Knihy
E-knihy

Marťan

Je to najslávnejší človek na Zemi, až na to, že nie je na Zemi.

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Pred šiestimi dňami sa astronaut Mark Watney stal jedným z prvých ľudí, ktorí pristáli na Marse. Dnes nepochybuje, že bude prvý, kto na ňom aj zomrie...

Čítaj viac

10,40 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Bol jedným z prvých na Marse. Bude prvým, kto na ňom zomrie?Pred šiestimi dňami sa astronaut Mark Watney stal jedným z prvých ľudí, ktorí pristáli na Marse. Dnes nepochybuje, že bude prvý, kto na ňom aj zomrie.
Spočiatku úspešná misia na povrchu Marsu sa musí predčasne ukončiť pre piesočnú búrku, ktorá ohrozuje život posádky. Mark pri nej takmer zahynie, a keď sa preberie, nachádza sa v úplne novej životnej situácii. Ostal celkom sám na planéte, ktorá akoby sa ho zo všetkých síl pokúšala zabiť. Nemá ako oznámiť Zemi, že je nažive, a aj keby sa mu to podarilo, jeho zásoby ani zďaleka nepostačujú, aby prežil do príletu ďalšej kozmickej lode. Na druhej strane aj tak asi nebude mať dosť času, aby zomrel hladom. Poškodené vybavenie, kruté marťanské prostredie a starý známy „ľudský faktor“ so svojimi prešľapmi a chybami ho môžu zabiť oveľa skôr.

Mark však nie je ochotný len tak to vzdať. Vďaka svojej vynaliezavosti, technickým schopnostiam a zarytému odhodlaniu vytrvalo bojuje s jednou neprekonateľnou prekážkou po druhej. Vystačí mu silná vôľa a hlboké znalosti na to, aby prekonal neprekonateľné?
Tento titul vám vieme zabezpečiť iba v knižnej podobe!
Čítaj viac
Kúpte spolu
Marťan - Andy Weir
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
16,89 €
Ušetríte 10,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Martian
Rok vydania
2016
Počet strán
408
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240654

Čo si myslíme my

Michal Meško
Michal Meško
martinus.sk
16. februára 2015

Sci-fi zvyčajne nečítam, ale Marťana som zhltol rýchlo a v závere som si posledných 30 strán schválne nechal "na ďalší deň". Príjemný humor a vynaliezavosť hlavného hrdinu, nie nepodobného MacGyverovi, miestami predvídateľné "prekvapenia" i pomerne priamočiary dej, ale napriek tomu prudko čítavá kniha, ktorá mi z nejakého dôvodu pripomenula Storočného starčeka. Odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

141 hodnotení

111
22
5
2
1

Moni
6.9.2017
Napínavé až do konca!
Musím sa priznať, že sa mu do čítania moc nechcelo, nejaké sci-fi...no čo, začala som...a od prvej strany som sa nevedela nedela od knihy odtrhnúť. Keď bol koniec knihy, normálne mi dokonca Mark Whatney chýbal. No proste super! Čítala som ju síce v nemčine a keďže sa mi kniha tak páčila, kúpila som ju aj v slovenčine, aby si ju prečítal aj otec. Kniha je super! Teda dúfam, že slovenský preklad bude tak isto úspešný.
Čítaj viac
Petra Halusková
22.4.2017
skvele
nemohla som sa odtrhnúť od tejto knihy. Úplne ma pohltila a záverečné lapitoly som doslova zhltla očami. Napriek tomu, že som niektorým pojmom nerozumela a miestami sa aj strácala, vzala som si dôležité ponaučenie: ak existuje aspoň malá nádej, je potrebné bojovať a dať zo seba všetko. V takýchto prípadoch je aj maličkosť veľkou radosťou :)
Čítaj viac
Peter Marosz
Peter Marosz
17.8.2016
Veselé
Na Mars prichádza misia s ľudskou posádkou Ares 3. Na šiesty marťanský deň - sol - sa však stane nešťastie. Pri piesočnej búrke sa uvoľní jedna z antén a zasiahne astronauta Marka Watneya. Ten stráca vedomie. Jeho ostatní kolegovia, ktorí sú kvôli búrke sami v ohrození života, sú presvedčení, že Mark zahynul a v poslednom možnom momente opúšťajú planétu bez neho. Mark sa však po istom čase preberie, podarí sa mu opraviť poškodený skafander a zisťuje svoju situáciu. Zranenie nie je vážne. K dispozícii má kompletne zariadenú stanicu dimenzovanú pre 6 ľudí na 31 dní. A 2 marťanské rovery. No najväčší problém je ten, že sa nemá ako spojiť so Zemou, lebo antény sú zničené. Jeho nádej spočíva v tom, že o 4 roky má na Mars prísť ďalšia misia Ares 4, ktorá už má pripravenú základňu. Tá je však od Marka vzdialená niekoľko tisíc km. Jeho vyhliadky teda nie sú veľmi ružové. Zisťuje, že má niekoľko zemiakov. Pripraví si pôdu a púšťa sa do ich pestovania, čo sa mu s úspechom darí. Jeho vynachádzavosť je možné prirovnať k Mac Gyverovi. Po nevyhnutných prípravách a testoch sa vydáva sa na cestu k starej sonde Pathfinder, cez ktorú sa spája so Zemou. Vedci z NASA sa snažia zorganizovať Markovu záchranu. Ich narýchlo zostrojená zásobovacia loď však stroskotá. Obracajú sa so žiadosťou o pomoc na Čínu, ktorá má k dispozícii silnú loď schopnú doletieť na Mars. No pomôcť musí aj posádka na Zem sa vracajúcich Markových kolegov, pred ktorými najprv informáciu o tom, že Mark žije, tajili. Podarí sa nakoniec odvážneho a výnimočne technicky zručného astronauta zachrániť? Kniha Marťan od amerického spisovateľ Andyho Weira je napínavá, plná zaujímavých marťanských reálií a celkom humorná. Výborné oddychové čítanie.
Čítaj viac
Peter
11.6.2016
Skvelý Marťan :)
Fakt skvelý Marťan. Prudko čítané, zhltnete na jeden raz. Fantastický príbeh o ľudskej nezdolnosti a vynaliezavosti podaný s humorom. Nebudete sa vedieť od čítania odtrhnúť :)
Čítaj viac
Andrea Bartošová
Andrea Bartošová
3.5.2016
vtipná dráma?
Knihu som zhltla za dva dni.Nasmiala som sa na situáciach,v ktorých sa "marťan" ocitol,tŕpla som s ním pri každej výprave a držala palce,aby mu každý výmysel vyšiel. Oceňujem vysvetlenia rôznych pokusov aj pre laikov ako som ja,všetkému som chápala a aj to dávalo zmysel. Naozaj dobrá kniha pre každého človeka,ktorý má chuť na niečo ľahšie stráviteľné.
Čítaj viac
Katarína Gálová
Katarína Gálová
3.5.2016
Skvelé
Myslím, že nie som sama, kto nie je technický typ a predsa tú knižku zhltol na jeden dych. Písaná skvelým, prístupným štýlom a veľmi sa mi páčil svojský humor. Začala som pozerať film, ale s knihou sa to nedá porovnať. Ani som nedopozerala.
Čítaj viac
Terez
2.5.2016
Neskutočné
Musím priznať že najprv som videla film, ktorý som si zamilovala a až potom sa vrhla na knihu, ale neľutujem. Knižný Mark je ešte vtipnejší a sympatickejší ako ten filmový, ktorého ztvárnil Matt Damon.
Na každej strane tejto knihy som našla niečo vtipné, zaujímavé alebo dokonca dojemné. Napriek tomu že nemám rada fyziku, v tomto formáte mi vôbec neprekážala, dokonca som bola rada že som sa naučila niečo nové...
Jendnoducho niečo skvelé :D Myslím, že Marťana môžem pokojne zaradiť medzi moje obľúbené za tento rok a rada sa k nej ešte viackrát vrátim! :)
Čítaj viac
Martin Harman
Martin Harman
2.5.2016
Vynikajúce
Hľadal som niečo na čítanie a najlepšie nejaké sci-fi tak som natrafil na Marťana prečítal pár recenzií a dal sa do toho. Kúpu neľutujem. Je to vynikajúca kniha, ktorá obsahuje kopu vtipných hlášok a je neskutočne napínavá. Je to taký vesmírny Robison Crusoe. Určite odporúčam aj pre ľudí ktorý sci-fi nemajú veľmi v láske.
Čítaj viac
Michaela Brunovská
Michaela Brunovská
2.5.2016
vynikajúce
Super kniha, mala som pocit že na Marse som spolu s Markom a zažívam všetky jeho situácie :) Kniha ma naozaj vtiahla do deja a páčil sa mi aj humor, naozja som sa niekedy pri knihe nahlas zasmiala, takže kniha má všetko čo dobrá kniha má mať ;)
Čítaj viac
Dominika Priščová
Dominika Priščová
2.5.2016
Prekvapivo pútavé!
Veľmi dobre si pamätám, ako som na internete narazila na recenziu tejto knihy a len tak pre seba som si povzdychla, aká škoda, že nemám čas prečítať si ju... :) A hneď na druhý deň som bežala do kníhkupectva si Marťana kúpiť. Neľutujem! Kniha ma okamžite vtiahla do deja a nevedela som ju pustiť z ruky, kým som sa nedozvedela, ako skončí.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Marťan - Andy Weir
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
16,89 €
Ušetríte 10,96 €