Knihy
E-knihy
4,80 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ako môže mladý muž napísať knihu o ženách? Ako sa môže snažiť pochopiť ich? A napokon – ako môže byť život až taký zvláštny, že príbehy, akokoľvek nereálne, nakoniec napísal on sám?

Nylonový svet sú obrázky zo života v podobe poviedok. Ich hrdinkami sú manželky aj milenky, matky aj dcéry, ženy opustené aj obletované. Aj keď je autor muž, nezaujíma k ženám vyslovene chlapský postoj, nehľadá v nich ani to dobré, ani to zlé. Zobrazuje ich s úctou, láskou, také, aké naozaj sú.

Ponúka originálne príbehy aj formu podania – v knihe sa takmer nevyskytuje priama reč –, skvelé zachytenie postáv s hlbokým preniknutím do ich vnútra a prostredia, v ktorom sa pohybujú. „Nesnažím sa ženu pochopiť,“ hovorí autor, „obdivujem ju.“
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nylonový svet - Matej Rudinský
Nočná zmena - Michael Connelly
13,79 €
Ušetríte 6,06 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240920
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

17 hodnotení

11
3
2
0
1

Ežiša
28.9.2015
Názor
Skvelé čítanie :) autor je vtipný a myslím, že sa trafil do mnohých diev-ženských duší, táto knižka ma veľmi potešila, hneď prvou poviedkou ma oslovila a vedela som že ju chcem. Má skutočne hodnotu.
Čítaj viac
Katarína V.
16.4.2015
Cukríček
Knihu mi kúpila sestra k narodeninám. Taký malý bonbónik namiesto čokolády.
Každý, kto sa aspoň trošku vyzná v literatúre a aj sám občas píše, vidí, že autor má obrovský potenciál.
Na mladé ucho odvážne, občas veľmi dobré, občas nedotiahnuté. Napriek tomu je nepochybné, že p. Rudinský má OBROVSKÝ talent. Uvidíme tak o desať, možno aj dvadsať rokov...Možno:)
Určite ale krásny darček pre každú ženu, ktorý rozhodne neurazí!
Čítaj viac
Linda
1.2.2015
Názor
Strašne sladké zidealizované. Úplný trapas, nerozumiem tomu, že sú z toho všetci roztopení. Možno keby sa autor viac snažil spraviť niečo poriadne a nielen si dokazovať to, aky je skvelý, tak by to celkom pomohlo.
Čítaj viac
Jana Suchá
Jana Suchá
9.11.2014
Názor čitateľa
Kniha má krásnu obálku, ktorá ako prvá upútala moju pozornosť. Po prečítaní však vo mne zanechala zmiešané pocity. Niektoré príbehy sa mi zdali byť trochu zidealizovane napísané (muž stretne ženu, v hlave mu prebehne celá ich budúcnosť, povie jej jednu ideálnu vetu a láska je na svete - a podobné situácie, ktoré podľa mňa v realite takto jednoducho neprebiehajú) a ich prienikom záver, že na to, aby si človek uvedomil hodnoty (života, partnerstva, lásky, atď.) potrebuje len hraničné situácie alebo krízu. V každej poviedke sa autor snažil zanechať nejaký odkaz alebo myšlienku na zamyslenie. Niektoré z nich boli naozaj pekné, ale niektoré na mňa pôsobili prvoplánovo.
Celkovo by som to zhodnotila ako príjemné čítanie pri chvíľke voľna s niekoľkými pekne prepracovanými poviedkami a myšlienkami na hlbšie zamyslenie sa.
Čítaj viac
MariAna
6.10.2014
Krásne,
hlboké, emocionálne - jednoducho pekné. Pohladenie (nielen) zenskej duse. Velmi zaujimavy sposob pisania, neokukane vety, obrazy a slovne spojenia. A nadherna obalka...
Čítaj viac
Zdeňka
31.8.2014
Tato kniha vás změní
Koupila jsem knihu jako "suvenýr ze Slovenska", protože v českých kamenných obchodech moc slovenských knížek nekoupíte. A nelitovala jsem. Přečetla jsem ji během cesty vlakem, ale nevnímala okolí, ani krajinu za okny. Některé povídky mě rozesmály, jedna dokonce rozplakala a v jiných jsem našla sebe nebo někoho v mém okolí. Panu autorovi patří můj velký obdiv, kniha splňuje to, co si předsevzala - nesnaží se ženy pochopit, ale obdivovat. A proto ji teď objednávám kamarádce k narozeninám. Měla by ji totiž mít v knihovně každá žena, která si zaslouží obdiv. A věřím, že jich v okolí máme každý víc než dost.
Čítaj viac
timik
26.1.2014
Príjemné čítanie!
Nenechajte sa zmiasť formátom podobným "evitovkám" ... táto kniha ich vysoko prevyšuje obsahom aj štýlom.. veľmi príjemné a obohacujúce čítanie ;-)
Čítaj viac
Petra Valášková
Petra Valášková
3.12.2013
Nylonový svet
Už len obálka je nádherná a priznám sa, že aj to bol jeden z dôvodov, pre ktoré som si túto knihu kúpila. Nikdy predtým som nekúpila poviedky, ale vôbec to neľutujem. Jednotlivé príbehy boli absolútne úprimné a skutočné, naplnené životnými múdrami. Dotkli sa môjho srdca.
Čítaj viac
M. Šuchárová
7.9.2013
neskutočný talent
Pán Rudinský je VEĽKÝ talent. Knižka je síce v jednotlivých poviedkach nevyvážená - niektoré sú slabšie, iné naopak perfektné (hlavne prvá a posledná), ako celok však knižka pôsobí vynikajúco. Skvelé myšlienky, neuveriteľná práca so slovom a atmosférou. Autor potrebuje dozrieť a vycibriť štýl, no už teraz sa teším na jeho ďalší počin - presne toto slovenská scéna potrebuje. Hneď som knižky kúpila aj dcéram - je to krásny darček každej žene za super cenu!
Čítaj viac
Lucia Petrovičová
Lucia Petrovičová
23.7.2013
útla knižka, veľký obsah
Knižku som kúpila maminke k sviatku...Mám taký jeden zvláštny zvyk, väčšinou, než jej knihu dám si ju sama prečítam. Táto knižôčka, lebo je rozmerovo úplne malinká, v sebe ukrýva dielo veľmi talentovaného a inteligentného človeka. Poviedky zaobalené to pár strán sa mi usadili v hlave a behajú si kade tade. Donútili ma zamyslieť sa, zasmiať sa a aj plakať na tých najnečakanejších miestach.
Neskutočne krásna kniha!
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nylonový svet - Matej Rudinský
Nočná zmena - Michael Connelly
13,79 €
Ušetríte 6,06 €