Knihy
E-knihy

Nevďačná cudzinka

2. vydanie

Aspekt, 2016
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Aspekt, 2016

Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom Nevďačná cudzinka predstavuje vyvrchol

Čítaj viac

6,60 €

Bežná cena Bežne 6,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

6,60 €

Viac o knihe

Víťaz prestížneho literárneho ocenenia 2015 Dominika Tatarku a finalista Anasoft litera 2016.
Život a písanie Ireny Brežnej poznačila skúsenosť emigrácie z Československa do Švajčiarska v roku 1968. Tento zlomový zážitok tvorí skryté aj očividné podložie jej reportáží, esejí a próz. Román s dvojznačným názvom Nevďačná cudzinka predstavuje vyvrcholenie literárne originálnej, humornej a zároveň premýšľavej práce s osobným a kolektívnym smútkom. Kniha bola preložená do viacerých jazykov a získala Literárnu cenu Švajčiarskej konfederácie.
Prostredníctvom dvoch spomienkových vrstiev prepojených rozprávačkou v prvej osobe, ktorá reflektuje jednak vlastné zážitky z udomácňovania v novej krajine, jednak v role tlmočníčky sprostredkováva pohnuté osudy súčasných migrantov, sa zúfalstvo zo straty pôvodnej vlasti mení na radosť zo získavania nových, hybridných identít v cudzote najrôznejšieho druhu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nevďačná cudzinka - Irena Brežná
Na slepačích krídlach - Irena Brežná
13,20 €
Ušetríte 0,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aspekt
Rozmer
113×178 mm
ISBN
9788081510458
Naše katalógové číslo
237223

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Daniela Divílková
Daniela Divílková
14.3.2017
Názor čitateľa
Excelentne napísaná kniha, pútavé drobné príbehy mladej ženy vo svete, ktorý je úplne odlišný od toho jej pôvodného. Štýl písania je príťažlivý a určite je pre nás aktuálny vo viacerých vrstvách. Či materializmus, migrácia alebo poničené city vplyvom vysokého stupňa "civilizovanosti"..
Čítaj viac
Dagmar Gubová
Dagmar Gubová
31.5.2016
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha na zamyslenie, o vnímaní novej krajiny v emigrácii, porovnávaní ľudských osudov, o strate pôvodnej krajiny a hľadanie si nového miesta pre svoj život.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Nevďačná cudzinka - Irena Brežná
Na slepačích krídlach - Irena Brežná
13,20 €
Ušetríte 0,70 €

„Knihy nikdy nikomu nepožičiavaj, pretože ti ich nikto nevráti. Jediné knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní.“

France