Knihy
E-knihy
9,03 €

Bežná cena Bežne 9,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do 16 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

A Study in Scarlet is Sir Arthur Conan Doyle’s first story with Holmes and Watson.

Come and walk the dark streets of London with the great Mr Sherlock Holmes! When Sherlock Holmes gets a letter from the police, he and his new
friend, Doctor Watson, have a difficult problem. Who is the rich man in the empty house? Why did he die? And, most important of all, will Holmes and
Watson find the man who did it? Or will they be too late?

Stage 1 - Elementary - 600 headwords - A1

Syllabus:
Nouns – Plural - Possessive ’s; Pronouns Indefinite: some-, no-, any-, every- (body/thing); Subject and object; Determiners Ordinal numbers: first – hundredth; Quantifiers some/any, more; Distributives: another, other, each Adjectives Comparative: er/more + adjective…than, as….as; Superlative: the –est (in/of), most + adjective; Verb forms and tenses Negative questions; Present Continuous; Present Simple; Past Simple of listed irregular verbs; Common phrasal verbs with transparent meanings; Adverbs Adverbs of frequency; Question words.
Čítaj viac
Kúpte spolu
A Study in Scarlet - Arthur Conan Doyle, Riccardo Guasco (ilustrácie)
The Hound of the Baskervilles - Arthur Conan Doyle, Federico Volpini (ilustrácie), Janet Borsbey, Ruth Swan
19,96 €
Ušetríte 1,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
CD
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788853621078
Naše katalógové číslo
252010
Počet strán
64
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2016
Ilustrácie
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Eli Publishing

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnohých slávnych diel o výnimočnom detektívovi sa narodil v Edinburgu v Škótsku ako štvrtý potomok. Absolvoval štúdium na internátnej základnej škole a neskôr aj na lekárskej univerzite. Jeho prvú poviedku uverejnil časopis Chamberse Journal v roku 1879 keď mal Arthur Conan Doyle dvadsať rokov. Aj keď posielal do redakcie aj ďalšie príspevky, máloktorý z nich prijali a uverejnili. V roku 1882 časopis Cronhill uverejnil jeho poviedku o tajomstve lode Mary Celeste. Táto poviedka bola inšpirovaná plavbou parníkom do Nigérie, ktorú absolvoval po tom, čo mu chorý otec odišiel do sanatória a Arthur sa na veľrýbárskej lodi zamestnal ako lodný chirurg. Keď sa mu v myšlienkach poprvýkrát zjavil populárny detektív, nemal meno Sherlock Holmes, pod ktorým ho dnes pozná celý svet. Pôvodne sa mal totiž volať Sherrirford Holmes a jeho priateľ doktor Ormond Sacker. Neskôr ich však premenoval. V roku 1886 Arthur Conan Doyle napísal prvú poviedku o Sherlockovi - Štúdia v šarlátovej. Vydavateľ mu zaplatil 24 libier a poviedku uverejnil až v roku 1887. Keď však vyšla o rok neskôr knižne, zožala väčší úspech. Keď neskôr uverejňoval svoje poviedky v novom časopise The Strand Magazine, mal obrovský úspech. Vtedy ľudia stávali na časopis v neuveriteľne dlhých radoch, len aby si mohli prečítať najnovšiu poviedku. Neskôr sa však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roku 1893 zabil v poviedke Posledný prípad. Táto poviedka vyvolala obrovskú vlnu nepokoja a nespokojnosti. V roku 1902 však vydal poviedku Pes Baskervillský a o rok neskôr poviedku Prázdny dom v ktorej sa ukázalo, že Holmes je nažive. Posledný román o Sherlockovi Holmesovi napísal v roku 1915 - Údolie strachu. Za svoj život napísal Sir Arthur Conan Doyle 56 poviedok a 4 romány o Sherlockovi Holmesovi. Zomrel v roku 1930 ako sedemdesiatročný, ale vo svojich dielach žije dodnes.

Čítaj viac
Kúpte spolu
A Study in Scarlet - Arthur Conan Doyle, Riccardo Guasco (ilustrácie)
The Hound of the Baskervilles - Arthur Conan Doyle, Federico Volpini (ilustrácie), Janet Borsbey, Ruth Swan
19,96 €
Ušetríte 1,04 €

„Dovoľte svojmu dieťaťu vyberať v knižnici takú knihu, na ktorú dosiahne rozumom, nie rukou.“

Novák J.