Knihy
E-knihy

Za súmraku

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Európa, 2016
Edícia
Premena

Zbierka poviedok Za súmraku vyšla roku 1897. A. P. Čechov mal vtedy dvadsaťsedem rokov a v literárnych kruhoch i u čitateľskej verejnosti bol známy ako autor humoristických poviedok. V tom čase považovala verejnosť spisovateľa humoristu skôr za...

Čítaj viac

7,95 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nové vydanie slávnej zbierky poviedok.Zbierka poviedok Za súmraku vyšla roku 1897. A. P. Čechov mal vtedy dvadsaťsedem rokov a v literárnych kruhoch i u čitateľskej verejnosti bol známy ako autor humoristických poviedok. V tom čase považovala verejnosť spisovateľa humoristu skôr za zabávača a tvorcu ľahkého odpočinkového čítania. No Čechov svojou zbierkou rozbil tieto klamlivé predstavy a dokázal, že humoristická poviedka nemusí byť vždy len prvoplánovo vtipná, ale v jej podtexte sa môže skrývať odkaz tragikomickosti ľudského bytia a v jej texte originálne slovesné majstrovstvo a obrazná virtuozita. Mnohých preto nesmierne udivilo, že rok po publikovaní udelila Ruská akadémia vied Čechovovi prestížnu Puškinovu cenu.

Pri zostavovaní knihy autor neponechal nič na náhodu. Svedčí o tom neobyčajne sebakritický prístup k výberu poviedok. Z približne sto dvadsiatich nakoniec zaradil do zborníka iba šestnásť. Veľkú pozornosť venoval najmä ich poradiu. Zbierka vyvolala množstvo pozitívnych i negatívnych ohlasov. Práve tie negatívne paradoxne možno najlepšie vyjadrili podstatu Čechovovej tvorby – hovorilo sa v nich o „temnom charaktere", o jeho „pochmúrnom pohľade na život", o „zabíjaní ľudských nádejí". Sám Čechov na tieto a podobné názory reagoval po svojom: „Čítam to a nijako neviem pochopiť, či ma chvália alebo oplakávajú moju stratenú dušu?"
Čítaj viac
Kúpte spolu
Za súmraku - Anton Pavlovič Čechov
Veselú samovraždu a šťastný nový rok! - Sophie de Villenoisy
13,95 €
Ušetríte 8,03 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Polnoje sobranije sočinenij i pisem: V 30 t. Sočinenija
Rok vydania
2016
Počet strán
144
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
251434

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

10
2
0
0
0

Lia
1.5.2014
Názor čitateľa
... poviedky vynikajúce, preklad zvytočne opisný ...preklady Zory Jesenskej alebo Magdy Takáčovej v starších vydaniach sú výstižnejšie
Čítaj viac
K2k
30.11.2012
Názor čitateľa
Jedny z najlepších poviedok aké som kedy čítal, a perfektný preklad Ivanou Kupkovou.
Čítaj viac

Anton Pavlovič Čechov, po rusky Антон Павлович Чехов (* 29. január 1860, Taganrog, Rusko – † 15. júl 1904, Badenweiler, Nemecko) bol ruský lekár, spisovateľ a dramatik. Anton Pavlovič Čechov sa narodil v Taganrogu ako prostredné zo šiestich detí v rodine obchodníka s potravinami. V Taganrogu navštevoval v rokoch 1868 až 1879 miestne gymnázium. Rád hrával divadlo s ochotníkmi a chodil na predstavenia miestneho divadla. Taktiež sa začal venovať písaniu anekdot a frašiek. Čechovov rodný dom v Taganrogu. Po ukončení gymnázia sa presťahoval do Moskvy, kde na Fakulte medicíny Moskovskej univerzity získal diplom lekára. Zo svojich príjmov živil svojich rodičov a súrodencov. Čechov pracoval ako lekár, na svojom statku zadarmo ošetroval sedliakov. Vo svojom voľnom čase prispieval do humoristických časopisov. Jeho debut vyšiel v roku 1880 v petrohradskom týždenníku Strekoza. Od roku 1882 písal pre petrohradské noviny Peterburskaja gazeta a Novoje vremja. Napriek tomu, že v tej dobe bol považovaný za známeho spisovateľa, on považoval písanie iba za svoje hobby.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Za súmraku - Anton Pavlovič Čechov
Veselú samovraždu a šťastný nový rok! - Sophie de Villenoisy
13,95 €
Ušetríte 8,03 €