Svetový bestseller

Na vine sú hviezdy  E-KNIHA

John Green  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2016
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (243)
Objednajte si tovar spolu nad 49,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 49,00 €!

Pri objednávke nad 49,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,90 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
31% (4,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.Z nášho blogu: Na vine sú hviezdy. A rakovina.

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

Dojímavý príbeh ocenil časopis Time ako najlepšiu knihu roka 2012 a po celosvetovom úspechu sa stal predlohou rovnomenného filmu, korý bude mať slovenskú premiéru 5. júna 2014.

Verše preložili Ľubomír Feldek a Jana Kantorová-Báliková.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 13,89 €
(ušetríte 4,00 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Fault in Our Stars (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 240
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 240923


Čo si myslíme my

Lucia Cviková - zamestnanec

9. septembra 2014      

Toto je kniha, ktorú keď chytíte do ruky, tak ju aj musíte dočítať. A je Vám jedno kde. Riskovala som pre ňu, že mi v autobuse príde z čítania zle. Bolo mi jedno, že ľudia uvidia, ako sa usmievam nad stránkami, či ako sa mi zablysne v kútiku oka slza. Kniha sa dá čítať po dúškoch i na jeden šup. Ideálne, keď ju čítate v tichom prostredí, aby Vás nič nerušilo. Avšak ostanete kvôli nej hore do noci, pretože by ste zle spali, keby ste nevedeli, čo sa stane ďalej! Nedajte sa odradiť tým, že hneď na prvej strane sa dozviete, že je to o deťoch s rakovinou. Veď kto z nás rád číta o chorobách? Avšak táto kniha si zaslúži byť čítaná a keď sa do nej začítate, zistíte, že ju už nechcete pustiť. A čo z toho vyplýva? Že knihu jednoznačne odporúčam! (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 243 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
24. júna 2016
     
Reagovať

HSNV

Film ma veľmi neoslovil, ale dlho dom okolo tejto knihy chodila v obchode a raz skončila v nák.košíku. Poviem len toľko: posledné strany som nemohla dočítať, lebo som mala oči tak zaplavené slzami. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Simona
Simona
11. januára 2016
     
Reagovať

Úžasná

Knihu som si prečítala za 3 večery, keby nechodím do práce bolo by to oveľa skôr. Je veľmi dobre napísaná, nájdete v nej všetko, cez radosť, bolesť , vtip, lásku , krásu, život... všetko jednoducho.... Mne sa veľmi veľmi páči. Nikdy som nič také nečítala. A asi to už ani nič neprekoná. Proste TOP. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Mária Strýčková
Mária Strýčková
17. decembra 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa 3

Keď som túto knihu začala čítať myslela som si, že to bude nejaký tuctový teenegerský príbeh, ale mýlila som sa. Kniha je naozaj skvelá a zároveň dojímavá. Smiala som sa a pri tom som plakala. Nemohla som sa od nej odtrhnúť. Nedokážem pochopiť ako mohol John Green vytvoriť takú knihu, ale patrí mu jedno veľké ďakujem! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Broňa
Broňa
6. júla 2015
     
Reagovať

Názor -1

Keď som začala čítať túto knihu bála som sa dočítať ju dokonca. Nechcela som vedieť,ako to skončí aj keď vlastne každý vie,aký koniec to mať bude,že sa to neskončí happy endom. Avšak táto kniha ma nezaujala až tak veľmi aby som jej dala 5 hviezdičiek. Bola pekná to áno,ale nie natoľko ako film. Väčšinou radšej čítam ako pozerám filmy,ale v tomto prípade to bolo naopak. Ale aj tak je táto kniha veľmi silná, a má veľké ponaučenie: život si treba užívať naplno,lebo nikdy neviete,ako dlhý váš život bude. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
Veronika Balogová
Veronika Balogová
3. júla 2015
     
Reagovať

Je to vo hviezdach 1

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Raz som sa o tejto knihe bavila s jedným mojím kamarátom, ktorý ju nepoznal. Keď som mu povedala názov, myslel si, že je to gurmánska knižka, pretože počul na víne sú hviezdy. Tento jeho omyl mi pripomenul pre mňa jeden z najkrajších momentov, kde sa šampanské spomína ako hviezdy: "Viete čo povedal Dom Pérignon, keď vynašiel šampanské? Zavolal na bratov mníchov a povedal: Rýchlo všetci sem, práve som ochutnal hviezdy."
Táto knižka vo mne vyvoláva zvláštne pocity. Autor sa na celú vec pozerá veľmi osvietene. Dievča s rakovinou sa zamiluje do chlapca s rakovinou a celé to končí smrťou. Keď to podám takto nie je to nič moc však? Ja na romantiku moc nie som. Nikdy som nebola. No od momentu, kedy som chytila túto knižku do ruky až do momentu prevrátenia jej poslednej stránky, som sa jej ani nepustila. Celá tá situácia s rakovinou akoby som ju prežívala ja. Vôbec to nie je ako nejaká holandská telenovela. Je to jedna prekrásna kniha s veľa hlbokými myšlienkami. Nejde tam o to, aby sme ľutovali osud hlavných postáv, ale aby sme sa radovali z tých krásnych chvíľ, ktoré spolu prežili. Taktiež nám John Green nevnucuje nijaké jeho myšlienky. Postavy sa dosť často v názoroch rozchádzajú a to je na tom krásne. Nie je tu žiadna idylka o tom akí sú si pre seba súdení, vo všetkom so sebou súhlasia atď. A aj cez ich nejednotné myslenie, majú však jednotné city. A ich osud nie je na autorovi, aby ho vytvoril. Nie je to o tom, že on predsa vytvoril ten dej. Vytvoril ich radosť aj smútok,tak jediný kto môže za naše slzy je on. Je to o tom, že ten kto nám dáva úsmev na tvár ale zároveň aj slzy do očí neexistuje. Je to len niekto koho sme si vytvorili, aby sme tomu nemuseli čeliť sami a je to niečo tajomné, čo síce z diaľky pôsobí krásne ale keď sa pozrieme zblízka stráca to svoje čaro a preto to radšej neskúmame a nechávame to vo hviezdach, len tie môžu za naše problémy a poznajú odpovede na naše otázky. A možno sú to naši tichí spoločníci, ale nie sú nemí. Všetko je to vo hviezdach.. ;)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Zuzana
Zuzana
6. mája 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa -1

Na knihu som sa veľmi tešila, čítala som neskutočne veľa dobrých ohlasov, sama som si v kníhkupectve prečítala zopár prvých strán a bola som nadšená. Potom to však šlo dolu kopcom. Chvíľami sa mi zdalo, že dookola čítam slová Hazel o rakovine ako vedľajšom príznaku zomierania, slová Gusa o tom, ako nechce byť zabudnutý a nekonečné množstvo povzbudení jeho rodičov. Zo začiatku mi to prišlo zaujímavé, ale opakovaný vtip už nie je vtip, a to isté platí aj pre takéto výroky. Áno, táto kniha má nápad (málokto sa dnes odváži písať o rakovine), Green má dobrý štýl písania, ale dej (hlavne koniec) nedotiahol. Možno by mal pochopiť, že nie všetci čitatelia chcú, aby jeho kniha bola nová Kráľovská trýzeň a skončila len tak (možno ak by ten koniec nebol taký rýchly, tak by to bolo fajn). Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
Renata Žabková
Renata Žabková
18. januára 2015
     
Reagovať

Silný názov so slabým príbehom -7

Knihu som prečítala za 3 dni. Nie preto, že by bol dej natoľko pútavý a zaujímavý. Skôr aby som to už mala za sebou.
Charaktery boli opäť opakujúce sa. Zrejme aj Green sa inšpiroval Twilightom alebo 50 odtieňov sivej, kde dievčinka je inteligentná, sčítaná, študovaná, ale ničím iným nie je zaujímavá. Vykreslená ako šedá myška. Kým mužská postava je "krásna, úžasná a hrozne sexy". Naozaj by už autori kníh mohli prísť s novým typom charakterov.
Čo sa týka deju, tak je to skôr nudné ako pútavé. Časť príbehu, kde môžu ukázať svoju lásku, utrpenie, ktorým prechádzajú kvôli chorobe a postupné zomieranie je najkratšia. A práve túto časť som očakávala, že bude najrozvinutejšia. Kým týmto udalostiam boli venované najkratšie kapitoly.
Podľa môjho názoru, boli posledné kapitoly už úplne zbytočné naťahovanie príbehu, ktorý skončil obrovským gýčom.
Autorovi dávam ešte jednu šancu v knihe Papierové mestá, ale určite chvíľu počkám, kým toto sklamanie z prvej knihy odznie.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (8)
Kika Hlavatá
Kika Hlavatá
4. januára 2015
     
Reagovať

Na vine sú hviezdy 1

Kniha je úžasná tak isto ako film ale nieje nad knihu. Stačí prvých 5 strán a knihu si zamilujete.
Obľubujem Greena má úžasné knihy a táto patrí medzi nich. Odporúčam
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
Adriána Bečková
Adriána Bečková
28. decembra 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Výborná kniha

Túto knihu mi odporučilo veľa ľudí. Napriek tomu, že som vedela ako skončí som sa neubránila slzám. Veľmi pekne napísaná kniha. Po prečítaní som si pozrela aj film. Aj ten sa mi páčil, no samozrejme kniha je vždy 100 krát lepšia :). Autor v knihe krásne opísal ako si aj ľudia s rakovinou vedia užiť život. Páči sa mi autorov štýl písania a hneď si aj idem objednať knihu Papierové mestá. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Júlia Sirotiaková
Júlia Sirotiaková
26. decembra 2014
     
Reagovať

Úplný priemer -2

Toto je totálne priemerná kniha, ktorá ma za srdce ani trochu nechytila. Samozrejme, pár slzičiek padlo, ale boli skôr zo súcitu a nezaslúžila sa o ne autorova schopnosť.
Ide skôr oddychové čítanie.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (2)
123456789 … 28

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Zuno online platba Paypal online platba Viamo platba