Metro

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Metro 2033  E-KNIHA

Dmitry Glukhovsky  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2016
Séria: Metro (diel 1 z vydaných 3)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (85)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
9,70 €
Bežná cena:
13,90 €
Ušetríte:
30% (4,20 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí bezpečná... Život na stanici je dobre zorganizovaný a prebieha takmer normálne, ale v sústavnom strachu – začali na ňu útočiť nebezpeční čierni mutanti. A preto sa Arťom podujme na splnenie úlohy od záhadného Lovca, aby pomohol zachrániť nielen svoju stanicu, ale celé metro.
Takto sa začína postapokalyptické putovanie celým moskovským metrom uzavretým za hermetickými bránami, kde nie je rozdiel medzi dňom a nocou a univerzálnym platidlom sú náboje. Arťom má rád príbehy a legendy o metre, trápia ho hororové sny, celkom dobre strieľa zo samopalu, neje potkanie mäso a na svojej ceste nachádza a stráca priateľov, nepriateľov, nové druhy života, fanatikov, revolucionárov, raketometníkov... aj knihovníkov a cestujúcich, ale tí dvadsať rokov po jadrovej vojne vyzerajú trochu ináč. A všetko sa rozhodne tam, na povrchu – na Ostankinskej veži.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 16,99 €
(ušetríte 10,96 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 352
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2016
  • Naše katalógové číslo: 239648


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 101 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 62
4 hviezdičky 16
3 hviezdičky 6
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Ohromujúce       

Zem je zničená, na povrchu sa nedá žiť a ľudstvo sa uchýlilo do …

Metro       

Autor a prostredie v dvoch vetách: Dmitry Glukhovsky je ruský 38 ročný …

Poriadne sci-fi       

Aj napriek tomu, že na začiatku sa dej trochu pomalšie rozbiehal, …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

zzuzzulienka
zzuzzulienka
21. septembra 2013
     
Reagovať

Kvalitne dielo 11

Deštrukcia planéty, otrávený vzduch, mutácia živých organizmov... Ukryli sa teda v podzemí metra. A predsa si mysia, že všetko môže fungovať po starom. Ľudia. Nepoučiteľní, násilní, chamtiví, bažiaci po moci, ale zároveň i milujúci, prahnúci po slnku a teple domova... Kniha je apokalyptickou sondou do ľudskej budúcnosti iba okrajovo, najdôležitejšia v tomto rozprávaní je podľa mňa filozofická sonda do ľudskej duše. Hlboká kniha s množstvom hlbokých myšlienok, pútavo napísané, kvalitné dielo. Prečítané na jeden nádych. Odporúčam aj pre skúsených čitateľov, aj pre mladých ľudí. Zobraziť celú recenziu

Štefan Filaga
Štefan Filaga
9. septembra 2013
     
Reagovať

Názor čitateľa 10

Tak, síce som túto knihu čítal dlho ( nie preto, žeby sa mi neľúbila, ale preto, že som nechcel aby skončila ! ) ale s chuťou a vždy som sa tešil, že si prečítam každučkú kapitolu. Kniha je skvelá, prechádzanie tunelmi, spoznávanie frakcií a nových ľudí je pekne spracované. Niekoľko strán ma ale dokázalo unudiť, hlavne tie s bohmi, ale hneď po tom nasledovala dávka akcie. Zobraziť celú recenziu

Adrián Berecz
Adrián Berecz
25. novembra 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa 6

Svet spustošil akýsi jadrový výbuch a povrch planéty zamoril rádioaktivitou. Časť ľudstva prežíva v chodbách a tuneloch podzemného metra. V tuneloch, kde vládnu špecifické pravidlá, nekonečná tma a kde za každým kútom číha smrť v podobe desiatok neprirodzených hrôz. Hlavný hrdina putuje naprieč stanicami, zažíva prapodivné situácie, stretáva prapodivných ľudí, od ktorých sa dozvedá ešte prapodivnejšie historky. Celé to rámcuje až desivo reálny pocit klaustrofóbie, úzkosti a psychologického strachu. Žiaľ, čitateľ sa však rovnako musí prebrodiť nemalým množstvom filozofického bahna, ktoré narúša plynulosť príbehu, zbytočne odvádza pozornosť, rieši nesmrteľnosť chrústa, rozoberá zmysel života, fungovania vesmíru a tak vôbec. Niežeby som si rád nezafilozofoval, ale niekde sa to prosto nehodí. Rozhodne však odporúčam každému, kto sa vyžíva v postapokalyptických svetoch a miluje uzavreté priestory. Zobraziť celú recenziu

Jan Majlath
Jan Majlath
12. marca 2014
     
Reagovať

Skvela kniha 4

Kniha je skvela. Uz len tym, ze kazdy si lahko moze predstavit, ze taketo nieco nie je vobec nemozne. Kludne to moze nastat v blizkej buducnosti (jadrova katastrofa a zbytky ludstva tlaciace sa niekde v podzemi). Kniha je napisana netradicnym stylom a velmi sa mi paci, ze je potretkavana myslienkami, postrehmi. Hlavny hrdina je obycajny clovek, ktory je vtiahnuty do niecoho comu celkom nerozumie. Ako to objavuje, skvele to postupne osvetluje citatelovi. Paci sa mi, ze to nie je klasicky holywoodsky styl (kde je hlavny hrdina neohrozeny).
Tajomno, nejasne vizie a caste paranormalne javy, temnosta, mizeria kazdodenneho prezivania. Clovek si hned uvedomi, ze to, ako zijeme my, vobec nie je samozrejmost.
Mne sa ta kniha neskutocne pacila.
Skoda, ze sa skoncila. Setril som si posledne strany, ale jedneho dna sa musela skoncit.
A ten koniec ... ten bol famozny.
Zobraziť celú recenziu

Filip Gális
Filip Gális
15. marca 2016
     
Reagovať

Náročnejšie čítanie 2

Ja osobne som mal po prečítaní tejto knihy zmiešané pocity. Toto dielo nie je žánrovo jednotvárne. Áno celý dej je postavený na postapokalyptickom/ sci-fi príbehu, ale nájdu sa tu prvky detektívneho či akčného žánru, ktoré sa striedajú z dlhými opismi prostredia alebo z hlbokými myšlienkami nad ktorými sa čitateľ musí, ak túto knihu len tak povrchne nehltá, zamyslieť. Preto celá kniha je takým mixom, kedy dej chvíľu beží a chvíľu sa vlečie a aj preto som jednu hviezdičku z hodnotenie zobral. A na záver pocity boli zmiešané, ale pozitívnom slova zmysle. Mám kúpenú aj dvojku, určite si ju prečítam a myslím, že aj pripravovaná tretia časť skončí v mojej knižnici. Náročnejšiemu čitateľovi odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Mária Zborilová
Mária Zborilová
11. decembra 2016
     
Reagovať

fantastická 2

myslím, že každý milovník dystopických románov si túto knihu zamiluje.... a nielen ju, ale aj celú sériu :) začiatok trochu nuda, ale keď sa človek cez to prehryzie a už sa trošku v metre zorientuje je to super čítanie..... pútavé, napínavé a občas dosť nepredvídateľné.... vrelo odporúčam ;) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Majo
Majo
4. marca 2017
     
Reagovať

Užasné 1

Ako Arťom prechádzal rôznymi stanicami stretával sa s rôznymi názormi, náboženstvami, inou politikou, inými rasami. Od komunistov po nacistov, od obchodníkov po vojakov. Obyvateľstvo metra bolo pestré a vzťahy medzi stanicami pripomínali skutočnú politiku, históriu. Viac ako dobrodružným scifi bola táto kniha skôr filozofickým scifi. Táto kniha mala rozhodne pútavý príbeh,(podľa príbehu vznikla aj séria počítačových hier Metro Fear Last Night) no zamýšľania Arťoma boli predsa len zaujímavejšie. Najviac ma dostal koniec knihy no nechcem prezrádzať, zamýšľal som sa nad ním najmenej týždeň. Z celku som mal výborný zážitok, Dmitry Glukhovsky nemohol v roku 2005 napísať lepší debut ako práve túto knihu. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Jakub Fertáľ
Jakub Fertáľ
12. septembra 2017
     
Reagovať

Ohromujúce 1

Zem je zničená, na povrchu sa nedá žiť a ľudstvo sa uchýlilo do najväčšieho protiatómového krytu na svete, moskovského metra.
Téma je ako vyšitá pre milovníkov dystopickej literatúry.

Autor opisuje metro ako živú bytosť, ktorá tu bola dlho pred ľudmi, postavy vedú rôznorodé filozofické debaty o budúcnosti ľudstva.
Metro sa rozdeľuje na stanice ako mestské štátiky, ktoré vytvárajú aliance, frakcie alebo sekty.
Metro je Sci-Fi s prímesou filozofie a miestami núti človeka premýšľať.

Jednoznačne doporučujem všetkými desiatimi :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Róbert Andrejko
Róbert Andrejko
29. mája 2017
     
Reagovať

Poriadne sci-fi 1

Aj napriek tomu, že na začiatku sa dej trochu pomalšie rozbiehal, neskôr som si to vedel poriadne vychutnať a čas mi pritom neskutočne uletel. To najlepšie (alebo zároveň najdesivejšie?) je to, že niečo podobné sa v skutočnosti aj môže stať. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Mária Zborilová
Mária Zborilová
25. septembra 2016
     
Reagovať

Podľa mňa 1

Každý, kto miluje postapokalyptické a dystopické romány si túto knihu jednoducho musí zamilovať...... pre mňa osobne napriek tomu, že som nadšencom takejto literatúry bolo trochu ťažšie sa prehrýzť cez niekoľko prvých kapitol plných opisov, ale som rada, že som to nevzdala a pokračovala v čítaní.... dej naberal spád a ku koncom bolo skoro nemožní knihu odložiť :) vrelo odporúčam Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba