Tma  E-KNIHA

Jozef Karika  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2016
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #50       (100)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,60 €
Bežná cena:
10,90 €
Ušetríte:
30% (3,30 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Najnovší triler Jozefa Kariku, z ktorého vás zamrazí až do špiku kostí!Jozef Karika nám už neraz dokázal, že má jedinečný talent na vybudovanie mrazivej atmosféry, ktorý sa snúbi s rozprávačským majstrovstvom. Aj preto je jeho knihy tak ťažké odložiť. Napriek tomu, že nám pri nich behá mráz po chrbte a strhávame sa pri každom podozrivom zvuku. Naposledy sme to zažili pri strhujúcom Strachu a teraz prichádza Tma. Tma, v ktorej sa niečo skrýva...

Televízny scenárista odchádza na osamelú horskú chatu v Malej Fatre. Chce si oddýchnuť od hektickej práce aj napätého manželstva a vychutnať si pokojnú zimnú atmosféru. Zrazu sa však prihodí čosi nečakané a pobyt sa zmení na desivú nočnú moru. Chata sa stáva väzením, hoci dvere nie sú zamknuté. Začína sa zúfalý boj o prežitie.
Nedajte si ujsť ďalší skvelý príbeh od majstra strachu a napätia Jozefa Kariku.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 15,90 €
(ušetríte 6,90 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 232
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2016
  • Naše katalógové číslo: 240531


Čo si myslíme my

Viac

Michal Benc - zamestnanec

18. júna 2015      

Skutočne vynikajúco napísaná kniha. Nikdy by ma nenapadlo, že príbeh skončí tak, ako skončil. Posledné 3 strany zmenili môj pohľad na celý dej. Ak poznáte seriál Monk a fascinujú Vás neuveriteľné zvraty na záver, kedy sa Vám celá skladačka príbehu poskladá do jednotného celku, tak táto kniha je pre Vás ako stvorená. Priznávam, na začiatku ma asi 30 strán začínali nudiť opisy chaty, ktoré s plynúcimi dňami boli v podstate rovnaké, ale potom náhle nastal zvrat v deji, ktorý ma prinútil knihu dočítať do konca aj za cenu toho, že 4 hodiny spánku pre mňa asi nebudú na druhý deň postačujúce. :) (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 115 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Norbert
Norbert
2. júla 2017
     
Reagovať

Skvelý psychologický thriller 2

Po prečítaní Strachu pri ktorom som sa naozaj bál, som čakal podobný žáner, ale Tma je skôr psychologický trhiller. Každopádne veľmi podarený, nemohol som ju prestať čítať. Samé nečakané udalosti. Stačí prečítať prvkých 20 strán, než zistíte prečo má knižka názov práve Tma a potom ju už neodložíte. Viacej ani netrúfam napísať, aby som nič neprezrádzal. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Lívia
Lívia
22. júna 2017
     
Reagovať

Tma 2

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Od názvu knihy očakávala, že sa dej bude niesť v nejakom štýle ,,horor". Vôbec som nečakala, že pod názvom Tma sa bude skrývať práve slepota hlavného hrdinu. Bola som veľmi zvedavá, že keď oslepol hneď na prvých stranách knihy, o čom bude autor písať na ďalších ostávajúcich 200 stranách. Popravde ma dosť nudili tie rôzne opisy prostredia, chaty a pod. Podľa mňa boli zbytočné, ale chápem, že autor to musel popísať. Páčilo sa mi, že sa tam autor zahráva so psychikou hlavného hrdinu. A naozaj pri niektorých scénach som nevedela či to je naozaj, alebo len tá postava blúzni. No a posledná kapitola? Jedným slovom - famózna. Taký koniec, aký nám Jozef Karika pripravil by mi ani vo sne nenapadol. Do poslednej chvíli som čakala, že sa konečne niekto objaví a hlavného hrdinu zachránia, ved nespravil predsa nič zlé. Ale po prečítaní ďalších riadkov som pochopila dôvod, prečo nikto nepríde a nezachránia ho... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Mimi
Mimi
21. mája 2017
     
Reagovať

Psychologická štúdia

Na rozdiel od Strachu a Trhliny (pre mňa top) pre mňa táto kniha nebola veľmi čitateľsky príťažlivá, musím však vyzdvihnúť literárnu hodnotu románu ako psychologickej štúdie. Postava, prakticky len jedna, vyskytujúca sa v extrémnej životnej situácii zažíva telesné a duševné utrpenie a autor majstrovsky zachytáva všetky pochody, od fóbie po uvoľnenie, od beznádeje k nádeji, od sna k realite až po síce logické, predsa však prekvapivé vyústenie. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Veronika
Veronika
1. mája 2017
     
Reagovať

jedna z naj -1

Jedna z najlepších kníh od Kariku. Netradičná a o dosť náročnejšia na pochopenie. Ale o to lepšia aj hlbšia. Nie je to len triler alebo horor, aj filozofia o živote. A vtipná. Viac takýchto. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (2)
Štefan Filaga
Štefan Filaga
22. apríla 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa -1

Tak po dlhom váhaní som si túto knihu kúpil. Osobne som od nej neočakával nič, pretože aj napriek tomu, že mám hororový žáner rád, tak sa knihám od slovenských autorov vyhýbam. Nakoniec sa u mňa prejavila zvedavosť a knihu som si kúpil.

Začiatok knihy veľmi sľubný, veľmi zaujímavý a navyše zasadený do našich najkrajších končín. Taktiež je zaujímavý názov a anotácia knihy, podľa ktorej som si ju vlastne kúpil, pritom však ide o iný druh Tmy ( v tomto som sa riadne nachytal ).To je ale asi všetko, čo ma na tejto knihe ohúrilo - a ešte aby som nezabudol - veľmi ľahko sa čítala. Čo mi však nesedelo, tak predovšetkým správanie hlavného hrdinu - niekedy mi pripadalo ako keby to bol 10 ročný chlapec, ktorý prišiel o kocku z lega. Koniec to celé zaklincoval, pretože v príbehu mohol autor napísať čokoľvek - mohol rozviť svoju fantáziu oveľa, rozviť príbeh ale na konci knihy zistíte, že ste celý čas čítali o ničom.

Samozrejme toto hodnotenie môže byť a vlastne aj je chybou u mňa, možno som tejto knihe neporozumel a preto chcem aj napriek tomu autorovi prejaviť úctu a veľa ďalších úspechov v písaní.

PS : Určite na knihy od autora nezanevriem, predsa si chcem rozširovať svoje obzory aj na Slovenskej scéne.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (2)
Barbora Knotková
Barbora Knotková
11. apríla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa

Jozefa Kariku mám veľmi rada, knihy ako Strach alebo Trhlina som prečítala za necelý deň, nedalo sa od nej odísť. Páči sa mi príbeh, mám veľmi rada knihy, u ktorý sa mám aj trošičku strach. Vrelo odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Zuzana Palčeková
Zuzana Palčeková
9. apríla 2017
     
Reagovať

Nebolo to zlé... 4

... ale zas ani výborné. Tým samozrejme vyjadrujem len môj názor. Príbeh je dobre vystavaný, napätie graduje, číta sa ľahko a návykovo. Autor je výborný spisovateľ a patrí k mojim obľúbencom. Bohužiaľ, v tejto knihe som odhalila jeho zámer už v polovici, a tak som ku koncu len s rozčarovaním sledovala ako sa moja predtucha vypĺňa. A preto s rozčarovaním, lebo pointa mi prišla trošku prvoplánová. Autor má určite naviac. Ale ako atmosferická žánrovka na vyvolanie zimomriavok to splnilo svoju úlohu. Skutočnú hrôzu som však zažila v románe Na smrť, ale to bola trošku iná káva... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
Alexandra
Alexandra
6. apríla 2017
     
Reagovať

Alexandra

Ach jaj, čo len k tejto knihe napísať. Od autora som čítala najprv Trhlinu a potom Strach, ktoré boli naozaj výborné, ale dnes som dočítala Tmu a tá ma sklamala na plnej čiare. Tie dialógi vedené s diktafónom, a akože stupňovanie strachu boli naozaj hrozné. Jediné, čo v tejto knihe dávalo nejaký zmysel, bol len ten záver asi na 3 stranách. Ak máte radi tvorbu tohto autora radšej vynechajte Tmu, lebo budete velmi sklamaný ako ja. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (2)
Jaroslava
Jaroslava
22. februára 2017
     
Reagovať

Hodnotenie

Kniha bola pre mňa trochu sklamaním v porovnaní so Strachom alebo Trhlinou, pri ktorých som miestami ani nedýchala. Nekonečné, hysterické myšlienkové pochody hlavného hrdinu mi miestami už liezli na nervy. Koniec ma naozaj prekvapil, ale knihu to už veľmi nezachránilo. Čakala som od toho jednoduho trochu viac. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Monika
Monika
23. januára 2017
     
Reagovať

vynikajúca!

toto je moja prvá kniha od tohto autora, začala som ju čítať na základe recenzií v podstate z nudy keď už človek nevie do čoho sa začítať...a spadla mi sánka. Nechce sa mi veriť že by slovenský autor dokázal takto bravúrne opísať pocit strachu, prirovnala by som to ku kingovským pocitovým knihám, naozaj vynikajúca kniha....začiatok bol veľmi chytľavý, ale v strede knihy boli pasáže ktoré ma už nudili, ale potom nastal zvrat a koniec, no naozaj som to nečakala... určite idem čítať aj ostatné diela od tohto autora Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (2)
H2
H2
3. februára 2017

Prosím Ťa, prečo by podľa Teba SLOVENSKÝ autor nemal dokázať bravúrne opísať pocity? Toto som fakt nepochopila.

123456789 … 12

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba