Knihy
E-knihy

Klub nenapraviteľných optimistov

Premedia, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2016
Edícia
Tichá voda

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 15,95 €

Ušetríte 44%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály.
Počúva rozprávania o ich milostnom živote, manželkách, deťoch, ambíciách a exile za železnou oponou. Ich dramatické príbehy sa v nasledujúcich rokoch prelínajú s podobne dramatickými udalosťami v Michelovej rodine. Lásky a drámy k nemu už neprichádzajú iba zo vzdialeného sveta, ale znenazdajky sa objavujú aj v jeho živote.

Výnimočný román sa stretol s nadšeným prijatím nielen vo Francúzsku, kde získal Prix Goncourt des Lycéens, ale aj vo viacerých európskych krajinách.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Predtým ako som Ťa poznala - Jojo Moyes
18,60 €
Ušetríte 11,25 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Le club des incorrigibles optimistes
Rok vydania
2016
Počet strán
584
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241453

Čo si myslíme my

Ivan Janík
Ivan Janík
kníhkupec
23. júna 2016

Myslím, že každý čitateľ zažil ten pocit, keď mu nejaká kniha zarezonuje do tej miery, že si opakovane číta celé pasáže, premieľa si jednotlivé vety a má chuť čítať tú knihu viackrát v krátkom časovom rozmedzí. Pre mňa je takou knihou Klub nenapraviteľných optimistov. Výborne napísaný román o láske, rodine, ale najmä priateľstve a dospievaní má tú vlastnosť vytvárania silných obrazov, vďaka ktorým sa vám v hlave bude odohrávať jeden dlhý krásny film.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

36 hodnotení

34
2
0
0
0

Daniela Reichstädterová
Daniela Reichstädterová
3. 7. 2017
Názor čitateľa
Podľa mňa je to výborná kniha, ktorej čítanie som si skutočne užívala (a veru, bolo si čo užívať, keďže má pomerne dosť strán). Autor postupne predstavoval jednotlivé postavy a v každej kapitole sme sa o niektorej z nich dozvedeli trochu viac, čo nakoniec vyústilo do pochopenia vzťahov medzi nimi. Dej mal spád, neboli tam žiadne nudné pasáže. Určite si prečítam aj ďalšiu knihu od tohto autora (Valčík stromov a oblohy).
Čítaj viac
Romana Sláviková
Romana Sláviková
29. 6. 2017
vynimocna
Je to kniha, ktora v cloveku zanecha hlboky dojem, emocie a mam chut si ju precitat znovu. Casom sa k nej isto vratim, niektore myslienky, postrehy stoja za to. Na jednej strane je tu krasa a naivita dospievania hlavneho hrdinu v protiklade s drsnou dobou a pribehmi clenov klubu. Krasny styl pisania, aj som sa zasmiala, aj som si poplakala.
Čítaj viac
Zuzana
1. 3. 2017
chytila ma za srdce! len tie gramaticke chyby v preklade...
Kniha sa lahko cita a napriek casovemu odstupu je aplikovatelna tusim na akekolvek obdobie.
Je zrkadlom tej doby 50-60te roky a zaroven pohlad do duse mladeho chalana.
Rusive su akurat gramaticke chyby v preklade.
Čítaj viac
Bez Mena
29. 12. 2016
Bohovské!
Nádherná kniha. Dočítala som ju pred pár minútami a skutočne nemám slov, úplne ma očarila. Autor má skvelý štýl ktorý baví, celkovo má dej dobrú plynulosť, vôbec som sa nemusela do čítania nútiť. Okrem dobrej gradácie je tam aj veľa zaujímavých faktov, akurát že nie sú podávané encyklopedicky, práve naopak, nenútene,dotvárajú atmosféru celku. Ako vravím, som okúzlená! Kniha hovorí o neľahkých časoch a pritom sa k človeku dostane blízko tak ľahko :) Skvelá práca, určite odporúčam každému, kaž-dé-mu!
Čítaj viac
Rita R.
Rita R.
2. 12. 2016
Stoji to za to
Ked som knihu zacala citat, vahala som, ci ju naozaj dokoncim. Po par stranach/kapitolach ma to vsak vtiahlo do deja a uz som nevedela prestat citat. Krane vykresluje postavy, priblizuje temne povojnove obdobie a opisuje ju z pohladu, ktory nuti citatela vcitit sa do rozhodnuti a osudov hrdinov... Urcite odporucam.
Čítaj viac
katka
18. 9. 2016
jedna z mojich obľúbených
Práve som dočítala túto knihu a stáva sa jednou z mojich obľúbených! Zo začiatku som ju čítala pomalšie, ale postupne ma príbeh viac a viac zaujímal a na konci som si aj troška poplakala :)
Myslím si, že je vhodná skôr pre náročnejšieho čitateľa, ktorý má rád knihy, ktoré ho nútia premýšľať a treba byť aj trošku trpezlivejší kým sa príbeh rozbehne a určite sa nenechať vyľakať počtom strán! Ja som sa pri nej nenudila, pretože sa tam striedali nielen súčasný pohľad hlavnej postavy na klub, na jeho rodinu a školu, ale aj životné príbehy členov klubu. Som rada, že som na ňu natrafila i keď len náhodou... škoda, že o nej nepočuť viac. Určite ju odporúčam, je to jedna z kníh, ktorú by som rada mala v poličke.
Čítaj viac
Eda
11. 9. 2016
Klub nenapraviteľných optimistov
Vynikajúca kniha. Čítavá, pútavá, s nebanálnym obsahom. Výborne napísaná, s tajomstvom (akoby si žiadala pokračovanie). Miestami vtipná, no aj smutná.
Čítaj viac
Kristína Sládečková
Kristína Sládečková
6. 9. 2016
Perfektná
Priznám sa, že s čítaním som váhala, keďže kniha je objemnejšia... ale teraz po prečítaní by som si priala, aby bola 2 krát taká, krásne čítanie, kde sa prelínajú rôzne životné príbehy, každý iný, ako aj charakter postáv, a predsa sú si všetci rovní, keď sa stretnú v klube. Smutné a zároveň miestami vtipné, emotívne, po dočítaní knihy som sa k nej ešte veľa krát v myšlienkach vracala...stojí za prečítanie!
Čítaj viac
Adriana
12. 8. 2016
Veľmi dobrá kniha
Výborné čítanie, krásne smutné.... príbeh sa Vám dostane pod kožu. Prečítala som ju pred dvoma týždňami a stále sa vraciam v myšlienkach k osudom postáv.
Čítaj viac
Katka Brynychová
Katka Brynychová
29. 7. 2016
Klub nenapravitelných optimistů je společenský román, který se odehrává v 60. letech 20. století ve Francii. Celkovou atmosféru příběhu dokreslují další historické aspekty s tímto obdobím spojené - studená válka, útlak železné opony a válečné konflikty v Alžírsku.
Zpočátku jsem se do knihy nemohla pořádně začíst. Dvanáctiletý, s příběhem postupně dospívající kluk jménem Michel, který je ústřední postavou celého románu, pro mě nebyl nijak zajímavý. Vzájemné sympatie však vzrostly ve chvíli, kdy jsem zjistila, že miluje čtení knih, jeho nejoblíbenější muzikou je rock ´n ´ roll, hraje fotbálek a při rozhodování je především sám sebou.
Michelova rodina je složena ze dvou odlišných charakterů. Z otcovy strany jsou to temperamentní a přátelští Mariniové, z matčiny zas strojení a chladní Delounayové. Michelův otec Paul pochází z dělnické rodiny. Po návratu z války s údivem zjišťuje, že jeho milenka, Michelova matka Helena má téměř pětiletého syna. I přes vzájemné odcizení způsobené válkou, se rozhodnou dát věci do pořádku a vzít se.
Jak se později ukazuje, Franck i Michel mají blíže k svérázné povaze Mariniů. Franck narukuje i přes matčin nesouhlas do války v Alžírsku. Spáchá však trestný čin a je stíhán pro dezerci. Francii opouští bez rozloučení. Výjimkou není ani jeho přítelkyně Cécile, se kterou Michel naváže velice úzké přátelství.
Michelova vášeň pro hraní fotbálku přivede chlapce do podniku zvaného Balto. Zde se nachází odlehlá místnost, skrytá za tajemným závěsem. Jde o šachový klub, jehož členy jsou zejména revolucionáři, uprchlíci různých povah i národností, kteří museli kvůli stávající politické situaci opustit nejen rodnou zemi, ale i své rodiny, děti, či přátele. Tak se setkává s válečným letcem Leonidem, maďarským hercem Tiborem a jeho tajnou láskou - filmovým agentem Imrem, bývalým lékařem Igorem, nenápadným Sašou a mnoha dalšími. Jaké je Michelovo překvapení, když jednoho dne potká v klubu i samotného Sartra s Kesselem! Michel začne klub navštěvovat pravidelně a postupem času přijde na chuť nejen hře samotné, ale zároveň vyslechne životní příběhy všech klubových členů. Jednotlivé návštěvy přerostou v samotné členství, později i přátelství. To je Michelovi oporou v době dospívání, prvního milostného zklamání, smrti přítele a především rozvodu rodičů, jehož příčinnou jsou neustálé šarvátky způsobené povahovou rozdílností obou rodinných klanů.
Nenechte se odradit několika prvními, příběhově pozvolna se rozjíždějícími stránkami a dejte této knížce trochu času navíc, aby vás k sobě připoutala. Nechte se vtáhnout do čtivě napsaného příběhu s několika překvapivými zvraty a nečekaným závěrem. Nebudete litovat, že jste si knížku vzali do ruky. Stejně, jako toho nelituji já :-) .
Čítaj viac

Francúzsky spisovateľ a scenárista. Pracoval ako scenárista a od osemdesiatych rokov 20. storočia sa začal venovať písaniu scenárov pre televízne seriály. Ako scenárista napísal niekoľko celovečerných filmov. V roku 2002 sa rozhodol že napíše,, román svojho života "vzdal sa všetkých ďalších činností a písal. Román s názvom Klub nenapraviteľných optimistov vyšiel v roku 2009 a zaznamenal obrovský úspech. Bol preložený do 11 jazykov a prevedený do filmovej podoby. Jeho ďalším románom je Vysnívaný život Ernesta G.

Čítaj viac

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Predtým ako som Ťa poznala - Jojo Moyes
18,60 €
Ušetríte 11,25 €

„Kniha je ako zrkadlo. Ak sa doň díva osol, nebude sa v ňom odrážať apoštol.“

Georg Christoph Lichtenberg