Knihy
E-knihy

Potkan

Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Mal som veľké sny o šťastí a o láske. Rozpadli sa mi ako domček z karát. Chcel som byť vzorný manžel a dobrý otec. Namiesto toho som skončil ako vrah. Moja rodina si myslí, že som si zabil ženu aj švagra. Prečo nestačí, keď poviem...

Čítaj viac

12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ďalšia strhujúca detektívka od slovenského autora!
Mal som veľké sny o šťastí a o láske. Rozpadli sa mi ako domček z karát. Chcel som byť vzorný manžel a dobrý otec. Namiesto toho som skončil ako vrah. Moja rodina si myslí, že som si zabil ženu aj švagra. Prečo nestačí, keď poviem, že som nevinný?

Pod Bratislavou sa rozpína sieť potrubí. Vedú z každej domácnosti, stretávajú sa a spájajú do tunelov, kde sa zlieva špina a smrad rozkladu. Práve na mieste, ktoré v každom vzbudzuje hnus, sa odohrala brutálna vražda, maskovaná ako útok potkanov. Vyšetrovanie sa začína v kanalizácii pod mestom, no kľukatou cestou cez minulosť aj nadchádzajúce prezidentské voľby nás zavedie priamo za väzňom v Leopoldove.

Hlavný vyšetrovateľ prípadu Marek Wolf, samotár a neprístupný chlap, sprevádzaný len verným psom Fenrirom, sa nedávno vrátil domov z Kanady. On jediný verí, že za mrežami sedí nesprávny muž. Ale medzi novými kolegami nemá nikoho na svojej strane.Vypočujte si Knižný soundtrack k tejto knihe!
Autor exkluzívne pre vás vybral skladby, ktoré sa hodia k čítaniu tejto knižky. Ak si chcete prehrať všetky skladby, potrebujete mať nainštalovanú bezplatnú aplikáciu Spotify, ktorú ziskate aj po kliknutí na prehrávanie a potom "Get Spotify". V prípade problémov s prehrávaním hudby si pre inšpiráciu môžete pozrieť a aspoň vyhľadať jednotlivé skladby vybrané autorom (napríklad cez Youtube.com).
Viac o našich knižných soundtrackoch.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Potkan - František Kozmon
Posledný policajt - Ben H. Winters
24,52 €
Ušetríte 1,28 €

Recenzie, kritiky

Útok potkanov alebo chladnokrvná vražda? (Lenka Šimonová), plutonium

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
376
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055149844
Naše katalógové číslo
245630

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
5. novembra 2016

Na Potkanovi sa mi páčilo, že sa začal s prísľubom čerstvého vetra: do rokmi zohraného tímu prichádza ako hlavný vyšetrovateľ nová postava – kapitán Marek Wolf.
Samotný príbeh je celkom predvídateľný (pre mňa určite v porovnaní s „high class“ detektívkami), až si pomyslíte, že by ste to mohli ísť vyšetrovať aj vy a boli by ste plnohodnotným členom tímu. Užila som si ale samotný nápad, postupné rozuzľovanie zápletky a celkový príbeh najmä kvôli priebehu vyšetrovania. To je zaujímavé najmä vzťahmi vo vyšetrovacom tíme tvorenom Marekom, Karolom a dvomi kolegyňami. Bratislavské, resp. slovenské reálie taktiež potešia, rovnako ako retrospektívne skoky do minulosti.
Knihu určite odporúčam každému, kto má rád dobrú detektívku a chce si prečítať niečo iné ako namakané zahraničné bestsellery. Poslednú hviezdu si pošetrím na pokračovania :).

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

16 hodnotení

12
4
0
0
0

Zdeno
6.9.2017
Výborné čítanie
Potkan je zaujímavý detektívny román z prostredia Bratislavy. Podľa mňa sa nedá porovnávať s inou slovenskou detektívkou, ale rozhodne stojí za prečítanie. Autorovi sa šikovne darí kombinovať dej v súčasnosti s dejom z minulosti, konkrétne nás zoberie do roku 1992. Postupne odhaľuje súvislosti medzi vyšetrovanou vraždou a zločinmi, ktoré zostali v histórií. Som zvedavý, čo autor napíše ako ďalšie a rád by som si prečítal aj jeho prvotinu, ktorú neviem zohnať.
Čítaj viac
Dominik
4.7.2017
perfektná slovenská detektívka!!
S Kozmonom som sa zoznámil len nedávno. Čítam veľa a práve krimi je môj žáner, ale o tomto autorovi som sa dozvedel až vďaka Rosničke, ktorú som videl medzi novinkami. Ja som sa rozhodol začať Potkanom a neoľutoval som. Baví ma, že to nie je typická detektívka. Autor strieda dejové línie a dokázal ma udržať v napätí po celý čas, aj keď ku koncu som už začínal tušiť, kto je vrah. Dokázal to zamotať tak, aby ma prekvapil. Najviac sa mi pozdávajú hlavní hrdinovia, predovšetkým kapitán Wolf. Je to chlap na správnom mieste, s ktorým sa nebudete nudiť. Určite si zakúpim aj Rosničku.
Čítaj viac
Zuzana
1.6.2017
Skvelá detektívka
Veľmi pútavá kniha, ktorá drží čitateľa v napätí až do konca. Zaujme postavami, s ktorými sa dá stotožniť a udrží si pozornosť čitateľa retrospektívami a postupným odhaľovaním tajomstiev. Autor sa zaradil medzi mojich obľúbených už po Poslednom prípade kapitána Čontoša. Potkan je však ešte o niečo lepší.
Čítaj viac
Zuzana Palčeková
Zuzana Palčeková
22.4.2017
Radosť čítať
Aj keď sa mi témou a spracovaním páčil Posledný prípad kapitána Čontoša od tohto autora o jednu hviezdičku viac, to neznamená, že Potkan nie je dobré čítanie! Je to výborná detektívka napísaná poctivo a od srdca, ktorú nedeformoval nepresný preklad či zahraničný štýl písania. Čítanie originálnych slovenských príbehov mám najradšej, je to ako rozprávať sa s najlepším priateľom. Plynutie deja, charakter postáv, vhodne použitý slang sú tak dôverne známe a prirodzené, že sa v spoločnosti takejto knihy jednoducho musíte cítiť dobre!
Čítaj viac
Soňa
9.11.2016
Skvelé!!!
Veľmi som sa tešila na túto knihu, a nesklamala. Pútavý dej plný napätia a prelínanie súčasnosti s minulosťou dodalo knihe zaujímavé čítanie. Jednoducho, keď ju začnete čítať, neodtrhnete sa od nej. Odporúčam, ide naozaj o výborné spracovanie a ako inak, opäť sa teším na novú knihu od Feriho:)
Čítaj viac
TheMaroS
6.11.2016
Lepšie než prvotina Dominika Dána ...
... ale nedobehne ho. Na šťastie. Kozmon je totiž iný. Dialógy nie sú tak vybrúsené, dej je menej uveriteľný, nesie sa v hollywoodsko-bollywoodskom štýle (asi sa zameriava na "konzumnejšieho" čitateľa) a aj preto je napriek snahe o zamotávanie a skoky do minulosti relatívne ľahko predvídateľný. Ale je to veľmi dobre čitateľný titul a rozbiehajúca sa séria detektívok s Marekom Wolfom má budúcnosť.
Odporúčam
Čítaj viac
Katarina Durisova
Katarina Durisova
18.10.2016
Výborná kniha
Kniha je velmi zaujímavo a pútavo písaná. Prečítala som ju za 3 dni! nebyť toho ze musim chodiť do prace prečítala by som ju za jeden den a noc. Prítomnosť a minulosť sa preplitali co dodalo knihe este väčšiu stránku putavosti. Teším sa na ďalšiu knihu!
Čítaj viac
Denis Bede
Denis Bede
10.10.2016
Detektívka ako sa patrí!
Pre mňa prvá kniha od Kozmona. Určite sa oplatí! Zaujímavý štýl prepletania súčastnosti s niekoľkými líniami minulého. Príbeh sa pekne rozvýja, postavy sa vyfarbujú priebežne s novými skutočnosťami vo vyšetrovanom prípade. Príbeh bol celkom napínavý a držal si ma až do konca, kedy vyšli najavo prekvapujúce skutočnosťami. Aj keď vraha som odhalil už v polovici, nakoniec to bolo inak ako som si myslel, čo ma prekvapilo a zároveň potešilo. Autor teda splnil všetky očakávania, ktoré som mal. Čítal som ešte lepšie príbehy, no predsa tento radím k tým najlepším. Teším sa na ďalšie Františkove detektívky. Zároveň gratulujem Ikaru za ďalšiu vynikajúcu publikáciu. Obálka knihy je jedna z najlepších, aké som za posledný čas držal v rukách.
Čítaj viac
Petra
5.10.2016
Potkan
Vkladanie minulosti do súčasného deja bolo veľmi pútavé . Vhodne bola prepletená minulosť so súčasným dejom, čím sa čitateľovi postupne otvárali jednotlivé fragmenty. Dej bol napínavý, knihu som prečítala na 1 dúšok a teším sa na ďalšiu.
Čítaj viac
Mária
30.9.2016
Super kniha
Predchádzajúcu knihu som nečítala, ale rozhodne to mám v pláne. Páči sa mi prepletanie minulosti s prítomnosťou, príbeh to veľmi pekne dopĺňa. Je to nové, svižné a vďaka zaujímavému štýlu to môže zaujať nielen fanúšikov detektívky.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Potkan - František Kozmon
Posledný policajt - Ben H. Winters
24,52 €
Ušetríte 1,28 €