Knihy
E-knihy

Vdova

Slovart, 2016
Vydavateľstvo
Slovart, 2016

Fiona Barton sa narodila v Cambridgei, pracovala ako novinárka, je nositeľkou ceny National Press Award. Debutovala trilerom Vdova, ktorý sa stal bestsellerom New York Times. Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život...

Čítaj viac

11,35 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Fiona Barton sa narodila v Cambridgei, pracovala ako novinárka, je nositeľkou ceny National Press Award. Debutovala trilerom Vdova, ktorý sa stal bestsellerom New York Times.

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla.

Román debutantky Fiony Barton je pre všetkých čitateľov, ktorých zaujala detektívka Dievča vo vlaku. Dostal sa na prvé miesta rebríčka The New York Times.Čítaj viac
Kúpte spolu
Vdova - Fiona Barton
Dievča vo vlaku - Paula Hawkins
22,70 €
Ušetríte 1,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Widow
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055622576
Naše katalógové číslo
247407
Počet strán
328
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

6 hodnotení

1
1
4
0
0

don
29.9.2016
Priemer
Veľmi predvídateľné. Rozhodne si nezaslúži porovnanie s Dievča vo vlaku. Taký priemer. Chvály na obale nie sú na mieste, ale nie je to ani celkom zlé. Na debut môže byť. Takých tu už, ale bolo viac a isto aj bude.
Čítaj viac
Eva
28.9.2016
Názor čitateľa
Čakala som od knihy viac, od začiatku som tušila ako sa to skončí, ale stále som čítala ďalej a dúfala v to, ze nastane nejaký prekvapivý zvrat a veľké odhalenie. Kniha dobre napísaná, ale dej mierne zaostáva!
Na dievca vo vlaku sa zvratmi a šokujúcimi prekvapeniami vôbec nechytá!
Tuto knihu považujem za jednu s tých, ze teda prečítala som a zabila pár voľných chvíľ.
Nechápem ako ju mohol niekto nazvať top krimi alebo najlepši psychologicky triler roka.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
2.9.2016
Názor čitateľa
Potešil som sa, keď mi prišiel špeciálny recenzný výtlačok knihy, ktorú čaká vydanie v slovenčine až o pár dní. Vdova má na to, aby sa stala bestselerom aj u nás. Hoci si musím trochu rypnúť do vety na obálke "Najlepší psychologický triler roka". Tých už bolo aspoň desať a to je len začiatok septembra. Marketing však funguje, čo je nevyhnutnosť pri tom množstve noviniek. Fiona Barton má štýl blízky Paule Hawkinsovej, dokonca aj kompozícia príbehu je podobná ako v Dievčati vo vlaku. Menia sa rozprávači, uhly pohľadu, časové zasadenia... A to všetko pre pohrávanie sa s čitateľom. To je aj najväčšia devíza románu. Nejde o klasickú procedurálku, kde tím vyšetrovateľov hľadá páchateľa. Zločin sa tu totiž odohral pred niekoľkými rokmi a autorka si všíma jeho dopad na život manželky obvineného...

Jean Taylorová by vás na prvý pohľad asi ničím zaujímavým neupútala. Je pomerne jednoduchá, tichá, a – ako sa ukáže – aj ľahko ovplyvniteľná. K životu jej netreba veľa a všetko jej dokáže zabezpečiť manžel Glen, ktorého nadovšetko miluje. Vidí v ňom princa na bielom koni a zdá sa, že nič nemôže narušiť ich bezpečný svet. O to väčší je Jeanin šok, keď sa pred ich dverami objavia policajti a obvinia Glena z únosu a zabitia dvojročného dievčatka. Glen, samozrejme, vehementne popiera svoju účasť na hroznom zločine, aj keď naň mal príležitosť i motív – v jeho počítači sa našli súbory potvrdzujúce pedofilné sklony. Samotné dôkazy však nie sú celkom pevné a Glen sa vyhne odsúdeniu. To všetko je však len východisko a po Glenovej nečakanej smrti sa na Jeaninu hlavu opäť znesú kŕdle senzácie chtivých novinárov. Napokon má dosť dohadov a špekulácií a rozhodne sa vyrozprávať príbeh jej manželstva z vlastného pohľadu. Ten je prekvapivý, zaplní množstvo prázdnych medzier a uzavrie viacero línií. Otázne ale je, či šťastne a či spravodlivosť zvíťazí...

Hoci nepatrím k fanúšikom Dievčaťa vo vlaku, pretože autorkin štýl mi pripadá málo dynamický, Vdova ma dokázala zaujať viac. Fiona Barton nevarí z vody a vie, kam chce doviesť príbeh, netápa v tme a evidentne ho má do detailov premyslený. Neraz som sa pozastavil nad tým, ako prepája udalosti medzi postavami. Niečo naznačí a znovu sa k tomu vráti o pár kapitol ďalej. I keď niekedy to bolo tiež trochu spomaľujúce, keďže takto čitateľ vie, čo sa udeje. Každopádne je veľké plus, že sa dej neobmedzuje iba na Jean, ale aj na vyšetrovateľa celého prípadu Boba Sparksa a novinárku Kate Watersovú. Najmä v postave Boba verne zaznieva frustrácia z nevyriešeného prípadu a neovládateľná túžba dostať zaslúžené odpovede, no Fiona Barton nezaváhala ani v Jeaninej zaslepenosti. Vdova napĺňa pojem psychotriler do krajnosti a na to, že ide o autorkin debut, je napísaná obdivuhodne.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vdova - Fiona Barton
Dievča vo vlaku - Paula Hawkins
22,70 €
Ušetríte 1,20 €

„Najprv sa treba naučiť to, o čom píšeš, potom sa treba naučiť písať. Na jedno aj druhé padne celý život.“

Ernest Hemingway