Knihy
E-knihy

Karty na stole

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016

Jedna z najoriginálnejších detektívok Agathy Christie z roku 1936 vychádza prvý raz v slovenčine. Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít a organizátor okázalých večierkov, pozve Hercula Poirota na bridžovú partiu, počas ktorej...

Čítaj viac

6,60 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jedna z najoriginálnejších detektívok Agathy Christie z roku 1936 vychádza prvý raz v slovenčine. Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít a organizátor okázalých večierkov, pozve Hercula Poirota na bridžovú partiu, počas ktorej mu chce predstaviť vlastnú „zbierku“ vrahov. Okrem týchto štyroch mimoriadnych hostí, ktorí vraj v minulosti spáchali vraždu, sa u Shaitanu stretnú aj štyri detektívne esá: superintendent Battle zo Scotland Yardu, plukovník Race z tajnej služby, autorka detektívok Ariadne Oliverová a slávny detektív Hercule Poirot. Nevinná partia bridžu sa však rýchlo zmení na celkom inú hru...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Karty na stole - Agatha Christie
Vražda v End House - Agatha Christie
13,20 €
Ušetríte 6,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
237092
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

Miriam Biróová
Miriam Biróová
18.6.2018
Karty na stole
Výborná klasická detektívka mojej obľúbenej Agathy. Prečítala som ich už mnoho a stále sa neviem nabažiť práve tohto klasického štýlu z krásneho obdobia a môj milovaný Hercule Poirote je jednoducho neopakovateľný a jedinečný!!! Vrelo odporúčam všetkým milovníkom klasickej a výbornej detektívky.
Čítaj viac
Tomáš Dendis
Tomáš Dendis
11.12.2017
Výborna
Táto kniha je proste úžasná. Od začiatku je jasný okruh podozrivých ale aj tak som do konca netušil kto a prečo spáchal tento zločin. Táto kniha je pre mňa jedna z najlepších o Poirotovi.
Čítaj viac
Ľudmila Černecká
Ľudmila Černecká
18.3.2017
skvelá partia bridžu
ďalšia výborná detektívka, ktorú prečítate na jeden šup. Agatha vtipne vyberá postavy, viackrát sa v jej príbehoch spomínajú detektívky, buď sú postavy čitatelia detektívok alebo ako v tomto prípade je jedna z postáv spisovateľka detektívok, Poirot je v tomto príbehu celkom kľudný, dej napreduje, všetko sa uberá jedným smerom, všetko je jasné až zrazu úplný šok na konci knihy a teda čo musím napísať ten kto nehrá bridž, nebude rozumieť všetkým tým pojmom ale celkom to láka si ho aspoň vyskúšať zahrať v pikách a vyniesť robery :-)))
Čítaj viac
Maria
3.12.2016
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Agatha Christie ma ešte nikdy nesklamala a ani tu to nebolo inak. Dej je síce trochu iný ako film, ale o to viac je to zaujímavé :) odporúčam každému milovnikovi tohto žánru.
Čítaj viac
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
1.7.2016
KNS
Som tak rada, že knihy, ktoré boli roky dostupné len v češtine a v sk boli vypredané, sú konečne dostupné! Vyrástla som na nich, požičiavala som si ich len z knižnice, a teraz ich konečne mám doma!
Čítaj viac
Dušan
12.6.2016
kniha

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Prekvapilo ma že to bolo v druhej polovici knihy uplne inak ako v filme..........napr. Dr. Roberts vo filme Shaitanu zavraždil z dôvodu, že Shaitana vedel že je homosexuál a to by zrutilo jeho lekarsku karieru.........Lorrimerová vo filme nezomrela, bola mladšia, a Anne Meredithová bola jej dcéra, a vo filme Anne Meredithová bola dobrá a Rhoda Dawesová bola mrcha, v knihe je to naopak............to sa mi na knihe nepáči, film bol lepší.........ale ako knihu hodnotím celkom dobra, najmä tá 1.časť knihy a Lorrimerová je v knihe zaujimavejšia postava......
Čítaj viac
Veronika
29.7.2016
Názor čitateľa
Ďakujem, že ste príspevok skryli, hoci neskoro
Čítaj viac
Veronika
17.6.2016
Názor čitateľa
nie je fér, že tu prezrádzate dej bez upozornenie. vidno, že nie ste skutočný milovník kníh. je úplne jasné, že film je iný ako kniha. veď je nakrútený len na motív knihy. a každý skutočný milovník A. Christie vie, že kniha je vždy oveľa lepšia ako film.
Čítaj viac
Veronika
2.6.2016
opäť super
Ďalšia skvelá detektívka. od ostatných sa líši tým, že podozriví sú 4 ľudia. Všetko pátranie je založené na psychologickom profile týchto ľudí. zvláštnosťou je aj pátrací tím, ktorý je vlastne svedkom vraždy. Koniec je prekvapivý a zároveň očakávaný. Nie je to najlepšie dielo autorky, ale rozhodne nikoho nesklame. Všetci, ktorí milujú jej knihy, si čítanie rozhodne užijú.
Čítaj viac
Lea
10.5.2016
Šokujúce

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Neuveriteľný, brilantný, famózny záver. Čím menej podozrivých, tým zložitejšie je odhalenie vraha, ktorý vlastne nebol vrahom. Preto si Poirot necháva svoje najväčšie eso až úplne nakoniec.
Čítaj viac

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko nevydarených románov. Po tom, čo začala písať detektívky a čitateľom predstavila Hercula Poirota v knihe Záhada na zámku Styles začala kariéra Agatha Christie pomaly stúpať. S detektívnym románom Vražda Rogera Acroyda prišiel prvý výrazný úspech, ktorý bol doslova bestsellerom a dodnes patrí medzi jej najlepšie diela. Ďalšou výraznou postavou v jej dielach, okrem Hercula Poirota, ktorý sa objavil v 33 knihách bola slečna Jane Marplová, o ktorej si mohol čitateľ prvý krát prečítať v roku 1931 v knihe Vražda na fare (The Murder at the Vicarage). Množstvo detektívok či už s Herculom Poirotom, alebo slečnou Marplovou bolo sfilmovaných. Agatha Christie písala aj pod pseudonymom Mary Westmacottová - napísala 6 psychologických románov, 19 zväzkov detektívnych poviedok, 14 divadelných hier s detektívnym námetom, 2 diela literatúry faktu a knihu básní. V roku 1976 zomrela vo Wallingforde vo veku 85 rokov.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Karty na stole - Agatha Christie
Vražda v End House - Agatha Christie
13,20 €
Ušetríte 6,70 €

„Žiadne dieťa, ktoré má dvoch rodičov a doma mnoho kníh, nie je chudobné.“

Sam Levenson