Knihy
E-knihy

Džínsový denník 6

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016
6. diel série
Džínsový denník

Život sa začína! Keď si Paula Semoková v pätnástich začala písať denník, netušila, že sa stane jej sprievodcom na celý život ani že nebude jediná, kto si ho vedie. Po návrate z Austrálie sa musí rozhodnúť nielen pre krajinu, ale aj pre toho správneho...

Čítaj viac

14,20 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii za výhodnú cenu!

Život sa začína!
Keď si Paula Semoková v pätnástich začala písať denník, netušila, že sa stane jej sprievodcom na celý život ani že nebude jediná, kto si ho vedie.
Po návrate z Austrálie sa musí rozhodnúť nielen pre krajinu, ale aj pre toho správneho muža. Bude to Ind Vilas či Lukáš Masubo? Zdá sa však, že Lukáš už má iné priority. Paula váha, až jej napokon život uštedrí prekvapenie, ktoré zdanlivo rozhodne za ňu. Alebo, lepšie povedané, vytiahne na svetlo to, čo sama v hĺbke duše vždy vedela...

Vypočujte si Knižný soundtrack k tejto knihe!
Autorka exkluzívne pre vás vybrala skladby, ktoré sa hodia k čítaniu tejto knižky. Ak si chcete prehrať všetky skladby, potrebujete mať nainštalovanú bezplatnú aplikáciu Spotify, ktorú ziskate aj po kliknutí na prehrávanie a potom "Get Spotify". V prípade problémov s prehrávaním hudby si pre inšpiráciu môžete pozrieť a aspoň vyhľadať jednotlivé skladby vybrané autorkou (napríklad cez Youtube.com).
Viac o našich knižných soundtrackoch.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Džínsový denník 6 - Zuzka Šulajová
Džínsový denník 5 - Zuzka Šulajová
28,40 €
Ušetríte 1,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
624
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788022019057
Naše katalógové číslo
235967

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

51 hodnotení

38
6
3
2
2

Najužitočnejšie recenzie

Kristína Šašová
5
30.10.2016
Ahojte
ja...práve som zatvorila džínsový denník 6 a sama neviem čo povedať. Neviem nájsť správne slová. Ale pekne po poriadku. Keď som začala čítať úplne prvú sériu páčila sa mi stále viac a viac až som sa doslovne zaľúbila. Prečítala som si aj ostatné série a neviem si ich vynachváliť.Mnoho vecí som nečakala a zvrtli sa úlne iným smerom akým som si myslela. A práve to dodávalo tej knihe čaro. A ja som sa konečne ponorila do čítania, mnoho kníh som nečítala, pretože ma akosi nebavili ale Džínsový denník bol v tomto iný. Myslím si, že sériu Džínsový denník môžem definovať aku jednu z etáp svojho života. Etapa sa začala cca. pred rokom a práve dnes sa uzavrela. Ja len chcem, aby ste vedeli, že som neoľutovala ani sekundu čítania, ani jednu vetu. :D Samozrejme každý z nás má iný názor ale myslím si, že každý by si mal tú knihu prečítať sám a nie hneď na základe recenzií hneď knihu odsúdiť. Zuzka je úžasná spisovateľka. Z jednej strany mi je ľúto, že táto séria užasných kníh sa už skončila ale určite sa k tejto sérii ešte vrátim :)
A ešte jedna vec, nepochopím ako môžete hneď hovoriť, že tá kniha je hrozná a pod. (nenarážam na nikoho konktétneho) Ale mohli by ste byť aspoň trošku vďační, predsa s napísaním knihy a všekým okolo toho musí byť veľa práce a určite je to veľmi vyčerpávajúce, Zuzka by si určite zaslúžika aspoň poďakovanie :)
Čítaj viac
Gréta
1
28.12.2016
"Na Džínsovom denníku som vyrastala...", "Sprevádzal ma celou strednou školou...", "Vedela som sa stotožniť...". Tieto vety sa v pozitívnych aj negatívnych hodnoteniach ostatných čitateľov viacnásobne opakujú a ja sa k nim len prídávam, lebo sú pravdivé. A práve preto sme mali tieto knihy kedysi tak rady. Lebo Paula prežívala to, čo my. Prvé lásky, prvé problémy, prvé trapasy. Zrazu sme v tom neboli až také samy, bol tu niekto, kto nám rozumel, a kto bol na tom celom podstatne horšie ako my. Lenže to už viac nie je pravda. Nie nadarmo sa hovorí, že človek/spisovateľ by mal písať buď iba o tom, čo veľmi dobre pozná, alebo o tom, čo si veľmi dobre naštudoval. Nepoznám síce osobný život autorky, ale dovolím si tvrdiť, že zatiaľ nie je ani vydatá a ani nemá vlastné deti, lebo by to celé napísala úplne inak. No opak je pravdou. Dej je napísaný povrchne, ľahkovážne, bez zamyslenia. Slovná zásoba ani štýl postáv sa nemenia (ani ich charaktery). Jediné, čo ostáva dynamické, je prílev nových a nových postáv, v ktorých sa čitateľ stráca, netuší, kto ku komu patrí. Strácame sa aj v čase, vo veku. Autorka sa to snaží šikovne vyriešiť neustálou rekapituláciou a opakovaním ("Veď ja mám 27, ty 26, ten a ten 24", "Ja mám 75, on 48, ona 34" - ako keby sa tým dalo niečo zachrániť). A pri stúpajúcom veku mizne aj naša spoluúčasť na deji. My, čitateľky, sme už síce vyrástli zo stredoškolských lavíc, ale väčšina z nás nemá ani deti, nieto ešte vnúčatá. Sme stále mladé, v najlepších rokoch, stojíme na prahu sveta, tešíme sa zo života. Nerozmýšľame nad tým, čo bude o rok, nieto ešte v roku 2050. Nepredstavujeme si samých seba ako starých senilných ľudí. Nechceme si robiť starosti zo starnutia. A vôbec. 2050? Celá táto kniha vypálila ako jedno veľké sci-fi. Možno, kebyže autorka zasa nejaký ten čas počká a s odstupom napíše o ďalšej generácii Semokovcov-Masubovcov. Namiesto tejto nie veľmi šikovne vykonštruovanej budúcnosti sa autorka mohla radšej hlbšie ponoriť do prítomnosti. Ale keď sa už rozhodla doviesť nás až do takého pokročilého veku hlavných postáv - prečo sme sa nedozvedeli nič o Libuši? Alebo niečo viac o ľuďoch z Austrálie? O Denise? Samé nezodpovedané otázky.
Jednu hviezdičku dávam autorke za vytrvalosť v písaní, no napriek tomu dúfam, že tento denník bol už naozaj posledný.
Zároveň by ma zaujímalo, či autorka tieto hodnotenia sleduje, alebo sa necháva čičíkať len pochvalnými komentármi -násťročných fanúšikov na svojej facebookovskej stránke. Možno by nám mohla objasniť, čo my nechápeme, alebo sa aspoň obhájiť. Mňa osobne by to veľmi potešilo.
Čítaj viac
Mária Sľuková
Mária Sľuková
11.2.2018
Džínsový denník 6
Séria Džínsových denníkov je moja najobľúbenejšia. Táto knižka bola skvelým záverom, páčilo sa mi na nej všetko. Som nesmierne rada, že ju autorka napísala a prezradila nám, ako sa Paulin a ostatných postáv život rozvinie, aká je ich budúcnosť. Na týchto knihách som vyrastala a čím som bola bližšie ku koncu tejto knihy, tým som bola smutnejšia, lebo mi je ľúto, že už ďalší Džínsový denník nebude. Aj keď tomu rozumiem, všetko sa raz končí a úplný koniec tejto knihy ma dojal. Celoživotná cesta postáv tejto knihy, a hlavne Paulina a Lukášova bola zaujímavá a veľmi sa mi páčila. Celé mi to prišlo od začiatku také skutočné, pravdivé a to ma najviac oslovilo. Myslím si, že by si celú sériu Džínsových denníkov mali prečítať všetci milovníci kníh.
Čítaj viac
Kristína
13.1.2018
Najlepšia knižná séria
Knižná séria ma doslova pohltila. Sú to tak úžasné knihy pri ktorých som vyrastala. Je úžasné vedieť, že na Slovensku máme skvelých spisovateľov, ktorých diela ovplyvňujú veľa ľudí. Tieto romány ma ani jednu jedinú sekundu nenudili. Skvelo napísané, smiala som sa pri nich naviac z všetkých kníh, čo som kedy prečítala (a tých bolo teda neúrekom)). Vrelo odporúčam. ? Jediná vec čo ma mrzí je, že už ďalšia kniha nebude, bude mi to vážne chýbať. Ale raz, si to prečítam znova ?????
Čítaj viac
Lucia
20.8.2017
Nádherný koniec!
Podľa mňa je táto časť najlepšia zo všetkých džínsových. Autorka to úžasne vymyslela a napísala. Osobne ma táto časť najviac upútala, aj som si pri nej poplakala.
Čítaj viac
Silvia Pariláková
Silvia Pariláková
21.4.2017
Džínosvý denník
Knihu som síce prečítala už pred nejakým časom ale aj tak som sa rozhodla pridať sem aj moje hodnotenie.
Ako by som začala. Sériu Džínsový denník mi odporučila kamarátka už dávno, ešte keď som bola na základnej škole, práve v tom čase som počula o džínsovom denníku len samé dobré ohlasy tak som si ho teda išla kúpiť a myslím si, že som neoľutovala. S Džínsovým denníkom som doslova vyrástla. Viem, že prvé diel som prečítala behom tuším troch dní alebo nejako takto. Druhý som si kúpila okamžite po dočítaní prvého.
O tom, že bude tretí diel som absolútne netušila, narazila som naň náhodou na výlete v Bratislave. Hneď som som ho uvidela, som si ho musela kúpiť. Aj túto knihu som prečítala behom pár dní. A potom som už len striehla na každú novú časť a veľmi som sa na tieto knihy vždy tešila, lebo som vedela, že sa pri nich zabavím a od srdca zasmejem. :)
Aj štvrtý diel bol zaujímavý - Paulin vysokoškolský život bolo zaujímavé čítať to ako sa zase odstala medzi nových ludí do nového prostredia.
Piaty diel bol veľmi dobrý, taký iný v tom že zažila nový svet
A šiesty jedno slovo - DOKONALOSŤ viac k tomu netreba
Čítaj viac
Natália
25.2.2017
Uf, koniec

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

No... Táto séria patrí medzi moje najobľúbenejšie :) Bohužiaľ, nerástla som spolu s Paulou, s jej denníkmi som strávila len nejaké 3 roky, ale neskutočne som si ich obľúbila :) Od začiatku som mala nejaké výhrady - niektoré situácie v knihách boli absolútne nereálne (ale páčili sa mi väčšinou aj tak), ale je to kniha, treba to tak brať (občas ma to ale iritovalo)..

5-ty diel ma až tak nebavil (málo Lukáša a Vilas bol fajn, ale neobľúbila som si ho), 6-ty diel mi miestami spôsoboval šoky, ale skončilo to dobre :) Iritovali ma netypické mená - Krištof, Otília, Zaira, Libuša, atď - myslím, že by nezaškodilo tam dať normálne mená ako Nikola, Monika, Natália, Betka, Dominika, Jožo, Fero, Erik, Samo, Adam a pod. (neviem či má autorka záľubu v netypických menách, alebo to bolo kvôli tomu, aby sa človek nestratil medzi tými typickými menami)... Ja som sa teda medzi tou novou generáciou dokonale stratila :D

Trochu ma na konci opäť zarazili neskutočné situácie - 75 rokov sa dožili všetci ich priatelia aj s manželmi a manželkami? Sme v dobe infarktov, cukrovky a rakoviny, autonehôd, leteckých nešťastí, atď. Možno v budúcnosti vynájdu lieky, ale tie autonehody budú stále časté. Takisto rozvody sa nekonajú? 50% manželstiev sa končí rozvodom, čakala som aspoň 2-3 prípady, kde to manželstvo nevyšlo. Tiež mi prišlo divné, že Libuša a jej synovia sa v poslednej štvrtine šestky spomínajú iba raz, ale iné postavy tam majú viac miesta. Myslím, že autorka sa mohla viac pohrať s Pauliným životom a nezameriavať sa až tak veľmi na Linu (hrozne mi liezla na nervy). Bolo by asi depresívne čítať neustále o smrti - Libuša, Maťo, svokrovci, Paulini rodičia, Denisa, Justo, atď, ale bolo by to ukončenie životov tých, ktorí, boli súčasťou denníkov. Ďalšia vec - pol knihy bolo o tom, aby sa Lukáš a Paula dali dokopy. Myslím, že už vôbec nebolo potrebné to tak rozpitvávať. A kedže som vedela, že v knihe budú zápisky Paulinej dcéry a posledný zápisok je okolo roku 2060, akosi som čakala, že to ukončí zápisok Liny o smrti Pauly a Lukáša. Ale celkom sa mi páčila autorkina predstava o budúcnosti, hoci nie som presvedčená, že to nastane až tak skoro.

Ďakujem autorke za túto sériu :) Napriek všetkému bola perfektná :) A ďakujem hlavne za to, že nechala Lukáša s Paulou :D neprežila by som, keby to tak neskončilo :D
Čítaj viac
Niki
4.2.2017
Sprevádzanie
Keď som dostala prvú knihu do rúk mohla som mať 12, neprestala som čítať. Bolo úžasné prežiť všetky príhody, úplne ako keby som bola s nimi v príbehu. Keď už som skoro na konci 6. knihy je mi troška smutno že posledná časť, ale je táto kniha ako aj všetky sú úžasné. Ukázali mi život na strednej, vysokej a aj rodičovstvo. Lepšiu knihu som nevedela predstaviť. Zaľúbila som sa do toľkých postáv že asi po skončení 6. dielu budem po nich plakať pól dňa.
Čítaj viac
Marianna Balajová
Marianna Balajová
29.1.2017
Už to viac nebolo ono ...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Začiatok bol perfektný, nerozhodná Paula tak ako ju poznáme. Postupne dej plynul a keď si Paula uvedomila, že chce predsa len Lukáša a postupne ho aj dostala, mala som pocit, že čítam znovu druhú a tretiu časť. To sa však dalo, lebo som dostala trošku nostalgickú chvíľku. A však v momente keď Paula otehotnela, šlo to z kopca. Lina bola síce skomolenina Denisy a Lukáša, dej z jej pohladu sa mohol vynechať. Roky tiež nemuseli tak rýchlo plynúť. Koniec bol úžasný a je mi veľmi ľúto, že séria môjho detstva je na konci, očakávala som viac a pocit sklamania ma neobyšiel.
Čítaj viac
Adik
6.1.2017
Adik

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vcera som sa konecne preluskala aj poslednym Dzinsovym dennikom... a veeeelmi Zuzke DAKUJEM! ? ? ? Na tejto serii som vyrastala. Prvy DD som si kupila este v 7.rocniku v roku 2009, teraz mam 18 a docitala som posledny. Pred 6kou som si dala rereading celej serie a pri skole som nemala vela casu, ale stalo to za to. Aj po x-ty krat som sa nasmiala :DDD Plakala som pri 4ke aj 5ke, ale 6ka ma uplne dostala. Padla za 2 dni. Bola vtipna, prekvapiva a citala sa sama. ..strasne ma prekvapilo, ze sa Paula s Lukasom nedali hned dokopy. Ved kazdemu bolo jasne, ze maju byt spolu ...len oni nieco vymyslali.... a ta Tereza... liezla mi na nervy este viac ako Zoe :DD Asi hlavne preto, ze bola dost mila. A celkom sa mi k Lukasovi hodila, co ma strasne stvalo ???? ... ked sa uz s Paulou dali dokopy, neskutocne rychlo to zbehlo...svadba, manzelstvo aj deti.. Lukas=idealny manzel ? Uz len takeeeho najst :DD to ako Paulu stale lubil, staral sa o nu ...boli straaasne zlati spolu... A kedze som Lukasovi fandila uz v 1ke( aj ked sama neviem preco:DDD) som zo zaveru celej serie uuuplne nadsena ? Pri celej serii som sa neskutocne nasmiala,obcas poplakala, vzila som sa s postavami, dospievala som... Pri kazdej knihe mi bolo smutno, ze ich pribehy sa uz koncia, ale nastastie sme Zuzku stale ukecali na dalsi diel ...a teda zavierat 6ku s pocitom, ze je uz naozaj koniec bol des ???? Tie knihy mi dali vela...takze este raz dakujem...?
Čítaj viac
Adik
6.1.2017
Názor čitateľa
Namiesto tych otaznikov boli srdiecka :DDDD Zle to tu hodilo...
Čítaj viac
Linda
5.1.2017
Moja naj kniha ktoru som čítala!!!! :)

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tato kniha je super, odporučam ju každemu. Zuzka Šulajová je moja najoblubenejsia spisovatelka...:)Srdecne jej DAKUJEM!!!!!
A mohlo byt aj pokračovanie.....
Prosím.... Zbožnijem tuuuto knihuuuu!!!!! :):):)
Čítaj viac
Alica
3.1.2017
trošku sklamanie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Prvé diely džínsového denníka boli super, vyrastala som pri nich. No 5. už bola zdlhavá, miestami aj nudná. Ale 6ka mi prišla trochu od veci. Zo začiatku to šlo pomaly, potom sa to rýchlo rozbehlo, príliš veľa aj nových postáv, občas som sa strácala. Alee najhoršia bola časť Lina. To sa mi nepáčilo. Veď to mal byť Paulin denník, nie jej dieťaťa, a potom skákanie prudké do budúcnosti.. no musela som sa nútiť, aby som knihu dočítala.
Žiaľ nie najlepšie ukončenie série.
Čítaj viac

Zuzka Šulajová sa ako jediná z celej rodiny narodila v Bratislave, a preto sa dosiaľ viac cíti doma na strednom Slovensku, kde žijú skoro všetci jej príbuzní. Býva v Devínskej Novej Vsi spolu s rodičmi a s krížencom Maxom a študuje andragogiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Príbeh Džínsový denník je jej prvá kniha.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Džínsový denník 6 - Zuzka Šulajová
Džínsový denník 5 - Zuzka Šulajová
28,40 €
Ušetríte 1,50 €