Knihy
E-knihy

Manifest disfrutalizmu

Ako žiť naplno - bez závislosti na peniazoch

Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z., 2016

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou. Človeka rešpektujúceho prirodzený beh vecí, vnímavého, oceňujúceho hodnotu priateľstva medzi ľuďmi. Nie prežívajúcej, ale žijúcej...

Čítaj viac

8,77 €

Bežná cena Bežne 9,20 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

8,77 €

Viac o knihe

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou.
Človeka rešpektujúceho prirodzený beh vecí, vnímavého, oceňujúceho hodnotu priateľstva medzi ľuďmi. Nie prežívajúcej, ale žijúcej ľudskej bytosti.

Pojednáva o spôsobe života, v ktorom človek preberá plnú zodpovednosť sa svoj čas (ako jedinú zmysluplnú veličinu), a pretože si uvedomuje skutočnú hodnotu svojho bytia, vedomo premieňa životnú silu na okamihy radosti, pravosti a skutočných hodnôt. Voľne parafrázujúc myšlienky z tejto knihy máme silu pretaviť každú minútu svojho času vo vlastné bytie, v ktorom aj minúty strádania majú svoj význam. Všetci máme právo a výsadu tvoriť spoločnosť, v ktorej budeme žiť dobrý život. Nie predstieraný, akože najpravejší, aký nám ponúkajú v telenovelách a lifestylových magazínoch, ale taký, v ktorom záchrannou sieťou budú vzájomne prepletené vlákna našich osobných príbehov. Aby sme nezabudli, že sme živí nezávisle na úsporách v banke, či peniazoch zašitých v matraci. Nepotrebujeme nevyhnutne výplatnú pásku. Máme ruky a hlavy v poriadku. Vieme urobiť veľa vecí a čo nevieme sami, s tým nám pomôžu kamaráti.

Ide len o prebudenie našej dispozície reagovať živo na veci okolo. Disfrutalismus nie je metafyzika, je to schopnosť tvoriť a vnímať veci, miesta a okamihy, ktoré majú trvanie. Je cestou zodpovedného človeka so schopnosťou pracovať rukami a myslieť.

Disfrutalizmus sa ohlasuje ako zdravé posolstvo.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Manifest disfrutalizmu - Kateřina Varhaník Wildová
Čtvrtý rozměr závislosti - Jura Minařík
13,20 €
Ušetríte 0,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
80
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788097172435
Naše katalógové číslo
235354

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
1
0

Jana
9.8.2018
Sklamanie
Na túto knihu som sa dlhšie tešila, ale som z nej, bohužiaľ, veľmi sklamaná. S autorkou síce v podstate vo väčšine vecí súhlasím a dozvedela som sa aj pár nových zaujímavých vecí, ale spôsob ich prezentácie mi je krajne nesympatický a nepríjemný.
Mám dojem, že autorka sa takmer stále rozčuľuje, a tiež vyvyšuje nad ostatných ľudí. Vôbec sa mi nepáči spôsob jej vyjadrovania. Používa podľa mňa hrubé a urážlivé výrazy, dokonca mi v pamäti utkvel jeden vulgarizmus, ktorý sa mi zdal naozaj nemiestny.
Je mi jasné, že iným ľuďom práve toto môže byť sympatické, navyše často zdieľam s autorkou jej rozhorčenie, len si nemyslím, že je to najlepší spôsob ako niekoho o niečom presvedčiť. V tejto súvislosti som si totiž spomenula na citát z knihy Carol Orsborn: "A Konfucius říká, že ušlechtilý člověk "uklidní svou mysl, než promluví, upevní své vztahy, než o něco požádá. ... Bude-li si však člověk počínat prudce, druzí odmítnou spolupracovat. Bude-li ve svých slovech vzrušený, nevyvolají ta slova u druhých žádnou odezvu. Bude-li se dožadovat něčeho, aniž si napřed vybudoval vztahy, nebude mu to dáno."
Je to škoda, lebo v knihe sú podľa mňa zaujímavé myšlienky, aj keď pre mňa väčšina z nich nie je nová. Na základe anotácie a skutočnosti, že autorka je antropologička, som očakávala úplne inú úroveň, iný štýl a tón písania, a tiež trochu usporiadanejšie rozprávanie.
Okrem toho ma pri čítaní rušil slovenský preklad, ktorý sa mi zdá príliš doslovný. Používa slová, ktoré podľa mňa nie sú bežné, a každú chvíľu som sa zastavovala a rozmýšľala, aký vhodnejší výraz, alebo slovné spojenie by bolo lepšie použiť. Aj keď uznávam, že preklad z češtiny môže byť ťažší ako z iného cudzieho jazyka - práve kvôli tej blízkosti, ktorá zvádza používať poslovenčené české slová, ako napr. tlachání - tliachanie, nabubřelý - nabubrelý.
Je mi to ľúto, ale z knihy som doslova znechutená. Neporovnateľne lepšou knihou na túto tému je podľa mňa úžasná kniha od Toma Hodgkinsona "Jak být volný".
Čítaj viac

Kúpte spolu
Manifest disfrutalizmu - Kateřina Varhaník Wildová
Čtvrtý rozměr závislosti - Jura Minařík
13,20 €
Ušetríte 0,65 €

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard