YOLi

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Listy do neba  E-KNIHA

Ava Dellaira  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2016
Edícia: YOLi
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,90 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
31% (4,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Citlivý román, ktorý poteší nielen mladých čitateľovZačalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona. Laurel sa nápad zapáči a čoskoro má plný zápisník listov známym i menej známym osobnostiam, ako je Janis Joplin, Amy Winehouse, Jim Morrison a ďalší. Ani jeden z nich učiteľke neodovzdá. Spočiatku píše o bežných problémoch – nástupe na strednú školu, nových priateľstvách, prvej láske, o živote v rozpadnutej rodine. Napokon sa v nich zverí aj so svojím najväčším trápením, krutou skúsenosťou, ktorá ju poznačila na celý život. Stalo sa to v čase, keď na ňu mala May dozerať. Sestra bola pre Laurel stelesnením krásy a šarmu, no ak sa má zbaviť výčitiek a pochmúrnych myšlienok, musí si uvedomiť, že May mala aj svoje chyby.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 16,80 €
(ušetríte 10,05 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: Love Letters to theDead
 • Počet strán: 272
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 240068


Čo si myslíme my

Barbora Smolková - zamestnanec

19. januára 2016      

Literárna prvotina americkej autoryk Avy Dellaira- ovej "Listy do neba" vznikla i vďaka Stephanovi Chboskemu, na ktorého podnet sa Ava pustila do písania vlastnej knihy.
Príbeh Laurel, mladého dospievajúceho dievčaťa sa začína zadaním úlohy z angličtiny: napísať list niekomu, kto už nežije. Laurel si vyberie Kurta Cobaina. I keď list napíše, svoju úlohu neodovzdá načas.... Postupne však píše čoraz viac listov. Všetky mŕtvym ľuďom, ktorých diela či životy majú v tom jej určitý význam. Kurt, Janis Joplin, Jim Morrison, Amy Winehouse a mnoho ďalších sú adresátmi listov, ktoré si nikdy neotvoria. Laurel im opisuje svoj život, rozvod rodičov, bývanie s tetou Amy, príchod do novej školy, prvú lásku, nové i staré priateľstvá, ale hlavne svoju sestru May, za ktorej smrťsa cíti zodpovedná. Vina za smrť sestry a tajomstvo s ňou spojené trápia Laurel najviac a ovplyvňujú celý jej život.
Emotívny príbeh, plný krásnych ideií nedovolí knihu odložiť, kým sa nedozviete, aké tajomstvo skrýva Laurel....
Na záver jedna z mnohých myšlienok,pri ktorých sa musíte pozastaviť:
"dúfam, že pootváraš obálky, aby som mohla otvoriť svet v sebe"....
TVOJA LAUREL
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 11 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 7
4 hviezdičky 2
3 hviezdičky 0
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Nádheré dielo       

Listy do neba je prekrásna kniha. O autorke som predtým nepočula, no …

Krásne       

Veľmi zaujímavá kniha, veľmi veľa pekných citátov, hlbokých myšlienok, …

Najlepšia kniha       

Keď som o knihe počula prvý raz, vedela som, že ju musím mať. A …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Renáta Sedmáková
Renáta Sedmáková
26. mája 2016
     
Reagovať

Zaujímavejšia než iné 6

Listy do neba sú naozaj zaujímavé a to nielen kvôli nevšednému štýlu, ale aj vďaka zaujímavému námetu. Laurel je mladé dievča, ktorého rodina sa rozbila a jej sestra zomrela. Ako to už býva, Laurel si to dáva za vine. Pravdupovediac nerozumiem prečo. To čo Laurel povedala May bolo hrozné a dôležité. Mala to urobiť už dávno. No postavy Skya, Laurelinho otca a jej tety sú naozaj vynikajúce. Aj Laurel je výborná postava, ktorá musí prejsť v živote naozaj tým najťažším a vysporiadať sa s tým sama. V listoch slávnym-mŕtvym osobnostiam pozorujeme ako sa jej to darí. Niektoré osobnosti sú všeobecne známe a niektoré som si musela hodiť do Googlu. :D
V každom prípade však kúpu tejto knihy neoľutujete. Je to ako dívať sa na rozbité osudy postáv. A na záver nečakáte happy end. Jednoducho len odpustenie. Odpustenie May a oslobodenie sa Laurel.
Naozaj jedna z najlepších kníh aké som doteraz čítala.
Odporúčam: Eleanor a Park, Keď sa sfarbia javory, Všetky krásne miesta
Zobraziť celú recenziu

Dominik
Dominik
30. novembra 2015
     
Reagovať

Listy do neba 6

Listy do neba sú netradičným dielom a okrem množstva hlbokých myšlienok v sebe nesú zaujímavý nápad. Síce nie sú knihou pre každého, mal by po nej siahnuť ten, kto hľadá niečo neobyčajné - príbeh plný emócii a nekonvenčnosti. Som si istý, že si ho užije každý, kto si zamiloval film The Perks of Being a Wallflower. Kniha je totiž písaná podobným štýlom ako knižná predloha tohto filmu. Prajem pekné čítanie! :-) Zobraziť celú recenziu

Natalie Knihomoľka
Natalie Knihomoľka
10. júla 2016
     
Reagovať

Najlepšia kniha 4

Keď som o knihe počula prvý raz, vedela som, že ju musím mať. A neľutujem. Úplne milujem Janis Joplin, Amy Winehouse, Kurta Cobaina, takže som si to užívala ešte viac. Ale celý dej, myšlienka, štýl písania..Toto všetko bolo vynikajúce. Rozhodne odporúčam, jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Petra
Petra
24. júla 2017
     
Reagovať

Nádheré dielo 1

Listy do neba je prekrásna kniha. O autorke som predtým nepočula, no určite si od nej v budúcnosti prečítam aj iné knihy. Veľmi sa mi páčilo akým štýlom knihu písala. Žiadne kapitoly, autorka celý dej zhrnula prostredníctvom listov, ktoré Laurel písala. Páčilo sa mi, že keď hlavná hrdinka písala list napríklad Amy Winehouse, začala tým čo si prežila Amy a zamýšľala sa nad tým aké veci prežívala ona vo svojom živote a čo si všetko prežila. Niektoré veci som vôbec netušila a som rada, že som sa ich dozvedela.
Listy do neba nie je len obyčajná kniha, v ktorej sa hl. hrdinka zaľúbi a nakoniec všetko skončí happyendom. Toto bolo o niečom omnoho hlbšom. Veľa vecí som si pri čítaní uvedomila a nie raz mi stekali slzy po tvári, keď som čítala myšlienky, ktoré prebiehali v mysli Laurel.
Ak ešte niektorí z vás váhate nad kúpou knihy, určite neváhajte. Listy do neba sú knihou, ktorá vám prirastie k srdcu. :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba