Knihy
E-knihy
5,05 €

Bežná cena Bežne 5,94 €

Ušetríte 15%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha manželů Hahnových je autobiografickým svědectvím, rodinným románem, "teologickým thrillerem" i milostným příběhem, pojednávajícím o dobrodružné duchovní pouti obou manželů, hledajících tvář i srdce Kristovy Nevěsty, Církve.
Jedním z cílů této publikace je zdůvodnit a vysvětlit svým protestantským přátelům a bratřím v Kristu, proč se s takovou důsledností připojili ke katolické Církvi. Dalším cílem je podnítit katolíky k tomu, aby dobře znali a žili svou víru a aby se věrně, autenticky a s nadšením snažili naplňovat poselství Druhého vatikánského sněmu o všeobecném povolání všech křesťanů ke svatosti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Rome Sweet Home - Our Journey to Catholicism
Rozmer
143×204 mm
ISBN
8090278647
Naše katalógové číslo
24621
Počet strán
167
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2000
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Triality, s r. o.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

7 hodnotení

7
0
0
0
0

stefan
20.5.2008
Pekná kniha
Aj ja som túto knihu veľmi dlho zháňal. Nakoniec sa mi to podarilo. Je to veľmi dobrá kniha, ktorá sa dá prečítať za jeden deň. Je presne taká ako píše anotácia. Je to román, životný príbeh. Nenájdete tu skvele teologické argumenty, stretnete sa tu len s výsledkom bádania a s veľmi peknými myšlienkami. Určite je to kniha pre katolíkov a nie pre protestantov. Pretože mnoho katolíkov aj u nás nežije životom evanjelia. Mnoho z nás bude zahanbených tým, ak si uvedomíme, ako k Cirkvi a sviatostiam pristupujeme, a ako by sme mali pristupovať.
Aj keď Scott Hahn je teologicky vzdelaný a študovaný, užíva vo svojich knihách populárny štýl písania. Preto sú jeho diela /u nás preložené/ ľahké na čítanie.
Odporúčam tento titul všetkým, ktorí majú radi príbeh a nie len "suchu" teológiu. Rovnako odporúčam všetky Hahnove knihy, aj keď to nie sú skvelé apologetické diela. Na úvod do problematiky sa však hodia výborne.
Kiežby viac jeho diel bolo preložených do nášho jazyka.
Čítaj viac
Ondrej M.
18.4.2008
Názor čitateľa
Ako presvedčený protestant som uvedenú knihu so záujom prečítal a musím povedať, že ma skôr naopak presvedčila o pravdivosti cesty znovuobjavenej Dr. Martinom Lutherom. Manželia Hahnovci napriek tomu, že vyštudovali teologický seminár, opisujú protestantské učenie veľmi povrchne a ich pohľad je skôr pohľad na fundamentalistický evanjelikalizmus ako na skutočný tradičný protestantizmus. Zhrnutie: Kniha je veľmi povrchná a v našich pomeroch nepoužiteľná.
Čítaj viac
Anonymný
21.1.2008
Skvelá kniha
Hahn je pre mňa krásnym povzbudením. Inak ma zaujal opis života a úprimnej viery protestantských spoločenstiev, najmä ich hlad po štúdiu dejín, po Písme, po osobnej skúsenosti s Ježišom... Ako katolík mám čo doháňať...
Čítaj viac
Lucia Dolinska
17.10.2006
Názor čitateľa
Tato kniha ma nadchla. Su tu popisane veci, ktore ma velmi prekvapili a ani len som netusila ako rimskokatolicku cirkev vnima protestantska cirkev. Citat Scotta Hahna stoji naozaj za to.
Čítaj viac
Magdaléna Kucerova
Magdaléna Kucerova
27.7.2006
Vyborne.
Scott Hahn patri medzi mojich oblubencov.tuto knihu som zhanala velmi dlho.
Čítaj viac
21.6.2006
Názor čitateľa
Super kniha - odporucam ju kazdemu precitat. Tazko sa da spustit z ruky.
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev