Knihy
E-knihy

Nájdi seba

Alebo ako naplno využiť potenciál seba a organizácie

Aleph, 2016
Vydavateľstvo
Aleph, 2016

Robert Zagożdżon vo svojej knihe a na vlastnom príklade poukazuje na to, aké dôležité v živote sú konanie a odvaha, aby sme dosiahli zmenu a to isté platí aj o rozhodnutiach v tomto smere. Sú to podľa neho najdôležitejšie cnosti a bez nich všetky ostatné

Čítaj viac

9,43 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Robert Zagożdżon vo svojej knihe a na vlastnom príklade poukazuje na to, aké dôležité v živote sú konanie a odvaha, aby sme dosiahli zmenu a to isté platí aj o rozhodnutiach v tomto smere. Sú to podľa neho najdôležitejšie cnosti a bez nich všetky ostatné strácajú na svojej hodnote. Na svojom príklade autor svojim čitateľom ukazuje, čo znamená byť v živote úspešným a úspech podľa neho predstavuje meradlo pravdivosti a autentickosti. Je pravda, ktorú v živote hovoríš, naďalej aktuálna? Róbert inšpiruje k tomu, aby sme si položili takúto otázku, lebo ide o prvý krok k účinnému dosahovaniu cieľov v práci aj doma.

"Esenciou ľudskej prirodzenosti je rozvoj a jej vrcholom božská kvalita. Vytvorili sme civilizáciu, ktorej hlavným cieľom je uspokojenie potrieb a navodenie pocitu bezpečia a túžby po luxuse. Namiesto cesty vášne a naplnenia si vyberáme pohodlie. Obchádzame cesty vedúce k odhaleniu svojej prirodzenosti a prehlbovaniu pravdy. Preferujeme jednoduchý život, dokonca aj za cenu, že nás to otupuje, obmedzuje, vyčerpáva. Zabúdame na cenu, akú za to platíme. Odmietame múdrosť pre poznanie, vymieňame hlboké pocity za plytké emócie, zbavujeme sa skutočnej radosti pre povrchnú zábavu. Týmto spôsobom prepadáme do prázdnoty života, mrháme skutočným bohatstvom, sme obklopovaní vecičkami a čačkami.

Naše správanie nabralo v novej kultúre vypočítavý charakter. Často hovoríme o bratstve a láske, ale zriedka možno badať príklady. Vstúpili sme do novej hry a nazvali sme ju obchodom. Táto vojna o dominanciu sa opiera o konkurenciu a všeobecne akceptované pravidlo „účel svätí prostriedky“. Chytré myšlienky ju pretvorili do formy alibi a zmenili jej zmysel: „V obchode všetci klamú, ale to neprekáža, lebo aj tak nikto nikomu neverí“. To však nie je pravda. Prekáža to. Zabíja to vieru v seba samého. Formuje nepriaznivý svet pre človeka. Poháňa začarované koleso negativizmu, ktoré robí našu existenciu plytšou.

Takéto presvedčenia nás ochudobňujú o možnosť prehlbovania a rozširovania vedomia. Pripravujú nás o hodnoty, okrádajú nás o vzájomnú dôveru a pripravenosť na spoluprácu.

Verím, že najviac zaslúžený boj, do akého sa môže človek pustiť, je úsilie zmeniť svet. A to prostredníctvom vplyvu, aký na tento svet má, prostredníctvom odhalenia a formovania samého seba."

Robert Zagożdżon
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nájdi seba - Robert Zagozdzon
Cnostné líderstvo – Stvorení pre veľkosť - Alexandre Havard
19,14 €
Ušetríte 3,66 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
234
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aleph
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788089491155
Naše katalógové číslo
238847

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nájdi seba - Robert Zagozdzon
Cnostné líderstvo – Stvorení pre veľkosť - Alexandre Havard
19,14 €
Ušetríte 3,66 €

„Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej.“

Guillaume Apollinaire