Knihy
E-knihy
7,59 €

Bežná cena Bežne 7,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o titule

Ve filmu se spojuje talent tří velkých vypravěčů - Roalda Dahla, Walta Disneye a Stevena Spielberga, aby na filmovém plátně ožila Dahlova klasika. Film vypráví pohádkový příběh malé dívky Sofie a obra, který jí představuje divy a nástrahy země obrů. Obr BFG je velkým a přátelským obrem a není jako ostatní obyvatelé země obrů. Měří ve stoje čtyřiadvacet stop, má obrovité uši a vytříbený smysl pro vůně. Je nejmenším ze všech obrů v zemi a je vegetarián. Po svém příjezdu do země obrů má Sophie zpočátku strach, ale zjistí, že BFG je docela okouzlující. Učí Sophii vše o magii snů.
A protože žili oba až do té doby sami ve svém vlastním světě, náklonnost jednoho k druhému rychle roste.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Obr Dobr - Steven Spielberg
Kamoš obor - Roald Dahl
16,05 €
Ušetríte 0,84 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

Vyrastal na predmestiach Haddonfieldu v New Jersey a Scottsdale v Arizone. Spielbergove diela tvoria v dejinách kinematografie samostatnú kapitolu – je totiž nepochybne komerčným režisérom a napriek tomu si jeho tvorba zachováva vysoký filmový štandard. Nezameriava sa iba na jeden žáner, ale jeho filmy spadajú od sci-fi, komédie, drámy až po horor. Prvýkrát na seba Steven Spielberg upútal pozornosť ako producent vo filme Čeľuste, ktorý vznikol v roku 1975. Medzi jeho ďalšie tak isto úspešné filmy patrí napríklad séria filmov s Indiana Jonesom, séria Jurský park, Blízke stretnutia tretieho druhu (1977), a nepochybne E.T. Mimozemšťan (1982). Vysnívaného ocenenia sa však Steven Spielberg dočkal až o niečo neskôr. Oscara za réžiu dostal v roku 1994 za Schindlerov zoznam. Tento film taktiež dostal ocenenie za najlepší film. Ďalšieho Oscara dostal Spielberg za réžiu filmu Zachráňte vojaka Ryana (1998). Steven Spielberg sa venuje aj iným odvetviam filmového remesla. Je úspešným producentom a jedným zo zakladateľov spoločnosti Dreamworks.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Obr Dobr - Steven Spielberg
Kamoš obor - Roald Dahl
16,05 €
Ušetríte 0,84 €