Knihy
E-knihy
4,80 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ako môže mladý muž napísať knihu o ženách? Ako sa môže snažiť pochopiť ich? A napokon – ako môže byť život až taký zvláštny, že príbehy, akokoľvek nereálne, nakoniec napísal on sám?

Nylonový svet sú obrázky zo života v podobe poviedok. Ich hrdinkami sú manželky aj milenky, matky aj dcéry, ženy opustené aj obletované. Aj keď je autor muž, nezaujíma k ženám vyslovene chlapský postoj, nehľadá v nich ani to dobré, ani to zlé. Zobrazuje ich s úctou, láskou, také, aké naozaj sú.

Ponúka originálne príbehy aj formu podania – v knihe sa takmer nevyskytuje priama reč –, skvelé zachytenie postáv s hlbokým preniknutím do ich vnútra a prostredia, v ktorom sa pohybujú. „Nesnažím sa ženu pochopiť,“ hovorí autor, „obdivujem ju.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nylonový svet - Matej Rudinský
Ideálna nevesta - Jane Feather
12,70 €
Ušetríte 5,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240920
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

17 hodnotení

11
3
2
0
1

Ežiša
28.9.2015
Názor
Skvelé čítanie :) autor je vtipný a myslím, že sa trafil do mnohých diev-ženských duší, táto knižka ma veľmi potešila, hneď prvou poviedkou ma oslovila a vedela som že ju chcem. Má skutočne hodnotu.
Čítaj viac
Katarína V.
16.4.2015
Cukríček
Knihu mi kúpila sestra k narodeninám. Taký malý bonbónik namiesto čokolády.
Každý, kto sa aspoň trošku vyzná v literatúre a aj sám občas píše, vidí, že autor má obrovský potenciál.
Na mladé ucho odvážne, občas veľmi dobré, občas nedotiahnuté. Napriek tomu je nepochybné, že p. Rudinský má OBROVSKÝ talent. Uvidíme tak o desať, možno aj dvadsať rokov...Možno:)
Určite ale krásny darček pre každú ženu, ktorý rozhodne neurazí!
Čítaj viac
Linda
1.2.2015
Názor
Strašne sladké zidealizované. Úplný trapas, nerozumiem tomu, že sú z toho všetci roztopení. Možno keby sa autor viac snažil spraviť niečo poriadne a nielen si dokazovať to, aky je skvelý, tak by to celkom pomohlo.
Čítaj viac
Jana Suchá
Jana Suchá
9.11.2014
Názor čitateľa
Kniha má krásnu obálku, ktorá ako prvá upútala moju pozornosť. Po prečítaní však vo mne zanechala zmiešané pocity. Niektoré príbehy sa mi zdali byť trochu zidealizovane napísané (muž stretne ženu, v hlave mu prebehne celá ich budúcnosť, povie jej jednu ideálnu vetu a láska je na svete - a podobné situácie, ktoré podľa mňa v realite takto jednoducho neprebiehajú) a ich prienikom záver, že na to, aby si človek uvedomil hodnoty (života, partnerstva, lásky, atď.) potrebuje len hraničné situácie alebo krízu. V každej poviedke sa autor snažil zanechať nejaký odkaz alebo myšlienku na zamyslenie. Niektoré z nich boli naozaj pekné, ale niektoré na mňa pôsobili prvoplánovo.
Celkovo by som to zhodnotila ako príjemné čítanie pri chvíľke voľna s niekoľkými pekne prepracovanými poviedkami a myšlienkami na hlbšie zamyslenie sa.
Čítaj viac
Zdeňka
31.8.2014
Tato kniha vás změní
Koupila jsem knihu jako "suvenýr ze Slovenska", protože v českých kamenných obchodech moc slovenských knížek nekoupíte. A nelitovala jsem. Přečetla jsem ji během cesty vlakem, ale nevnímala okolí, ani krajinu za okny. Některé povídky mě rozesmály, jedna dokonce rozplakala a v jiných jsem našla sebe nebo někoho v mém okolí. Panu autorovi patří můj velký obdiv, kniha splňuje to, co si předsevzala - nesnaží se ženy pochopit, ale obdivovat. A proto ji teď objednávám kamarádce k narozeninám. Měla by ji totiž mít v knihovně každá žena, která si zaslouží obdiv. A věřím, že jich v okolí máme každý víc než dost.
Čítaj viac
Petra Valášková
Petra Valášková
3.12.2013
Nylonový svet
Už len obálka je nádherná a priznám sa, že aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré som si túto knihu kúpila. Nikdy predtým som nekúpila poviedky, ale vôbec to neľutujem. Jednotlivé príbehy boli absolútne úprimné a skutočné, naplnené životnými múdrami. Dotkli sa môjho srdca.
Čítaj viac
M. Šuchárová
7.9.2013
neskutočný talent
Pán Rudinský je VEĽKÝ talent. Knižka je síce v jednotlivých poviedkach nevyvážená - niektoré sú slabšie, iné naopak perfektné (hlavne prvá a posledná), ako celok však knižka pôsobí vynikajúco. Skvelé myšlienky, neuveriteľná práca so slovom a atmosférou. Autor potrebuje dozrieť a vycibriť štýl, no už teraz sa teším na jeho ďalší počin - presne toto slovenská scéna potrebuje. Hneď som knižky kúpila aj dcéram - je to krásny darček každej žene za super cenu!
Čítaj viac
Lucia Petrovičová
Lucia Petrovičová
23.7.2013
útla knižka, veľký obsah
Knižku som kúpila maminke k sviatku...Mám taký jeden zvláštny zvyk, väčšinou, než jej knihu dám si ju sama prečítam. Táto knižôčka, lebo je rozmerovo úplne malinká, v sebe ukrýva dielo veľmi talentovaného a inteligentného človeka. Poviedky zaobalené to pár strán sa mi usadili v hlave a behajú si kade tade. Donútili ma zamyslieť sa, zasmiať sa a aj plakať na tých najnečakanejších miestach.
Neskutočne krásna kniha!
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nylonový svet - Matej Rudinský
Ideálna nevesta - Jane Feather
12,70 €
Ušetríte 5,10 €

„Keď čítam knihu, zvyknem ju čítať iba očami. Sem-tam však príde pasáž, možno len veta, ktorá sa stane mojou súčasťou.“

W. Somerset Maugham