Marťan  E-KNIHA

Je to najslávnejší človek na Zemi, až na to, že nie je na Zemi.
Andy Weir  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2016
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (132)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
10,40 €
Bežná cena:
14,90 €
Ušetríte:
30% (4,50 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Bol jedným z prvých na Marse. Bude prvým, kto na ňom zomrie?Pred šiestimi dňami sa astronaut Mark Watney stal jedným z prvých ľudí, ktorí pristáli na Marse. Dnes nepochybuje, že bude prvý, kto na ňom aj zomrie.
Spočiatku úspešná misia na povrchu Marsu sa musí predčasne ukončiť pre piesočnú búrku, ktorá ohrozuje život posádky. Mark pri nej takmer zahynie, a keď sa preberie, nachádza sa v úplne novej životnej situácii. Ostal celkom sám na planéte, ktorá akoby sa ho zo všetkých síl pokúšala zabiť. Nemá ako oznámiť Zemi, že je nažive, a aj keby sa mu to podarilo, jeho zásoby ani zďaleka nepostačujú, aby prežil do príletu ďalšej kozmickej lode. Na druhej strane aj tak asi nebude mať dosť času, aby zomrel hladom. Poškodené vybavenie, kruté marťanské prostredie a starý známy „ľudský faktor“ so svojimi prešľapmi a chybami ho môžu zabiť oveľa skôr.

Mark však nie je ochotný len tak to vzdať. Vďaka svojej vynaliezavosti, technickým schopnostiam a zarytému odhodlaniu vytrvalo bojuje s jednou neprekonateľnou prekážkou po druhej. Vystačí mu silná vôľa a hlboké znalosti na to, aby prekonal neprekonateľné?
Tento titul vám vieme zabezpečiť iba v knižnej podobe!

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 18,39 €
(ušetríte 8,01 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: The Martian (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 408
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 240654


Čo si myslíme my

Michal Meško - martinus.sk

16. februára 2015      

Sci-fi zvyčajne nečítam, ale Marťana som zhltol rýchlo a v závere som si posledných 30 strán schválne nechal "na ďalší deň". Príjemný humor a vynaliezavosť hlavného hrdinu, nie nepodobného MacGyverovi, miestami predvídateľné "prekvapenia" i pomerne priamočiary dej, ale napriek tomu prudko čítavá kniha, ktorá mi z nejakého dôvodu pripomenula Storočného starčeka. Odporúčam. (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 140 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 105
4 hviezdičky 20
3 hviezdičky 4
2 hviezdičky 2
1 hviezdička 1
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

       

       

Napínavé až do konca!       

Musím sa priznať, že sa mu do čítania moc nechcelo, nejaké sci-fi...no …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

vxmery
vxmery
26. augusta 2014
     
Reagovať

Výstraha! 42

Priatelia prosím neopakujte moju chybu! Marťana som začal čítať na záchode. Okamžite ma tak vtiahla do deja, že pokiaľ som sa spamätal, úplne mi stŕpli (aj) nohy. A aj som si aj vedel predstaviť ako to bolo v habe, keď pripravoval pôdu na zemiaky :) Zobraziť celú recenziu

Neliss
Neliss
13. augusta 2014
     
Reagovať

Napínavý a vtipný príbeh 22

Marťan má jedinečný a skvelý námet a navyše sa mi už po pár stranách zapáčil autorov štýl písania. Dokáže totiž do príbehu zaujímavo a s ľahkosťou zakomponovať množstvo vedeckých a technických poznatkov.

Ďalšou silnou stránkou knihy je humor. Hlavný hrdina Mark sa nachádza v absolútne katastrofálnej situácii, napriek všetkému sa však nenecháva premôcť zúfalstvom a zachováva si svojský prístup k životu, zahŕňajúci napríklad vtipné poznámky.

Kniha je zo začiatku písaná výlučne formou Markových zápisov, no časom nám autor poskytuje viac uhľov pohľadu. Ďalšie postavy (maximálne ľudské so všetkým, čo k tomu patrí) príbeh robia ešte lepším a napínavejším.

Napätia a komplikácii je v Marťanovi viac než dosť, spolu s nečakanými zvratmi, do detailov premysleným vedeckým pokrom a vtipmi na správnych miestach. Andymu Weirovi sa podarilo napísať dokonale vyvážený román, ktorý sa síce z väčšej časti odohráva na Marse, no zároveň dýcha realistickosťou. Knihu rozhodne odporúčam, či už ste fanúšikmi sci-fi alebo skrátka máte chuť poriadnu jazdu - smer Mars!
Zobraziť celú recenziu

Jozef
Jozef
14. augusta 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa 16

Weirova kniha literárnych agentov vraj najskôr vôbec nezaujala. Preto dal autor knihu na voľné stiahnutie na svojich internetových stránkach. Na žiadosť fanúšikov však urobil Amazon Kindle verziu za nejakých 99 centov. Kniha sa počas troch mesiacov dostala na vrchol rebríčka sci-fi titulov a vďaka tomu práva odkúpilo aj konkrétne knižné vydavateľstvo. Aj tieto fakty mierne naznačuje kvalitatívny rozmer knihy. Kniha je prosto v niečom neporovnateľná s iným podobnými knihami. Množstvo technických detailov z oblasti fyziky, chémie, astronómie, mechaniky a aj botaniky z nej jednoducho robí niečo viac ako sci-fi beletriu. Inak trochu to pripomína povedzme film Gravitácia, ale na rozdiel od hlavnej hrdinky filmu, astronaut Mark robí z pohľadu čitateľa viac logickejších rozhodnutí. Teda aspoň autorovi sa ich podarilo veľmi verne a sofistikovane čitateľovi priblížiť. Zanietený geek nájde potešenie práve v týchto vedecko-technických hypotézach a riešeniach. Mňa skôr oslovila oslava umu a sily človeka. V popredí je totižto vôľa po živote, ale nielen ako akýsi základný biologický inštinkt prežitia, ale skôr ako vyšší princíp, ktorý paradoxne v záujme civilizácie núti človeka pomáhať aj druhým ľuďom. Zobraziť celú recenziu

Dominik
Dominik
15. augusta 2014
     
Reagovať

Marťan 15

Marťan vo svete zožal mimoriadny úspech, pýši sa vysokým hodnotením a filmové spoločnosti dokonca odkúpili práva na nakrútenie filmového spracovania. Od debutovej knihy, ktorá v Amerike vyšla len prednedávnom, to rozhodne nikto nečakal. Aké sú hlavné zbrane Marťana? Podľa mňa je to vynikajúci autorov štýl, ktorý vás aj napriek monológom udrží v strehu. Za všetko môže humor a vtip, ktorý Andy Weir knihe dodal. Síce hlavný hrdina rozpráva o pomerne zložitých veciach, ktorým by bežný človek nemusel úplne rozumieť, autor knihu pekne odľahčil a urobil čítanie pútavým. Páčilo sa mi, že sa Mark nikdy nevzdával a vždy bojoval zo všetkých síl. Je to typ hrdinu a rozprávača, ktorého si veľmi rýchlo obľúbite a myslím, že je to veľké pozitívum tejto knihy. Marťana odporúčam všetkým tým, ktorí majú radi sci-fi príbehy a neboja sa malého výletu do vesmíru :-). Zobraziť celú recenziu

Jenka
Jenka
26. augusta 2014
     
Reagovať

Marťan 8

Pre mňa najväčšou prednosťou Marťana je jemný humor, ktorý mi skutočne sadol, bavila som sa od začiatku do konca. S nadhľadom beriem rôzne vedecko-technické údaje, tým aj tak nerozumiem, ale oceňujem človečinu a Markovu vnútornú silu nevzdať sa, aj v neriešiteľnej situácii, keď "zhodnotil všetky fakty a prišiel k vedecky podloženému záveru, že je v riti" a ani potom, keď mu Mars rozhodne nič neuľahčil. Zobraziť celú recenziu

Roland Mate
Roland Mate
16. septembra 2014
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Vynikajuce! 8

Skvela kniha oslavujuca ludsku inteligenciu a vynaliezavost a nezlomneho ducha spolu s tuzbou prezit. Napinavou formou (takmer) kazdodennych zaznamov "stroskotanca" na Marse sledujeme jeho suboj s nepriaznou osudu. Stranky sa otacaju takmer same a o napatie nie je nudza. Tuto knihu by som zaradil spolu s dalsou nedavno citanou knihou Silo do podzanru 'survival - boj o prezitie', kde sa postava dostane do tazkej situacie, bojuje o svoj zivot a svojim schopnostami musi prekonavat rozne prekazky. Ja rozhodne odporucam. Zobraziť celú recenziu

Milan Honza
Milan Honza
20. októbra 2014
     
Reagovať

Marťanský denníček. 8

Ostať sám na planéte a neprísť o rozum? To chce veľmi silného ducha.

Ja, skalný fanúšik Stephena Kinga, som sa dal na čítanie "science-finction literatúry faktu". Tento riskantný ťah sa však veľmi oplatil pri knihe, kde takmer s chladnou hlavou Mark Watney opisuje, ako sa ho pokúša zabiť planéta Mars a pán Murphy. Ak vás niekedy niekto zabudne na cudzej planéte, tak zoberte si túto knihu a naučíte sa na nej pestovať zemiaky.

Denník je vtipne a vecne napísaný, Markovi budete zo všetkých síl držať palce, aby prežil a na konci knihy nájdete výborne odstupňované napätie s koncom, pre ktorý sa oplatí čítať túto knihu.
Zobraziť celú recenziu

Levantine
Levantine
10. októbra 2014
     
Reagovať

Dalsia uzasna kniha co uzrela svetlo Zeme 5

Poviem vam, neako nemusim scifi, neberie ma to, aj tie dobre uznavane scifi knihy ma nudili a nevedeli poriadne vtiahnut do deja. Zaujalo ma, ze knizka ma vraj osobity humor. Tak som si povedala skusim, ked nebude dobra niekomu ju dam. Aj obalka sa mi pacila, tak preco nie. Knihu som citala skoro cele dva dni a nemohla som sa od nej odtrhnut. Cakali by ste tam nudne odborne pasaze a ze ich budete preskakovat. No to som si spociatku myslela aj ja, ale autor to tak dobre napisal, ze mi tam nudne skoro nic neprislo a docela to napisal zaujimavo, ze som to ,,zrala,,. Kopu veci co som ani len netusila som sa tam dozvedela, myslim neake tie vedecke poznatky a co je najlepsie tak ten humor. Ako fakt ja som sa rehotala jak kobyla :D nehovorim, ze kazdemu to pride take totalne smiesne, ale mna to dostalo. Postavu Marka som si jednoducho musela hned oblubit. Velmi charizmaticka osoba. Nechcem prezradzat viac. Este jedna vec preco davam knihe velke plus. Tak ma vtiahla do deja, ze som mala pocit akoby som na tom Marse bola s nim, akoby som citila tu atmosferu, to vsetko, ze vlastne nie som na Zemi. Andy Weir si za toto zasluzi odo mna poklonu. Takto ma este ziadna kniha nevtiahla do deja a to mam oblubene ine zanry. Rozhodne odporucam ! :) Zobraziť celú recenziu

Veronika
Veronika
21. septembra 2014
     
Reagovať

Výborný Marťan 5

Táto kniha je bomba! Toto je novodobá "robinsonovka" 21. storočia, tak ako sa patrí. Dej a príbeh je absolútne úžasný, obdivujem autora, ako dokázal "zmajstrovať" príbeh v takom prostredí, ako z tej najväčšej smoly, aká sa stala hlavnému hrdinovi, mu dokázal dodať ten jemný a nikoho neurážajúci humor a neuveriteľnú odvahu. HUMOR - práve ten je tam najpodstatnejší, keby tam nebol, myslím, že mňa osobne by tá kniha nebavila, zaujala by možno odbornejšiu kategóriu vedecky orientovaných ľudí, ale vďaka humoru sa v príbehu vyžijú aj obyčajní ľudia (ako som ja), ktorí okolo fyziky a chémie ani nepáchnu (ako som ja). Rozhodne odporúčam pre kohokoľvek koho láka, neoľutujete. Zobraziť celú recenziu

Ivana Hrobárová
Ivana Hrobárová
28. mája 2015
     
Reagovať

niečo úplne iné 3

môžem povedať, že kniha je úžasná, je to úplne niečo iné, nové, čo som doposiaľ ešte nečítala .... väčšina knihy je písaná iba o jednom človeku a aj tak vás to vôbec nenudí, núti vás to zamyslieť sa, čo je človek schopný urobiť pre to, aby prežil. Kniha obsahuje dosť vedeckých termínov, pri ktorých sa niekedy stratíte, ale sú tam okamihy pri ktorých sa budete smiať ako nikdy :) Určite ju odporúčam každému čitateľovi, neoľutujete a prináša jasné posolstvo - nevzdávaj sa aj keď je celý vesmír proti tebe :) Zobraziť celú recenziu

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba