Knihy
E-knihy

Jej vlastný život

Inaque.sk, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Inaque.sk, 2016
Edícia
Pandora

Za koho sa vydať a kedy? Tieto dve otázky definujú život každej ženy, riadia ho, až kým nie sú zodpovedané. Patria však do 21. storočia? Kate Bolick vo svojej knihe Jej vlastný život rozpráva príbehy piatich žien, ktorým sa podarilo...

Čítaj viac

12,50 €

Bežná cena Bežne 15,99 €

Ušetríte 22%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Za koho sa vydať a kedy? Tieto dve otázky definujú život každej ženy, riadia ho, až kým nie sú zodpovedané.

Patria však do 21. storočia? Kate Bolick vo svojej knihe Jej vlastný život rozpráva príbehy piatich žien, ktorým sa podarilo vzoprieť sa dobovým spoločenským konvenciám a vytvoriť si život podľa svojich predstáv.

Poetka Edna Millay, esejistka Maeve Brennan, spisovateľka Edith Wharton, fejtonistka Neith Boyce a spoločenská reformátorka Charlotte Perkins Gilman boli ženami, ktoré sa rozhodli nevydať sa; ktoré sa vydali, ale nemali deti; a ak ich mali, tak odmietli celý svoj život zredukovať na to, aby sa zrkadlili v očakávaniach a ambíciách muža. Týchto päť „prebúdzačiek“ Kate Bolickovej je príkladom žien, ktoré boli v prvom rade ľudskými bytosťami, čo svoje ženstvo prijali, ale nenechali sa ním obmedziť.

Kate Bolick spája svoj osobný príbeh s osudmi týchto piatich žien a na rôznych príkladoch ukazuje, že život osamote nie je údelom, ktorého sa treba báť a na to, aby ženy mohli viesť naplnený zaujímavý život sa nemusia podriaďovať umelému spoločenskému tlaku.

Kate Bolick je vďaka knihe Jej vlastný život „prebúdzačkou“ generácie žien, ktorých sa dilema vydať sa či zostať slobodná, už vôbec netýka, pretože vystúpili do oveľa väčšieho priestoru – priestoru vlastného vzácneho života.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jej vlastný život - Kate Bolick
V objatí manžela - Emily D. Beňová
19,40 €
Ušetríte 5,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
Inaque.sk
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
244590
Rok vydania
2016

Čo si myslíme my

Mária Selická
Mária Selická
manažér kníhkupectva
27. júla 2016

Úžasná kniha pre všetky ženy, ktoré sa zamýšľajú nad tým, ako chcú vlastne žiť. Kate Bolick svoj vlastný životný príbeh popretkávala príbehmi svojich piatich "prebúdzačiek", jedinečných žien, ktoré sa napriek tlaku a predsudkov spoločnosti rozhodli vybrať si život osamote a ukázať svetu, že takýto život nie je údelom ale hodnotnou formou slobody. Pútavé príbehy, v ktorých sa nájde každá z nás. :-)

Čítaj viac
Ivan Janík
Ivan Janík
kníhkupec
25. apríla 2016

Veľmi inteligentná kniha o intímnom portréte vývoja vlastného života, doplneného o ostrú kritiku spoločnosti a naviac podané s takým vtipom, že sa nebudete chcieť odtrhnúť od textu. Kate Bolick napísala knihu, ktorá je síce primárne určená ženám, ale mali by ju čítať všetci bez ohľadu na pohlavie. Okrem toho, že sa z nej dozvieme veľa vecí o ženách a autorkinom živote, poskytne nám portrét piatich, neskutočne zaujímavých žien, o ktorých sa po prečítaní budete chcieť dozvedieť ešte viac. V neposlednom rade je autorka výborná pozorovateľka a odkrýva veci, vďaka ktorým si človek lepšie uvedomí a pochopí rozhodnutia vo svojom živote. Toto je kniha, ktorá stojí za prečítanie.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Iv
24.6.2016
fascinujúce čítanie
Už dávno som nečítala knihu, od ktorej som sa nedokázala odtrhnúť nielen pre pútavé životné príbehy, ale najmä preto, ako sa o týchto ženách v knihe píše. Naozaj vynikajúce čítanie!
Čítaj viac

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jej vlastný život - Kate Bolick
V objatí manžela - Emily D. Beňová
19,40 €
Ušetríte 5,49 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poúča.“

George Bernard Shaw