Knihy
E-knihy

Záhada na zámku Styles

CD (mp3)

Kristián, 2016
MP3 na CD
Vydavateľstvo
Kristián, 2016

Záhada na zámku Styles je prvním románem Agathy Christie s jedinečným a dnes již legendárním belgickým detektivem Herculem Poirotem. Debutující spisovatelka mu hned na úvod připravila nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných...

Čítaj viac

12,01 €

Bežná cena Bežne 12,64 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

Záhada na zámku Styles je prvním románem Agathy Christie s jedinečným a dnes již legendárním belgickým detektivem Herculem Poirotem. Debutující spisovatelka mu hned na úvod připravila nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy změní ve skutečnost. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař? Důmyslný a napínavý příběh, na němž Christie pracovala během první světové války, nejprve vydavatelé odmítali. Nakonec vyšel až v roce 1921 - a zahájil kariéru nejprodávanější prozaičky na světě všech dob.

Nesmrtelné dílo nyní vychází v interpretaci toho nejpovolanějšího - Jaromíra Meduny, který je pro Čechy hlasem televizního Poirota. Vydává Tympanum a vydavatelství Kristián Entertainment.

Celková délka 8 h 11 min
Čte Jaromír Meduna
Čítaj viac
Kúpte spolu
Záhada na zámku Styles - Agatha Christie
Afghánec - Frederick Forsyth
25,30 €
Ušetríte 1,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
8h 11min
Naše katalógové číslo
251730
Rozmery
125×137 mm
Jazyk
český

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko nevydarených románov. Po tom, čo začala písať detektívky a čitateľom predstavila Hercula Poirota v knihe Záhada na zámku Styles začala kariéra Agatha Christie pomaly stúpať. S detektívnym románom Vražda Rogera Acroyda prišiel prvý výrazný úspech, ktorý bol doslova bestsellerom a dodnes patrí medzi jej najlepšie diela. Ďalšou výraznou postavou v jej dielach, okrem Hercula Poirota, ktorý sa objavil v 33 knihách bola slečna Jane Marplová, o ktorej si mohol čitateľ prvý krát prečítať v roku 1931 v knihe Vražda na fare (The Murder at the Vicarage). Množstvo detektívok či už s Herculom Poirotom, alebo slečnou Marplovou bolo sfilmovaných. Agatha Christie písala aj pod pseudonymom Mary Westmacottová - napísala 6 psychologických románov, 19 zväzkov detektívnych poviedok, 14 divadelných hier s detektívnym námetom, 2 diela literatúry faktu a knihu básní. V roku 1976 zomrela vo Wallingforde vo veku 85 rokov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Záhada na zámku Styles - Agatha Christie
Afghánec - Frederick Forsyth
25,30 €
Ušetríte 1,33 €

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles