toho celého unavená a rozčarovaná, je to ako nikdy sa nekončiaci seriál a postavy sa pomaly už ani nikam neposúvajú. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (6)
Lujza Veruzábová
Lujza Veruzábová
2. decembra 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Spokojnosť 5

Kniha ma nesklamala, pokračuje v rovnakom napätí ako predchádzajúce. Celú sériu mám rada, jediné čo mi vadí, je posúvanie vydania ale čo už. Nakoniec si to prečítam znova všetko naraz :-) Teším sa už teraz na ďalší diel a dúfam, že bude ešte pred Vianocami. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Miloš Chrenko
Miloš Chrenko
24. októbra 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Čo čakať 1

Nemá asi zmysel hodnotiť piaty diel sére, kto sa dočítal až sem, presne vie, čo čakať. Takže už ide najmä o očakávanie, čo sa stane so známymi postavami, kam sa posunú, kto zomrie, koho uväznia, kto sa dostane k moci. A že nikto, ani ten, kto je aktuálne hore, si nemôže byť istý, ako dlho tam vydrží a či ho nezhodí najbližší človek. A o prekvapenia v tomto duchu opäť nie je núdza, čitateľ si nikdy nemôže byť istý, kto hru o tróny dohrá. Ak mi niečo vadí, je to možno až zbytočná miera násilia (resp. jeho opisy, v čom sa autor možno nadmieru vyžíva). A - pri fantasy paradoxne - najlepšie sú podľa mňa tie reálne pasáže, kde ide o intrigy, snovanie plánov, vytváranie a zrádzanie spojenectiev atp. (viac než fantasy línie o hľadaní trojokého havrana či prevteľovania do zvierat). Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (7)
Juraj C.
Juraj C.
8. septembra 2016
Reagovať

Už zase? -1

No taaaaaak. To robíte schválne. Opäť posun? Tentoraz až mesiac. Prečo na začiatku nedáte reálny čas kedy to má byť vydané. To som ešte nezažil aby bolo vydanie posúvané aj 4-5 krát. Zobraziť celú recenziu

petrik
petrik
9. septembra 2016

Uz ste si po skusenostiach s predchadzajucimi dielmi mohli zvyknut :) osobne budem prijemne prekvapeny ak druhy diel vyjde este pred Vianocami. Ale aj keby vysiel az po nich, v konecnom dosledku je to uplne jedno… na koniec celej sagy sa aj tak bude cakat este cele roky (ak to vobec GRRM stihne dopisat, ma uz predsa len takmer 70…)

Jakub Kadera
Jakub Kadera
9. septembra 2016

..myslím, že knihy vyjde skôr ako bude dokončená diaľnica do Košíc :D

Alena
Alena
8. septembra 2016

ja som niekde čítala že termín vydania je 30.10

Tomáš Bartík
Tomáš Bartík
31. augusta 2016
Reagovať

Vydanie -1

Tak ako teda, bude to toho 7.9 alebo nebude ?? :D Vyzerá to že skôr nie, aj keď nádej tu stále je s nami :D A to som tak rozmýšľal, že by som to aj do začiatku školy prečítal. Uvidíme čo nám ujo Tatran nakoniec povie :D Zobraziť celú recenziu

Patrik Ilčák
Patrik Ilčák
20. júla 2016
Reagovať

Vydanie -1

Dnes som dostal správu od vydavateľstva Tatran. Vydanie prvej časti sa zatiaľ odsúva až na september, 2. časť by mala vyjsť v novembri, no veľmi tomu neverím. Na december pripravujú vydanie knihy Kráľovstvo 7 rytierov (v českom vydaní Rytíř sedmi království). Takže zatiaľ tak. Zobraziť celú recenziu

20. júla 2016

Problem je, ze v CZ knihy prekladali postupne uz od roku 2000. Na Slovensku neviem preco na tuto seriu dlhe roky vsetky velke vydavatelstva kaslali. Inak Martinov styl pisania je dost svojsky, prekladatelkam ich pracu teda nezavidi..

anonym
anonym
20. júla 2016

Myslim, ze vydaniu v auguste veril malokto...ja uz ani nie som prekvapena.... len ma mrzi, ze v CZ to maju uz davno, ale na Slovensku vydavatelia zaspali. Je to fakt smutne... najma ak vezmeme v uvahu, aka je tato seria popularna.

7. mája 2016
Reagovať

Preklad A Feast for Crows a A Dance … 1

Za pomalý preklad posledných dvoch kníh (preto som tento komentár vložil pod obe knihy) nemôžu prekladatelia, ani Tatran, ale samotný George R.R. Martin. Posledné dve knihy písal 11 rokov, doviedol ich k dokonalosti. Dej sa v nich neskutočne vlečie, no sú tu hromady opisov, desiatky vedľajších postáv, ešte viac dejových línií ako v predchádzajúcich knihách. Preklad tohto sa nedá porovnať napríklad s Brownom alebo Nesbom. Musíte si dávať strašný pozor aby ste si nepomýlili meno postavy, inak nemusí veľká časť knihy vôbec dávať zmysel. Preto majte´ľudia trocha strpenie. Zobraziť celú recenziu

Livora
Livora
7. novembra 2016

Veľmi pekne ďakujem za túto reakciu a plne s ňou súhlasím. Moja manželka je prekladateľka a naozaj sú to mesiace mravenčej práce, prieskumu o historických a technických výrazoch. Zachovanie umeleckého a rozprávačského štýlu a pritom "poslovenčenie" knihy. Nie je to len o tom, nejako to preložiť. A ak je v knihe pritom veľa opisov a veľké state bez dialógov, ide to oveľa pomalšie. A samozrejme všetky detaily, na ktoré si treba dať pozor a obrovské množstvo postáv a špecifických výrazov, ku ktorým si až musíte vytvoriť databázu, aby ste sa v tom nestratili a mohli si to spätne vyhľadať. Ak má k tomu kniha 600 strán, už je to naozaj náročné. Treba sa na to pozerať reálne a zastať sa prekladateliek, ktoré tu odviedli skvelú prácu. :)
Ďakujem

Jakub Kadera
Jakub Kadera
2. mája 2016
Reagovať

TIP -1

neverím tomu vydaniu na Október 2016, osobne to odhadujem vydanie na rok 2017...schválne kto sa trafí najbližšie so všetkými posunmi :D
TIP: Marec 2017
Zobraziť celú recenziu

Erik
Erik
5. mája 2016

Ani ja neverím, tipujem pri všetkých bohoch december 2016 :D

Dávid Oslovič
Dávid Oslovič
25. februára 2016
Reagovať

Najlepšia -1

Po prvé je fajn že bude dve knihy a nie jedna lebo to by bola mega hruba a po druhé cena by bola rovnaka napr. 30 eur. Teším sa nech už tie knihy bude kedy budu Slovenský preklad je top :D Ďakujem Zobraziť celú recenziu

Ján Trnka
Ján Trnka
25. decembra 2015
Reagovať

Jon Sneh? -1

Prečo sa v prvých troch knihách meno Jon Snow neprekladá, ale zrazu tu už áno? Dúfam, že je to len preklep a v knihe zostane Jon Snow. Lebo som zástanca toho, že mená by sa nemali prekladať. Zobraziť celú recenziu

13. februára 2016

určite tam ostane Jon Snow, ved sa budu drzat predchádzajúcich dielov, je to iba preklep v popise tak ako Roff Stark pri tretej knihe

12

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba