Knihy
E-knihy

Muž menom Ove

Smutnosmiešne rozprávanie o láske, neporiadnych susedoch, kvalitnom náradí a aute značky Saab

Ikar, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Ove dovŕšil päťdesiatdeväť rokov. Je to muž pevných zásad, neochvejných princípov a nemenných pravidiel – a večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Málovravný človek len málokedy povie sprostosťSpoznajte ho a neprestanete sa smiať.

Román Fredrika Backmana o starom frflošovi humorne stvárňuje celý rad situácií, ktoré dôverne poznáme. Je to kniha, ktorá má svoj vlastný svet, ale zároveň nám hovorí niečo dôležité o nás a našej súčasnosti.
Ove je starší pán, aký žije snáď v každom obytnom dome - večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného.
Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život.
Príbeh sa nesie v podobnom duchu ako román Jonasa Jonassona Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol alebo film Tak dobre, ako sa len dá s Jackom Nicholsonom. Knihu Muž menom Ove preložili doteraz do dvadsiatich piatich jazykov a pripravuje sa aj filmové spracovanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž menom Ove - Fredrik Backman
Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa - Fredrik Backman
20,10 €
Ušetríte 8,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
En man som heter Ove
Rok vydania
2016
Počet strán
336
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240508

Čo si myslíme my

zamestnanec
14. decembra 2016

Knihu som opäť otvorila po dlhšej odmlke, aby som jej dala ešte jednu šancu. Bolo to super, pretože akonáhle som opäť začala čítať o Ovem, svojím šarmom si ma pripútal a chytil za srdce. Ove bol úžasný. Úžasne vtipný a taký "podarený". A najmä úžasný človek s veľkým srdcom. Jeho neustále spomienky a rozpravy o Sonji a so Sonjou boli krásne a ukazovali netradičnú lásku. Po dočítaní a zamilovaní si Oveho som ostala zvláštne prázdna, niečo mi chýbalo. Takže ak sa Vám aj po chvíli čítania zdá, že sa nemôžete začítať, nezavrhnite Oveho, určite neoľutujete.

Čítaj viac
Valéria Scholtzová
zamestnanec
6. júna 2016

Kníh na spôsob Oveho je viacero a veľa z nich som aj čítala. Sú to knihy s hlbokou myšlienkou, napísaných ľahko a hodia sa na oddych. Ove podľa mňa patrí k TOP v týchto knihách. Na prvý pohľad sa to tvári ako vtipná kniha o ufrfľanom mužovi, ktorá je navyše plná podarených slovných zvratov . No postupne sa odhaľuje krásny príbeh lásky poctivého samotára a dilemy, čo potom, keď láska odíde. Nakoniec prídeme na to, že téma knihy je ťažká, ale autor ju dokázal podať ľahkým spôsobom. A to podľa mňa vôbec nie je jednoduché.

Čítaj viac
Produktový manažér
29. júna 2015

Knihy, ktoré som prečítala, tak nejako podvedome rozdeľujem do svojich imaginárnych kategórií. SKVELÉ, DOBRÉ a NIE PRE MŇA. /Nikdy by som si nedovolila povedať, že kniha je zlá. Jednoducho mi nesadla a každá má svoje srdiečko a dušu a určite si nájde svojho čitateľa/. Pri tejto knihe ale zvažujem, že si vytvorím ešte ďalšu kategóriu - BRAVÚRNE.
Úžasný, ľudský príbeh. O ČLOVEKU, o láske, o bolesti a túžbe. O obyčajnom živote, bez pátosu a zveličovania. O dobre, ktoré je v každom z nás a o zle, ktoré z nás občas tak trošičku pokukáva ako maličký čertík. O mužovi a jeho kocúrovi a o túžbe milovať a byť milovaný.
Ľutujem, že táto kniha nevyšla v zimných mesiacoch, lebo z nej sála toľko ľudského tepla, že by ste bez problémov vykúrili celý byt a ušerili na kúrení. Odporúčam! Pre teplo na srdci a pokoj v duši.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

98 hodnotení

77
12
6
3
0

Lucia
25.11.2018
Len OK
taká OK kniha.. prečítala som si ju vrámci knižného klubu, no nemôžem si pomôcť, mne tam niečo chýbalo.. nemalo to žiadnu atmosféru, nič medzi riadkami.. ak ste ju ešte nečítali, o nič ste neprišli.
Čítaj viac
Lenka
26.10.2018
Oddychovka
Pre mňa kniha na nedeľné zrelaxovanie :) veľmi oddychové, príjemné, nič ťažké na čítanie, hlavná postava Ove mi neprišla síce nijak zvlášť zaujímavá, skôr to bola taká klasika, uhundraný dedo, ale za mňa aj tak pekný, pokojný príbeh :)
Čítaj viac
Zuzana Bilavská
18.9.2018
***
Smutnosmiešne je to správne prirovnanie k tejto knihe. Ja som ju, žiaľ, nedočítala dokonca. Bolo to jednoducho tým, že to smutné na mňa pôsobilo akosi silnejšie než to smiešne. Nevyvolala vo mne žiadnu zvedavosť, nepripútala ma k stoličke a úprimne, to frflanie starého muža mi časom začínalo liezť na nervy. Kniha však zostáva v mojej knižnici a verím, že sa k nej raz vrátim. Možno práve v Deň neprečítaných kníh :)
Čítaj viac
P
2.1.2018
Oddychovka a ciťák na konci
Túto knižku priniesol Ježiško pôvodne priateľke na Vianoce. Nie že by nejak extra poslúchala, ale iba preto, že som si ju chcel prečítať aj ja. Opis Oveho charakterových vlastností totiž trošku sedí aj na mňa a dúfal som, že tá statočná obdarovaná žena konečne pochopí, že vykurovanie domu na 22 C je iba nehorázne plytvanie s negatívnym dopadom na ekológiu a hlavne moju peňaženku. Aj môj obézny kocúr z toľkého tepla leží celý deň oťapený na stole a v posteli.
Do knižky som sa prvý začítal ja, aj keď posledné roky ako kultúrny ignorant nečítam.... Načo páliť zbytočne žiarovky a ničiť si zrak. Knihu som však prečítal asi za 7 hodín nepretržitého čítania s nutnými prestávkami. V ten istý deň som si ešte pozrel aj film. Kniha je však lepšia, predstavivosť vám dovolí detailnejšie si vykresliť postavy a prostredie. Zo začiatku príbeh pôsobil skôr negatívne, z Oveho išla iba negatívna energia. Všetko malo však nakoniec svoj dôvod. Dej je písaný možno až príliš jednoducho, žiadne zložité dialógy ani vtipné slovné hračky nečakajte. Je to však naozaj pekný príbeh, aj keď trochu smutný s ciťákom na konci. Navyše, film je trošku pozmenený a okresaný, takže záverečný ciťák so stiahnutým hrdlom a slzičkami na krajíčku si viac vychutnáte pri knižke. Asi začnem viac čítať.
Čítaj viac
Dominika
30.12.2017
kniha skvelá, ale tie chyby...
Recenzie a opis knihy ma neskutočne navnadili a neoľutovala som, že som si ju kúpila. Číta sa ľahko, je zaujímavá, dá sa pri nej zasmiať, ale aj poplakať. No vec, ktorá ma vie nesmierne sklamať pri každej knižke, sú zbytočné a hlúpe chyby. Názov jednej kapitoly "muž nemom Ove" by sa ešte dal prehliadnuť, ale pri každom jednom "odbáčať" ma až vyhodilo zo stoličky a neskutočne mi to pokazilo inak vynikajúcu atmosféru. :(
Čítaj viac
Roman
21.9.2018
Zdravím vás, Dominika.
Reagujem na vašu kritiku používania slovesa odbáčať. Aby ste viac nemuseli padať zo stoličky, prikladám vyjadrenie jazykovedného ústavu:
K dokonavému slovesu odbočiť sú správne utvorené obe nedokonavé podoby – odbočovať aj odbáčať, ako napr. pri dvojici nedokonavých slovies zabočovať/zabáčať, ktoré sa uvádzajú aj v Krátkom slovníku slovenského jazyka. Podobe odbáčať sa podrobne venoval Matej Považaj v príspevku Odbočiť – odbočovať aj odbáčať v pravidelnej relácii Slovenčina na slovíčko v Slovenskom rozhlase, ktorý odznel 21. 10. 2008 (príspevok je v písanej podobe k dispozícii na www.rozhlas.sk).

Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/865/#ixzz5RlRDoBXV

S pozdravom Roman
Čítaj viac
21.9.2018
Milá Dominika, tu je odpoveď na vašu pochybnosť ohľadom slovesa odbáčať.
S pozdravom
Roman
K dokonavému slovesu odbočiť sú správne utvorené obe nedokonavé podoby – odbočovať aj odbáčať, ako napr. pri dvojici nedokonavých slovies zabočovať/zabáčať, ktoré sa uvádzajú aj v Krátkom slovníku slovenského jazyka. Podobe odbáčať sa podrobne venoval Matej Považaj v príspevku Odbočiť – odbočovať aj odbáčať v pravidelnej relácii Slovenčina na slovíčko v Slovenskom rozhlase, ktorý odznel 21. 10. 2008 (príspevok je v písanej podobe k dispozícii na www.rozhlas.sk).

Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/865/#ixzz5RkUl61dp
Čítaj viac
Bozka
14.11.2017
Často krát sa stretávame s ľuďmi, ktorí sú nám nesympatický a bojujeme s tým, ako s nimi vychádzať v dobrom. Veď ani my nie sme sympatický všetkým okolo. Táto kniha je návod, ako hľadať pod ich povrchom to dobré, čo mi zvonku nevidíme... A dokazuje, že sa oplatí pozerať do vnútra človeka...
Čítaj viac
Lucia K.
7.11.2017
Kniha je výborná, môžem každému len odporúčať. Prečítali sme ju celá rodina, ja prvá - a potom sa ma všetci pýtali, 'Ale nespraví to naozaj, že nie?' Po zistení diagnózy sme sa smiali s Parvanah, že veď to bolo jasné od začiatku a na konci sme si s ňou poplakali...

Jedna vec však výrazne kazí zážitok. Na každej jednej strane je totiž as poň des ať slov, kto ré sú rozdele né. Neviem, či je to aj v tlačenej verzii, ale e-kniha je pre to na hranici čitateľnosti.
Čítaj viac
michal
14.3.2019
vidno to uz aj v ukazke, silne to vadi
Čítaj viac
Jaroslava Kalinová
1.11.2017
Ako sa da pochopit samovrazda?
Ked som manzelovi v skratke povedala cela nadsena, o com kniha je-neveriac pokrutil hlavou s otazkou: " ako sa da pochopit samovrazda?to sa neda!". Ja uz viem, ze da....Aj ked rozhodne to na knihe nie je to podstatne. Priznam sa, ze ma zlakali recenzie. Po par stranach som mala pocit, ze autor snad musel poznat mojho otca :). Ove a on mali vela podobnych crt. Musim povedat, ze pocit tak vynimocnej knihy som mala naposledy pri Zlodejke knih. Aj ked su uplne z ineho sudka. Kazdou kapitolou som Ovemu rozumela viac a viac, kazdou stranou som mala radsej jeho i jeho okolie.....bavila som sa i dojimala-prijemna zmes. Ove a jeho pribeh uz navzdy zostane vo mne. a som za to vdacna. Hoci viaceri recenzenti tvrdia, ze Britt-Marie ho prekonala, dovolim si prostestovat. Ove mi prisiel ovela komplexnejsi a zmysluplnejsi. Asi som divna. Zeny sice drzia so zenami , no v tomto pripade som zostala staremu panovi verna :))
Čítaj viac
Zuzana Ivanová
7.8.2017
Úžasne človečenská
Knihu som prečítala dychtivejšie ako akúkoľvek skvelú detektívku. Zaujal ma jednak príbeh, ktorý sa naoko zdá plytký, no po absorbovaní pocitov aktérov príbehu, sa zrazu javí ako absolútne ľudský, plný humoru, smútku, nespravodlivosti, hlúposti, lásky v akejkoľvek podobe .... a vyplznutého starého kocúra.
Málokedy sa mi stalo, že som v priebehu tak krátkeho času, chvíľu plakala, potom sa smiala, o chvíľu zase plakala, a znovu sa "rehotala", že mi až slzy tiekli..... Kúpila som aj sestre a tá je veľmi smutná, že je už s čítaním na konci. Fakt zážitok.
Odporúčam.
Čítaj viac
tina
13.6.2017
Kniha so srdcom
Úplne súhlasím s popisom, ktorý pridala Valéria z Martinusu.
Kniha nie je humorná, skôr smutno-úsmevná. A pekná zároveň. :) Teším sa na ďalšie knihy od pána Backmana.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž menom Ove - Fredrik Backman
Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa - Fredrik Backman
20,10 €
Ušetríte 8,70 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia