Knihy
E-knihy

Mesto kostí - Nástroje smrteľníkov (1. kniha)

Vydavateľstvo
Slovart, 2016
1. diel série
Nástroje smrteľníkov

Pätnásťročná Clary Freyová sa v nočnom klube stane svedkom vraždy – vraždy, ktorú spáchali traja tínedžeri so zvláštnymi tetovaniami na tele a s prapodivnými zbraňami. Stačí len...

Čítaj viac

9,45 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za zaujímavú cenu.

Najobľúbenejšia mestská fantasy súčasnosti je Tieňolovecká sága!
A preto vám prinášame prvé tri diely série Nástroje smrteľníkov s novými obálkami od nášho ilustrátora Petra Včelku.

Clary Frayová by bola najradšej, keby sa všetko vrátilo do normálu. Ale čo je vlastne normál, keď nedávno zistila, že je Tieňolovkyňa, čo má zbavovať náš svet démonov, jej mama je v čarami vyvolanej kóme a Clary nemá pred zrakom skrytý Tieňosvet, čiže vidí všetkých vlkolakov, upírov a aj férov! Clary sa snaží zachrániť mamu, no musí sa postaviť zoči-voči svojej minulosti aj budúcnosti a odolávať chlapcovi, s ktorým nemôže nikdy byť...
Stormy, blog Whisper of My Mind


Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Chcela som napísať knihu o deckách, akými som bola aj ja. Čo milujú fantasy a sci-fi a večery trávia pri anime a nekonečných seriáloch. Keď sa dozvedia o existencii tajomného a neviditeľného sveta plného upírov, bosorákov a démonov, nie sú vôbec prekvapení či šokovaní.
Cassandra Clare, autorka série Nástroje smrteľníkov

Nástroje smrteľníkov sú fantastický svet, v ktorom by som chcela žiť. Úplne perfektné!
Stephenie Meyer, autorka ságy Twilight

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Mortal Instruments: City of Bones
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055625072
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
448
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
245736
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

246 hodnotení

197
30
12
5
1

Tanicka53
6.4.2018
Suprová kniha
Najskôr som videla film ktorý sa mi strašne páčil a keď som zistila že sú aj knihy hneď som si ich išla kúpiť.
Niektoré scénky sa mi viac páčili v knihe ale aj tak mi kniha prišla omnoho lepšia.Keď som dočítala 3 knihu mesto skla začala som pozerať seriál ktorý sa mi ani trochu nepáčil Dominic Sherwood a Katherine Mcnamara sa mi na rolu Jace a Clary vôbec nehodili
Čítaj viac
Maria Kondratova
Maria Kondratova
31.10.2017
Prečítala som celú sériu aspoň stokrát a som z nej nadšená . Odporúčam. A kto má záujem nech si prečíta sériu pekelné nástroje je to mierne objasnenie poslednej časti série nástroje smrteľníkov .
Čítaj viac
Renka
16.5.2017
Slovenský preklad
Chcem sa vyjadriť iba k slovenskej verzii tejto knihy, recenzie deja atď. nechávam na iných. Po dlhom čase som sa rozhodla zakúpiť si knihy v slovenskom jazyku a vybrala som si Nástroje smrteľníkov. Bola som však neuveriteľne sklamaná jazykovou stránkou knihy. Čítanie tejto série ma odradilo od čítania ďalších kníh v slovenčine na veľmi dlhú dobu. Najprv som sa nechcela vyjadrovať k preklepom, veď je prirodzené, keď sa človek sem-tam preklikne. Tu je však bežne niekoľko preklepov snáď na každej strane. Horšie je na tom ale gramatika. Pripadá mi, akoby korektor nemal absolútne žiadne tušenie, kde sa v slovenčine píšu čiarky, akoby to v súvetiach tipoval. Niekedy vety vôbec nedávajú zmysel, slová sa opakujú alebo chýbajú a, čo je najsmutnejšie, vyskytuje sa tam veľmi málo prípadov, v ktorých je zvratné zámeno svoj použité správne. Skôr som mala pocit, akoby korektor o jeho existencii ani nevedel. A to som uviedla iba malé množstvo príkladov, ktoré, ako sa nazdávam, by sa v nijakom prípade v slovenských vydaniach kníh nemali objavovať. Keď vidím, aký jazyk formuje mládež, niet divu, v akom stave je naša slovenčina a že ju už pomaly nikto nevie správne používať.
Čítaj viac
Zuzana
1.3.2018
Slovenský preklad tejto knihy je taký príšerný, že som nezvládla prečítať ani prvú kapitolu. A to sa mi ešte v živote nestalo. Vydavateľstvo by sa malo hanbiť. Ešte, že som ju mala iba požičanú. Keby som za toto "dielo" zaplatila cca 10 er, tak si búcham hlavu o stenu. Plánujem prečítať v angličtine.
Čítaj viac
Vanesa
26.9.2016
Prosím poraďte
Prvá časť tejto série má viacej druhov kníh a ja neviem ktorá je asi najlepšia alebo ktorá by sa viac oplatila... (je to to isté alebo sa líšia?)
za odpoveď ďakujem :)
Čítaj viac
Sasha1
20.4.2016
Milujem…
Tuto sériu milujem, mesto kostí som prečítala už štvrtý krát. Nechápem ako môže niekto napísať že Clary a Jace sú vyriešený prvoplánovo ako z telenovely. Keby si prečítali aj ostatne knihy prišli by na to že v tieňosvete nič nie je isté a že autorka mení deje postav v každej kapitole, a keď si myslite že už Vás nič neprekvapí príde také BOOM že si uvedomíte že ste boli na obrovskom omyle.
"All the stories are true"
Čítaj viac
Nika Apiarová
Nika Apiarová
12.9.2015
Len to najlepšie
Keď som videla film musela som si aj prečítať knihy je to úžasne a tiež ma to pohltilo. Aj ten film som si musela pozrieť už viac krát. Fantasy sú skrátka moje ten tieňolovecký svet, vlkolaci a upíri. Vo filme si režisér vybral úžasných hercov pre Clary a Jacea ktorí je mimochodom úžasný...
Čítaj viac
Mária Strýčková
Mária Strýčková
12.9.2015
Fantastická séria!
Čítala som všetkých šesť kníh a bola som nadšená. Cassandra vytvorila úžasnú sériu, ktorá ma úplne pohltila. Nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Neuveriteľné som sa na knihe nasmiala. Je to rozhodne jedna z najlepších sérii aké som kedy čítala. Dlho som váhala či si ju kúpiť a dnes ma mrzí, že som si ju nekúpila skôr. Skvelá kniha!
Čítaj viac
Adam
19.8.2015
Noooo..
Najskôr som si pozrel film a potom som začal čítať knihu.. začiatok knihy (prvých 200 strán) som prečítal za tri hodiny ten bol nenormálny.. ale ako odišli od Magnusa tak to padlo .. celá kniha ma úplne nebavila akože chápem všetko je super knihy akože dobrá ale ako niektorí píšu že nenormálna kniha, úžasná.. nemôžem súhlasiť.. film bol ovelľ lepší ako kniha aj koniec vo filme sa mi viac pozdával.. pokračovať v tejto sérii určite nebudem...
Čítaj viac
Nessa
2.8.2015
Názor čitateľa
Táto kniha, ako aj celé jej pokračovanie, ma nesmierne upútala. Od začiatku až do konca ste si nikdy neboli istí tým, čo v deji bude nasledovať. Autorka bola nepredvídateľná a jej predstavy, o celom svete obsiahnutom v knihe, boli dokonalé. Po celú dobu listovania strán vás nechávala v napätí až takom, že ste len sťažka z knihy mohli odtrhnúť oči. Páčilo sa mi, že opisy, ktoré boli použité v knihe, vás naplnili myšlienkami, akoby ste boli súčasťou toho všetkého. V celej sérii je nespočetne napätia, lásky, rozhodovania sa a vzrušenia, ktoré sa vpíja do vášho srdca. Knihy na mňa zapôsobili tým, že ma dokázali v istých momentoch rozosmiať, no aj dojať. Telom mi prechádzali zimomriavky pri nečakaných dejových zvratoch. Autorka odviedla úžasnú prácu, ktorá si zaslúži naozaj obrovskú poklonu. Dojalo ma aj to, že autorka naviazala z malej časti aj na svoju sériu Pekelné stroje, no náveznosť sa našla iba v podobe pár postáv zahrnutých v sérii Nástroje smrteľníkov, ale aj tak. Bol to veľmi pekný pocit znovu si pospomínať na dej v Nástrojoch smrteľníkov pri čítaní Pekelných strojov. Odporúčam si celú túto sériu prečítať a tak isto i sériu Pekelné stroje, aby ste mohli nahliadnuť do úžasného sveta tieňolovcov a prežiť tak s nimi napätie, ktoré pocítite až v špiku vašich kostí.
Čítaj viac

Cassandra Clare (1973) sa narodila v Teheráne americkým rodičom a detstvo strávila na cestách po celom svete. Pravých kamarátov objavila v knihách, ktoré so sebou všade brávala. Po univerzite pracovala v rôznych bulvárnych časopisoch, kde písala o cestách Brada Pitta a Angeliny Jolie, či o katastrofickom šatníku Britney Spears. Mesto kostí, prvú knihu zo série Nástroje smrteľníkov, začala písať v roku 2004. Pôvodná trilógia sa po úspechu prvej knihy rozrástla na šesťdielnu sériu (Mesto kostí, Mesto popola, Mesto skla, Mesto padlých anjelov, Mesto stratených duší a Mesto nebeského ohňa). Cassandra Clare obohatila svet Tieňolovcov o trilógiu Pekelné stroje (Mechanický anjel – SLOVART 2013, Mechanický princ a Mechanická princezná), ktorá sa odohráva vo viktoriánskom Londýne.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac