Knihy
E-knihy

Listy do neba

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Edícia
YOLi

Začalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona. Laurel sa nápad zapáči a čoskoro má plný zápisník listov známym...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Citlivý román, ktorý poteší nielen mladých čitateľovZačalo sa to úlohou na hodine angličtiny: Napíšte list niekomu, kto už nežije. Laurel si vybrala Kurta Cobaina, idol svojej sestry May. Zomrel mladý, rovnako ako ona. Laurel sa nápad zapáči a čoskoro má plný zápisník listov známym i menej známym osobnostiam, ako je Janis Joplin, Amy Winehouse, Jim Morrison a ďalší. Ani jeden z nich učiteľke neodovzdá. Spočiatku píše o bežných problémoch – nástupe na strednú školu, nových priateľstvách, prvej láske, o živote v rozpadnutej rodine. Napokon sa v nich zverí aj so svojím najväčším trápením, krutou skúsenosťou, ktorá ju poznačila na celý život. Stalo sa to v čase, keď na ňu mala May dozerať. Sestra bola pre Laurel stelesnením krásy a šarmu, no ak sa má zbaviť výčitiek a pochmúrnych myšlienok, musí si uvedomiť, že May mala aj svoje chyby.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Listy do neba - Ava Dellaira
Mäso - Vtedy na východe - Arpád Soltész
17,90 €
Ušetríte 7,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Love Letters to theDead
Rok vydania
2016
Počet strán
272
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
240068

Čo si myslíme my

Barbora Smolková
Barbora Smolková
zamestnanec
19. januára 2016

Literárna prvotina americkej autoryk Avy Dellaira- ovej "Listy do neba" vznikla i vďaka Stephanovi Chboskemu, na ktorého podnet sa Ava pustila do písania vlastnej knihy.
Príbeh Laurel, mladého dospievajúceho dievčaťa sa začína zadaním úlohy z angličtiny: napísať list niekomu, kto už nežije. Laurel si vyberie Kurta Cobaina. I keď list napíše, svoju úlohu neodovzdá načas.... Postupne však píše čoraz viac listov. Všetky mŕtvym ľuďom, ktorých diela či životy majú v tom jej určitý význam. Kurt, Janis Joplin, Jim Morrison, Amy Winehouse a mnoho ďalších sú adresátmi listov, ktoré si nikdy neotvoria. Laurel im opisuje svoj život, rozvod rodičov, bývanie s tetou Amy, príchod do novej školy, prvú lásku, nové i staré priateľstvá, ale hlavne svoju sestru May, za ktorej smrťsa cíti zodpovedná. Vina za smrť sestry a tajomstvo s ňou spojené trápia Laurel najviac a ovplyvňujú celý jej život.
Emotívny príbeh, plný krásnych ideií nedovolí knihu odložiť, kým sa nedozviete, aké tajomstvo skrýva Laurel....
Na záver jedna z mnohých myšlienok,pri ktorých sa musíte pozastaviť:
"dúfam, že pootváraš obálky, aby som mohla otvoriť svet v sebe"....
TVOJA LAUREL

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

30 hodnotení

17
9
2
2
0

Petra
24.7.2017
Nádheré dielo
Listy do neba je prekrásna kniha. O autorke som predtým nepočula, no určite si od nej v budúcnosti prečítam aj iné knihy. Veľmi sa mi páčilo akým štýlom knihu písala. Žiadne kapitoly, autorka celý dej zhrnula prostredníctvom listov, ktoré Laurel písala. Páčilo sa mi, že keď hlavná hrdinka písala list napríklad Amy Winehouse, začala tým čo si prežila Amy a zamýšľala sa nad tým aké veci prežívala ona vo svojom živote a čo si všetko prežila. Niektoré veci som vôbec netušila a som rada, že som sa ich dozvedela.
Listy do neba nie je len obyčajná kniha, v ktorej sa hl. hrdinka zaľúbi a nakoniec všetko skončí happyendom. Toto bolo o niečom omnoho hlbšom. Veľa vecí som si pri čítaní uvedomila a nie raz mi stekali slzy po tvári, keď som čítala myšlienky, ktoré prebiehali v mysli Laurel.
Ak ešte niektorí z vás váhate nad kúpou knihy, určite neváhajte. Listy do neba sú knihou, ktorá vám prirastie k srdcu. :)
Čítaj viac
Viktória Pitvorová
Viktória Pitvorová
19.3.2017
Krásne
Veľmi zaujímavá kniha, veľmi veľa pekných citátov, hlbokých myšlienok, životných skúseností... Postavy reálne, Dej bol zaujímavý a precítený. Veľmi som spokojná, odporúčam :)
Čítaj viac
Natalie Knihomoľka
Natalie Knihomoľka
10.7.2016
Najlepšia kniha
Keď som o knihe počula prvý raz, vedela som, že ju musím mať. A neľutujem. Úplne milujem Janis Joplin, Amy Winehouse, Kurta Cobaina, takže som si to užívala ešte viac. Ale celý dej, myšlienka, štýl písania..Toto všetko bolo vynikajúce. Rozhodne odporúčam, jedna z najlepších kníh aké som kedy čítala.
Čítaj viac
Renáta Sedmáková
Renáta Sedmáková
26.5.2016
Zaujímavejšia než iné
Listy do neba sú naozaj zaujímavé a to nielen kvôli nevšednému štýlu, ale aj vďaka zaujímavému námetu. Laurel je mladé dievča, ktorého rodina sa rozbila a jej sestra zomrela. Ako to už býva, Laurel si to dáva za vine. Pravdupovediac nerozumiem prečo. To čo Laurel povedala May bolo hrozné a dôležité. Mala to urobiť už dávno. No postavy Skya, Laurelinho otca a jej tety sú naozaj vynikajúce. Aj Laurel je výborná postava, ktorá musí prejsť v živote naozaj tým najťažším a vysporiadať sa s tým sama. V listoch slávnym-mŕtvym osobnostiam pozorujeme ako sa jej to darí. Niektoré osobnosti sú všeobecne známe a niektoré som si musela hodiť do Googlu. :D
V každom prípade však kúpu tejto knihy neoľutujete. Je to ako dívať sa na rozbité osudy postáv. A na záver nečakáte happy end. Jednoducho len odpustenie. Odpustenie May a oslobodenie sa Laurel.
Naozaj jedna z najlepších kníh aké som doteraz čítala.
Odporúčam: Eleanor a Park, Keď sa sfarbia javory, Všetky krásne miesta
Čítaj viac
28.3.2016
Názor 12-ročného čitateľa
Mám 12 rokov a na túto knihu mám vlastný názor. Teraz si niektorí ľudia povedia: Preboha, ako sa dostala táto kniha do ruky 12 ročnému dievčaťu, veď tá ani nepochopí dej a myšlienky čo tým chcela autorka povedať. Ale musím vám povedať že to tak nieje. Mám taký pocit, že práve vďaka tejto knihe som začala vnímať svet inak. Veľmi pekne napísané. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť a po dočítaní, som nehybne sedela v polohe akú som mala keď som čítala posledné stránky knihy a premýšľala o nej ešte dlhých 30 minút. Krásna kniha na zamyslenie. Zaujala ma obalom a keď som si prečítala obsah knihy zaujala ma ešte viac. Keďže som ju tak veľmi chcela, kúpili mi ju na Vianoce. Som veľmi rada že ju mám doma a určite si ju ešte veľa krát prečítam. Zaradila som ju na poličku k obľúbeným knihám a myslím, že tam už naveky zostane :) . Do hlavnej postavy Laurel som sa vedela dokonale vžiť. Knižka sa autorke veľmi podarila. :D
Čítaj viac
Bára
17.1.2016
Názor čitateľa
Táto kniha ma hlboko zasiahla. Je to naozaj dojemný príbeh,ktorý nenechá ani jedno srdce chladne a ani jedno oko suché. Pri tejto knihe si pouprarujete svoje myšlienky v hlave a zhodnotíte svoje priority. Uvedomíte si krehkosť ľudského života...
Čítaj viac
15.1.2016
Listy do neba
Kniha Listy do neba je výnimočná. Išla som ju čítať s tým, že o nej poriadne nič neviem. Vedela som, že to je o tom, ako dievča píše listy mŕtvym známym ľuďom. Keď som to začala čítať, prvú štvrtinu knihy som si bola istá že to bude ďalší typický dievčenský román z prostredia strednej školy a problémami, nad ktorými sa neskôr bude aj ona sama smiať. Možno by som to kvôli tomu ani nečítala ďalej, ale spôsob, akým je táto kniha napísaná, sa mi neskutočne pozdával. Jednak že svoj život spája so slávnymi osobnosťami, ktorým píše, rozmýšľa veľmi múdro a v knihe sú krásne myšlienky, ale aj spôsob, akým opisuje veci. Veľmi veľakrát som si povedala, že: "Toto je nádherne napísané," alebo "Vau, takto by som chcela vedieť opisovať veci," a tak ďalej. Prvú štvrtinu knihy ma pri čítaní držalo toto. Spôsob akým to je napísané. No potom som sa do príbehu začala dostávať viac a viac a môj plán: Prečítať to za pár dní. sa zmenil. Knihu som prečítala za 6 a pol hodín, cez ktoré som sa od knihy ani nepohla (skončila som o pol 4 nadránom).
Ak sa niekomu páčil príbeh The Perks of Being of Wallflower, bude sa mu páčiť aj toto. Je to podobný spôsob písania. Akurát tento príbeh sa mne osobne páčil viac.
Túto knihu vrele odporúčam.
Čítaj viac
28.12.2015
Názor čitateľa
Včera som si tak pozerala nejaké knižky, ktoré by som si išla kúpiť a natrafila som na túto. Najprv ma zaujala obálka a tiež aj obsah. Keď som si pozrela recenzie, že to nie je kniha pre každého a je inak napísaná... Trošku ma to odradilo, ale mala som ju stále v hlave a aj preto som ešte v ten deň skočila do Martinusu. Rozhodla som si ju kúpiť. Od prvej vety ma neuveriteľne chytila. Prečítala som ju za jeden deň a dostala sa do mojej TOP 3 kníh. Formou knihy som bola absolútne zanietená, nestretla som sa so žiadnou časťou, ani len odsekom, ktorá by ma nudila. Zanechala vo mne veľmi veľa myšlienok a nikdy neoľutujem jej kúpu.
Čítaj viac
6.12.2015
...
Kniha sa mi veľmi páčila. Sú tam veľmi hlboké myšlienky a je to v podstate život teenegerky ktára sa trápi pre smrť svojej sestry May. Odporúčam prečítať každému.
Čítaj viac
Dominik
30.11.2015
Listy do neba
Listy do neba sú netradičným dielom a okrem množstva hlbokých myšlienok v sebe nesú zaujímavý nápad. Síce nie sú knihou pre každého, mal by po nej siahnuť ten, kto hľadá niečo neobyčajné - príbeh plný emócii a nekonvenčnosti. Som si istý, že si ho užije každý, kto si zamiloval film The Perks of Being a Wallflower. Kniha je totiž písaná podobným štýlom ako knižná predloha tohto filmu. Prajem pekné čítanie! :-)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Listy do neba - Ava Dellaira
Mäso - Vtedy na východe - Arpád Soltész
17,90 €
Ušetríte 7,90 €