Knihy
E-knihy

Havraní chlapci

Slovart, 2016
5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2016
1. diel série
Havraní cyklus

Maggie Stiefvater (autorka série Triaška) patrí medzi najtalentovanejšie autorky a jej tetralógia Havraní cyklus je jednou z najlepších sérií, aké na poli tínedžerskej literatúry za posledné roky vznikli...

Čítaj viac

9,48 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Maggie Stiefvater (autorka série Triaška) patrí medzi najtalentovanejšie autorky a jej tetralógia Havraní cyklus je jednou z najlepších sérií, aké na poli tínedžerskej literatúry za posledné roky vznikli.

Každý rok trávi Blue jednu aprílovú noc pozorovaním duší ľudí, ktorí čoskoro opustia tento svet. Na zabudnutom cintoríne takto sprevádza svoju matku – jasnovidku. Doteraz duše len vycítila, nikdy ich nevidela. No tento rok sa z temnoty zrazu vynorí duša mladíka. A to znamená jediné: jeho náhlu smrť bude mať na svedomí práve ona. Blue totiž ťaží jedno veľké tajomstvo, proroctvo, s ktorým žije od narodenia. Ak pobozká lásku svojho života, zabije ju. Bude to prípad mladíka, ktorého dušu zazrela na cintoríne?

Koho môže kniha zaujať: Všetkých milovníkov tínedžerskej literatúry alebo fantasy literatúry. Ak sa vám páčili príbehy Tieňoloveckej ságy či séria Trón zo skla, zamilujete si aj Havraní cyklus.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Havraní chlapci - Maggie Stiefvater
Magnus Bane – Zápisky veľkobosoráka - Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
23,73 €
Ušetríte 1,17 €

Recenzie, kritiky

Havraní chlapci (Zuzana Klučárová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Raven Boys
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788055625126
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
368
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
237303
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
zamestnanec
23. marca 2017

Uznávam, že som zaujatá (Vlci z Mercy Falls sú moja tínedžerská srdcovka a jeden z dôvodov, prečo tak veľmi milujem knihy) a možno aj preto som si hneď zamilovala Havraních chlapcov. Od Maggie by som dokázala prečítať čokoľvek, a tým myslím ČOKOĽVEK, pretože má jeden z najkrajších štýlov písania. Je ťažké vysvetliť všetky dôvody, prečo mi jej štýl tak zapasoval, ale najviac asi milujem, ako vizuálne a hlavne podrobne dokáže všetko podať, ako sú jej postavy tak zložité a zároveň prístupné, a ako dokáže ten jej suchý humor použiť v správnom čase a posplietať ho s mytológiou, smrťou, rituálami, záhadami... a to čo spravila v tejto knihe... určite to nie je najľahšie čítanie, ale sľubujem vám, že každá jedna strana stojí za to veľké finále a rozuzlenie záhady.
Maggie Stiefvater, znova si dokázala u mňa vyvolať knižnú opicu, a neviem, kedy budem opäť schopná čítať niečo, čo nie je napísané tebou!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

44 hodnotení

34
4
5
1
0

........
pred piatimi dňami
Knihu som dostala spolu s druhou časťou na minulé Vianoce. Odkladala som jej čítanie a zatiaľ som čítala iné knihy, ktoré som ešte mala doma neprečítané. Až teraz, o skoro rok neskôr som sa k tomu znova dostala a je úžasná. Autorka má neuveriteľný štýl písania, pri čítaní knihy čas plynie ani neviem ako a zakaždým ma kniha vtiahne do deja. Obľúbila som si všetky postavy a mam už objednané všetky ostatné časti, ktoré už autorka vydala. :)
Čítaj viac
SISI Macurová
SISI Macurová
18.7.2018
Srdcovka
Táto kniha je pre mňa niečo, čo neviem opísať slovami. Keď ju čítam, úplne sa vžívam do deja. Príde mi veľmi originálny, zápletky a situácie sú vtipné a nápadité. Všetky postavy som si hneď obľúbila.
Zo začiatku sa mi zdali byť niektoré veci trošku zložitejšie na pochopenie (napr.: ako fungujú siločiary, všetko, čo súvisí s energiou atď.), pretože som sa s takouto témou ešte nestretla, ale neskôr som to pochopila a to sa mi na tom páči. Nie je to klasická oddychovka, ale občas sa treba aj zamyslieť nad tým, prečo dej smeruje tak ako smeruje a čo sa to tam vlastne deje.
Čítaj viac
Michaela  Podbieľančíková
Michaela Podbieľančíková
10.3.2018
Krásne :)
Naozaj to bol veľmi originálny nápad. Veľmi ma zaujal štýl písania. Všetky postavy som si obľúbila. Aj záporné aj kladné. Ešte som ani nedočítala no musela som si objednať ďalšie dva diely. Teším sa čo mi autorka v ďalších dieloch ponúkne :) .
Čítaj viac
Dodka.
20.10.2017
Havraní chlapci
Tak táto kniha je jedným slovom skvelá!

Nevedela som ju prestať čítať. Veľakrát sa mi stalo, že som sa udivene zastavila a užasnuto nechápala, aký zvrat v knihe nastal. Príbeh o dievčati menom Blue, ktorá je tak trochu divná, ale o to viac zaujímavá hlavná postava, práve to ma na nej veľmi bavilo, dcéra jasnovidky (veštice, dalo by sa povedať). A, samozrejme, jej traja kamaráti, ktorí sa na odkrývaní záhady podieľali spolu s ňou.

Z každého niečo: romantika, záhady, humor, dobrodružstvá.
Ja už síce ani zďaleka nie som -násť ročná, pre nich bola kniha prioritne určená, si myslím, no aj napriek tomu musím konštatovať, že to bola kvalitne a dobre napísaná kniha a idem si objednať pokračovanie :P
Čítaj viac
Nikola
18.6.2017
Práve som dočítala túto knihu
a vo všetkom súhlasím s úvodnou recenziou. Je jedno, čo Maggie napíše, bude sa mi to páčiť, pretože to napísala autorka s neuveriteľnými písacími schopnosťami zachytávať detaily, nazerať do hĺbky, realisticky opisovať postavy a ako "plus", vymyslieť skvelý príbeh. Vlci z Mercy Falls som si zamilovala pred niekoľkými rokmi a stále vyhlasujem, že sú to moje najobľúbenejšie tri knihy vôbec. Aby som však bola férová a ohodnotila Havraních chlapcov z pohľadu nezaujatého čitateľa, tento príbeh má hĺbku. Hoci ide o náročnejšie čítanie a spočiatku môže byť problém dostať sa do deja, dostanete sa. Potom sa už budú strany obracať samy :)
Čítaj viac
Jana
6.6.2017
Môj názor
Táto kniha je taký úvod do deja, preto sa veľmi teším na druhú časť. Na prvýkrát bola ťažšia na čítanie, teda aspoň pre mňa, lebo hneď na začiatku je dosť postáv, ale keď som ju čítala znova, dej ma ešte viac vtiahol ako predtým a lepšie som chápala súvislosti
Veľmi sa mi páčia opisi - či už postáv alebo krajiny, postavy nie sú celkom dolonalé, čo ma veľmi potešilo

Upozorňujem, že tí, čo hľadajú extra-romantiku, sa jej v prvej časti ešte nedočkajú
Čítaj viac
Tamara Žiaková
15.1.2017
Recenzia
Príbeh ma okamžite pohltil a nedokázala som sa od neho odtrhnúť. Veľmi sa mi páči spôsob, akým autorka knihu napísala. Nič nie je veľmi prehnané, zdĺhavé alebo nudné. Každá kapitola je z pohľadu inej postavy, takže sa čitateľ dokáže vžiť do situácie každého a chápe jeho motívy. Havraní chlapci a ich tajomstvá sa mi veeeľmi páčia. A hlavne Gansey ;) :D
Aj keď prvá kniha bola len takým vstupom a oboznámením sa s postavami, ohodnotím ju plným počtom, keďže jej koniec ma navnadil na pokračovanie. Veľmi sa teším <3
Jediné, čo by som mohla vytknúť, je veľmi labilná brožovaná väzba. Knižka si určite zaslúži pevnú :)
Čítaj viac
Nikola
15.10.2016
Úprimná radosť
Veľmi sa na túto sériu teším. Meggie je moja obľúbená autorka a som nesmierne rada, že nám vydavateľstvo Slovart umožní prečítať si ju aj v našom jazyku :)
Čítaj viac
10.12.2016
Názor čitateľa
keby to bolo v normalnejsej vazbe...
Čítaj viac
Kateřina Dvořáková
Kateřina Dvořáková
25.8.2016
Přiznávám se, tahle kniha mě ze začátku vůbec nebavila. I když jsem chápala, že to prostě potřebujeme vědět, nebavilo mě to a ke čtení jsem se nutila. Nevím, kdy mě to ale chytlo, protože, přiznejme si, každý jsme čekali na to, koho Lila políbí a kdo umře, že? Jenže... Whatever. Jediné, co dodávám je, že Adam je pěkný blbec.
Nejsem si jistá, jestli v češtině vyjde druhý díl, ale slyšela jsem, že se u nás knih prodala nehorázně málo, asi jenom 900, což je i na nás opravdu málo. No, tak si hold zbytek série budu muset přečíst anglicky. Havraní bratrstvo za to stojí.
Čítaj viac
Aneta Mašková
8.5.2016
Osudný polibek
Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila. Chtěla jsem si ji dlouho koupit, ale pak jsem ji viděla v místní knihovně a neváhala jsem. Popravdě mě to trochu zklamalo. Vídala jsem tento titul všude na sociálních sítích a četla samou chválu. Je pravda, že vás příběh hned zaujme a vtáhne vás do sebe. Co mi vadilo, bylo to, že na začátku knížky se v podstatě nikdo s nikým nezná, ale na konci jsou z nich skoro nerozluční kamarádi. Bylo to zvláštní. Na 300 stranách je sepsán příběh, který by podle mě byl lepší ke čtení alespoň v rozsahu 400 až 500ti stran. Šílené moc mi v příběhu chyběly city (a to nejsem žádnej romantik), popis osob a měla jsem pocit, ze čtu o nekom, koho vůbec c neznám. Nemám ráda, když autor neseznámí čtenáře s hlavními postavami, a v této knize tomu tak bohužel bylo... Příběh je jinak moc hezký, není to předem očekávaná kopie Twilight ságy nebo tak něčeho, ale je tam mnoho podobných prvků, jako třeba partička bohatších tajemných studentů, jedna bezbranná ale nebojácná dívka a nechybí ani hlavní záporák. Hodlám si přečíst i druhý díl, a to ze dvou důvodů; 1. kniha skončila opravdu otevřeně a 2. doufám, že se konečně seznámím s postavami...
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Havraní chlapci - Maggie Stiefvater
Magnus Bane – Zápisky veľkobosoráka - Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
23,73 €
Ušetríte 1,17 €

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Jesenská