Knihy
E-knihy

Prózy - Milo Urban

Vydavateľstvo
Kalligram, 2012

Napriek rôznym oceneniam románu Živý bič zostáva Milo Urban predovšetkým intenzitným prozaikom, ktorého viac ako vonkajšia realita či ideológia zaujímajú vnútorné drámy, skryté, často iracionálne stavy človeka a interpersonálne vzťahy...

Čítaj viac

11,04 €

Bežná cena Bežne 11,62 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,04 €

Viac o knihe

Napriek rôznym oceneniam románu Živý bič zostáva Milo Urban predovšetkým intenzitným prozaikom, ktorého viac ako vonkajšia realita či ideológia zaujímajú vnútorné drámy, skryté, často iracionálne stavy človeka a interpersonálne vzťahy. Nesporný prozaický talent Mila Urbana je viditeľný už v jeho raných prózach, knižnom debute Jašek Kutliak spod Bučinky (1922) a v novele Za Vyšným mlynom (1926), ktoré spolu s ďalšími prózami zo zbierky Výkriky bez ozveny (1928) a romániom Živý bič (1927) prezentuje daný výber. M. Urban je tu tiež predstavený ako autor memoárov a rozporuplný publicista, a to nielen počas jeho pôsobenia v redakcii Slováka a Gardistu.
Milo Urban vstupoval do slovenskej literatúry v 20. rokoch minulého storočia, v čase, keď sa viacerí autori usilovali otvárať okná do sveta avantgardám. Autor na jednej strane nadviazal na tradíciu kukučínovského realizmu, ten však zároveň popieral príbehmi o zvláštnych ľuďoch, evokujúcimi aj kontext expresionizmu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Prózy - Milo Urban - Milo Urban
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
31,03 €
Ušetríte 5,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
624
Hmotnosť
870 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kalligram
Rozmer
150×205 mm
ISBN
0373235
Naše katalógové číslo
241459

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Prózy - Milo Urban - Milo Urban
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
31,03 €
Ušetríte 5,58 €