Trón zo skla

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Zrodená z ohňa  E-KNIHA

Trón zo skla 3
Sarah J. Maas  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2016
Séria: Trón zo skla (diel 3 z vydaných 7)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (65)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,90 €
Bežná cena:
11,95 €
Ušetríte:
34% (4,05 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Tretí diel najúspešnejšej fantasy série súčasnosti Trón zo skla v hlavnej úlohe s najobávanejšou nájomnou vrahyňou Celaenou Sardothien!Celaena sa už vysporiadala s nebezpečnými protivníkmi i so srdcom rozlámaným na márne kúsky. Teraz myslí len na pomstu, no ako kráľova šampiónka musí slúžiť podlému tyranovi, ktorý má všetko na svedomí. Kapitán kráľovskej gardy ju však vyšle do Wendlynu netušiac, že Celaenina minulosť aj budúcnosť sa skrýva práve v ďalekom kráľovstve férov. Pomoc férskej kráľovnej má však privysokú cenu...

Kým Celaena vo Wendlyne bojuje s démonmi minulosti, v Erilei sa na útok pripravujú nebezpečné sily. Chaol a Dorian sa púšťajú do boja s temnotou, akú nečakali ani v najhorších nočných morách. Obávané bosorky sa totiž spolčili s tyranským kráľom a krvilačná Manon sa nezastaví, kým pred ňou nebude celá Erilea kľačať na kolenách.

Ak dokáže Celaena prekonať samú seba, stane sa najväčšou hrozbou pre kráľa a jeho zem – ale aj pre seba. Nenechajte si ujsť najpopulárnejšiu fantasy sériu súčasnosti: Trón zo skla, Koruna z temnoty, Zrodená z ohňa... a nezabudnite na štyri exkluzívne novely k sérii Trón zo skla!

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 15,89 €
(ušetríte 8,01 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: Heir of Fire (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 544
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 246322


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 69 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 61
4 hviezdičky 3
3 hviezdičky 1
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

       

       

       

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Kristína Drážovská
Kristína Drážovská
21. augusta 2016
     
Reagovať

Geniálne 8

Jednotka bola skvelá, dvojka perfektná a trojka nezabudnuteľná! Myslela som, že druhý diel už nič neprekoná, no stalo sa. Asi tak prvých 100 strán sa dokopy nič nedialo, no aj tak mi dej príjemne plynul... No potom to Sarah J. Maas rozbehla a ja som ledva dýchala. Bolo to neskutočne úžasné! Netuším ako vydržím čakať na ďalší diel... Priznávam, že pri konci mi až slzy tiekli. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (0)
Michaela Hudcová
Michaela Hudcová
6. júla 2016
     
Reagovať

5

Musím přiznat, že i když jsem četla všechny díly Skleněného trůnu tak mě tahle nadchla ze všech nejvíc. Dědičku ohně jsem přečetla snad na jedno nadechnutí, kniha mě vtáhla do děje a jak byla stále a stále zajímavější tak jsem četla dál a nemohla věřit vlastním očím. Každý kdo má bujnou představivost určitě pochopí proč se mi líbila ze všech nejvíc. V některých částí děje jsem měla takové to nutkání kdy bych hlavní hrdiny uškrtila nebo mi běhal mráz po zádech jak jsem s nimi soucítila, ale zase na druhou stranu jsem se i zasmála. Knihu můžu jen doporučit! Zobraziť celú recenziu

Natália Melišková
Natália Melišková
6. augusta 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

:D :D 3

Milujem túto seriu a to doslovne a chcem sa podakovat všetkim ludom čo sa na preklade podielali odviedli ste dobrú prácu, no mohla byt aj skor preložená. Dufam, že nabuduce to bude skor preložene. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Terka
Terka
7. júla 2016
     
Reagovať

Topka 3

Ďaľšia úžasná kniha zo fantasy série sklenený trón. Na rovinu vám poviem že tretí diel teda rozhodne nesklamal. Dej je akčný, pútavý, záhadný a pri niektorých častiach prinúti vaše srdce byť rýchlejšie a chvieť sa. Knihu som prečítala do 24 hodín. Nemohla som od nej odtrhnúť oči. Úprimne? Ani by som to nedokázala. A pokial ste aj vy milovníci tejto úžasnej série - tak s najväčšou pravdepodobnosťou na tom skončíte tak isto.

Takže milí čitatelia neváhajte a ponorte sa do nádherného fantasy sveta tretieho dielu série Sklenený trón čo najskôr, pretože ľutovať teda rozhodne nebudete.
Zobraziť celú recenziu

Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
28. augusta 2016
     
Reagovať

Kráľovná alebo zradkyňa? 3

Nedávno som sa dozvedel, že séria Trón zo skla by mala mať až deväť dielov (!!!). Uf, azda to nebude nakoniec zúfalý beh na dlhé trate, niektoré série varia z vody už po dvoch-troch dieloch. Nezdá sa však, že by Sarah J. Maas v dohľadnej dobe postretol tento osud. Práve naopak, podľa tretej časti sa zdá, že sa ešte len rozbieha a je čím ďalej, tým lepšia. Skôr ako som sa začítal do Zrodenej z ohňa, natrafil som na množstvo nadšených recenzií. Podľa všetkého sa od dielu k dielu nezvyšuje len počet strán, ale aj kvalita a čitateľská závislosť. Ja sám som podľahol tejto vzrastajúcej tendencii - kým prvá časť Trón zo skla bol príjemným, hoci pomerne priemerným titulom, jeho pokračovanie Koruna z temnoty bola až ohromne podmanivá. Takáto rozsiahla séria však potrebuje stále nové a nové námety, a tak aj Zrodená z ohňa je už "kdesi inde" ako jej predchodkyne.

Celaena sa po krvavých udalostiach v kráľovskom meste vyberie na cestu do zámoria. V legendách opradenom Wendlyne ju čaká nielen nová úloha, ale najmä stretnutie s vlastnou minulosťou. Volanie férskej krvi je silnejšie než kedykoľvek predtým a ak chce Celaena poraziť mocného kráľa, musí sa podvoliť ľstivej bohyni, jej príbuznej Maeve. Predtým však musí absolvovať náročný tréning a odhaliť svoje magické schopnosti, v čom jej má dopomôcť silný, obávaný a odmeraný férsky bojovník Rowan. Udalosti naberajú spád i na kráľovskom dvore, kde sa kedysi najlepší priatelia stále na seba pozerajú cez prsty. Princ Dorian ukrýva tajomstvo svojej mágie, pričom sa zbližuje s miestnou liečiteľkou, a kapitán stráží Chaol má plné ruky práce so sledovaním kráľovho mladého generála Aediona. Ako Celaeninmu príbuznému, známemu svojou zradnou povahou, sa mu nedá veriť, no Chaol ani netuší, aké prekvapenia ho s ním čakajú. A navyše nikto, azda okrem samotného kráľa, pritom nemá potuchy, že bosorky zoskupujú svoje sily, aby mu pomohli v boji s ovládnutím celého sveta...

Hoci Celaena je ako hlavná hrdinka stále najdôležitejšou postavou, som rád, že rovnakou mierou sa Sarah J. Maas venuje aj tým ostatným. Pretože, i keď to priznávam nerád, Celaenina línia nie je v tomto dieli veľmi zaujímavá, dokonca skĺzla do klišé, ktoré sa dá čakať hneď od začiatku. Každému musí byť totiž jasné, že jej nechcený tréning s Rowanom sa zmení na priateľstvo na život a na smrť. Nejako však treba tie stovky strán zaplniť, takže takéto malé zdržanie je pochopiteľné. Najviac mi v Zrodenej z ohňa učarovala nová postava - Aedion spolu s Chaolom. Ich hnutie odporu a skrytý boj proti kráľovi priamo jemu pod nosom bol napínavý, nápaditý a, čo považujem za pridanú hodnotu, nepredvídateľný. Svoj diel romantiky dostane aj Dorian, hoci aj tu sa dá tušiť, ako to s jeho liečiteľkou dopadne. Zrodená z ohňa sa číta dobre, hoci mne osobne sa viac páčila Koruna z temnoty. Tretí diel akoby slúžil len na rozohratie rôznych partií, ktoré budú mať dohru až neskôr. Zreteľné to bolo najmä pri bosorkách... Či patrí Zrodená z ohňa v sérii k lepším častiam, sa bude dať zhodnotiť až časom. Určite si však počkám aj na zvyšné diely, Celaena za to stojí.

Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Adela Timková
Adela Timková
4. septembra 2016
     
Reagovať

Ó, môj bože 3

Trón zo skla bol dobrý, Koruna z temnoty bola ohromujúca ale toto bolo...(fúúch)... i keď čakáte, že sa niečo stane (lebo väčšinou sa niečo stane) ale Celaena jej vývoj, odkrytie jej pocitov, Chaol s jeho zmyslom pre čestnosť, ochranca, a vôbec všetci ostatní a ich vývoj, utrpenie sú absolútne dokonalé. Kto to ešte náhodou nečítal nech sa pripraví na rozbitie základov, revolúciu v osudoch hrdinov, ktoré boli vybudované. Autorke patrí jedna veľká poklona a obrovské ďakujem, že si tomuto svetu dala niečo tak úžasné. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Radka Navrátilová
Radka Navrátilová
18. júla 2016
     
Reagovať

2

Po přečtení předchozího dílu (Půlnoční koruny) jsem s očekáváním v to nejlepší čekala na tuto knihu. Když se mi kniha konečně dostala do rukou, nedokázala jsem ji položit zase dolů. Už od začátku mě nezklamala. Sarah J. Mass nasadila laťku velmi vysoko, není divu, že se řadí se svými knihami mezi nejžádanější.
Předchozí díly byly úžasné, přesto Sarah dokázala napsat ještě báječnější a strhující příběh. Celaenino vyslání do Wendlynu se změní v cestu, na které se musí dostat do svého nejhlubšího nitra. To nikdy nikomu neodhalila až do teď. Musí ho nejdříve sama přijmout, aby se stala ještě silnější a nevzdorovat svému pravému já (a také moci, která se v ní ukrývá).
Všem (nejen co milují fantasy) moc doporučuji a pokud jste nečetli ještě ani Skleněný trůn, tak nevím na co čekáte! Protože jakmile začnete některou z nich, tak se stane vaší nejoblíbenější knihou.
Zobraziť celú recenziu

Katka
Katka
19. januára 2017
     
Reagovať

Ohromujúca 2

Ani neviem čo by som mala k tejto knihe povedať. Po prečítaní som ešte 5 minút sledovala prázdnu stránku. Pýtam sa- Čo to, pre Boha, bolo?! Jednoznačne ohromujúce, jedinečné, dokonalé. A ani tak to nevystihuje aké pocity vo mne táto kniha zanechala. Zďaleka nie. Veľké gratulácie autorke za niečo tak brilantné!

A vy tam. Vy ktorý máte na starosti ďalšie časti. Pre zmilovanie božie, zmilujte sa a vydajte to všetko na raz . To čakanie je neznesiteľné.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Lucka
Lucka
22. apríla 2017
     
Reagovať

Super kniha 1

Prvá polovica knihy bola pomerne slabá. Celaena v jednom kuse fňukala. Chaol s Dorianom sa doťahovali ako dvaja malý chlapci. Proste nuda, nuda a ešte raz nuda. Obrovský zvrat nastal až v druhej polovici knihy. Potom to už bola jedna veľká jazda. Veľa akcie, napätia a jedno veľké WAU za druhým. Autorka ma opäť utvrdila v názore, že vie perfektne písať knihy. Knihu rozhodne odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Sára
Sára
13. júna 2017
     
Reagovať

Vydanie PIATEJ časti 1

Oooooh bože! Tieto knihy sú geniálne! Práve čítam 3. časť a neviem sa dočkať na 28.7., keď výjde nová!! Netušíte náhodou kedy by mala aspoň predbežne výjsť piata časť?(búrka v impériu). A celkovo by som chcela vedieť či piata časť bude posledná.. Knihu vrelo odporúčam každému kto má rád bitky, fantasy, romantiku!! Toptoptoptoptop!! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Martina Naništová
Martina Naništová
14. júna 2017

Pekný deň, séria bude pokračovať 5. aj 6. dielom, ktoré už máme v našej ponuke zaradené (5. diel je na https://www.martinus.sk/?uItem=242507 a 6.diel na https://www.martinus.sk/?uItem=262590). Oba ešte nemajú ustálené slovenské názvy, preto majú "pracovné" podoby. Pri päťke máme síce teraz uvedený termín vydania koncom roku 2017, no je možné, že sa bude meniť - na skorší či neskorší. Hneď ako sa kedykoľvek dozvieme inú informáciu ako máme na stránke, nájdete ju pri ňom. :)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba