Jej vlastný život

Kate Bolick  ·  Vydavateľstvo: Inaque.sk, 2016

Preklad: Aňa Ostrihoňová

Edícia: Pandora
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 14,87 €. Ušetríš teda naviac 0,32 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
15,19 €
Bežná cena:
15,99 €
Ušetríte:
5% (0,80 €)

Posielame do troch dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Za koho sa vydať a kedy? Tieto dve otázky definujú život každej ženy, riadia ho, až kým nie sú zodpovedané.

Patria však do 21. storočia? Kate Bolick vo svojej knihe Jej vlastný život rozpráva príbehy piatich žien, ktorým sa podarilo vzoprieť sa dobovým spoločenským konvenciám a vytvoriť si život podľa svojich predstáv.

Poetka Edna Millay, esejistka Maeve Brennan, spisovateľka Edith Wharton, fejtonistka Neith Boyce a spoločenská reformátorka Charlotte Perkins Gilman boli ženami, ktoré sa rozhodli nevydať sa; ktoré sa vydali, ale nemali deti; a ak ich mali, tak odmietli celý svoj život zredukovať na to, aby sa zrkadlili v očakávaniach a ambíciách muža. Týchto päť „prebúdzačiek“ Kate Bolickovej je príkladom žien, ktoré boli v prvom rade ľudskými bytosťami, čo svoje ženstvo prijali, ale nenechali sa ním obmedziť.

Kate Bolick spája svoj osobný príbeh s osudmi týchto piatich žien a na rôznych príkladoch ukazuje, že život osamote nie je údelom, ktorého sa treba báť a na to, aby ženy mohli viesť naplnený zaujímavý život sa nemusia podriaďovať umelému spoločenskému tlaku.

Kate Bolick je vďaka knihe Jej vlastný život „prebúdzačkou“ generácie žien, ktorých sa dilema vydať sa či zostať slobodná, už vôbec netýka, pretože vystúpili do oveľa väčšieho priestoru – priestoru vlastného vzácneho života.Inaque.sk

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Viac informácií

Recenzie, kritiky

Kate Bolick spojila svoj životný príbeh, feministické teórie a životopisy piatich zabudnutých autoriek do strhujúceho textu. Autorkin štýl je inteligentný, ostro kritický a úchvatne metaforický.
Entertainment Weekly

Ženy! Nechajte všetko tak a prečítajte si toto úžasné zamyslenie nad tým, čo znamená byť ženou na začiatku 21. storočia. Jej vlastný život je čiastočne sebaspytovaním, čiastočne históriou spoločnosti a táto výnimočná kniha mi svojím šarmom a vtipom pripomenula Jedz, modli sa a miluj od Elizabeth Gilbertovej, či Môj život v Middlemarch od Rebeccy Meadovej, ale autorkina ostrá inteligencia najviac pripomína Betty Friedanovú. A rovnako ako Feminine mystique, tak aj Jej vlastný život vás prinúti zamyslieť sa nad svojím životom, ak nie rovno ho radikálne zmeniť.
Joanna Rakoff

Jej vlastný život je intelektuálne bohatý text a predstavuje jednu z najdôležitejších kníh v oblasti feministickej kultúrnej histórie za uplynulých dvadsať rokov… Tieto výnimočné memoáre nielenže mapujú trajektórie nezávislých žien, ale predstavujú aj radikálne nový pohľad do budúcnosti.
National Post

Intímny portrét témy starodievoctva oslavuje odvahu žien, ktoré sa rozhodli zadefinovať si šťastie same pre seba. Newsday

Jej vlastný život je úspešným, provokatívnym a hlbokým textom o tom, čo znamená, keď sa žena rozhodne určiť si svoj životný kurz sama.
Malcolm Gladwell

V prenikavo a subtílne napísanom vlastnom životnom príbehu Kate Bolick skúma komplikovaný pojem – stará dievka –, ako aj ženu, ktorej sa prisudzuje, pričom sa jej darí vrátiť mu pravý a jedinečný význam. Príbehmi svojich literárnych „prebúdzačiek“ – piatich živo opísaných žien, ktoré unikli konvenčným putám manželstva a rodiny – a elegantným spojením kultúrnej histórie s vlastným dospievaním, príkladmi aj argumentmi dokazuje, že život osamote nie je údelom, pred ktorým by bolo nutné uniknúť, ale samostatnou, náročnou a hodnotnou formou slobody. Keby som tak túto knihu mohla darovať sama sebe, keď som mala tridsať rokov; nechala by som sa týmto odvážnym a inteligentným skúmaním samej seba inšpirovať – možno by som ju nenasledovala, ale láskavo by som si pripomenula túto jednoduchú, ale ľahko zabúdanú pravdu: existujú aj iné spôsoby žitia.
Rebecca Mead

Čo sa stane, ak sa nevydáte? Kate Bolick pri premýšľaní o odpovedi na túto otázku napísala silnú a dôležitú výpoveď o tom, ako sa formulujú príbehy žien – nielen básne, romány, životopisy a memoáre, ale spôsob, akým si ich rozprávame sami pre seba, každý deň, keď sa neustále rozhodujeme o svojom živote. Jej vlastný život ma prinútil premýšľať inak o všetkom od románovej zápletky až po význam nábytku.
Elif Batuman

Dnes ženy na celom svete podstupujú bezprecedentný experiment v žití osamote a nikto túto skúsenosť nezachytil s väčšou odvahou, pochopením a inteligenciou ako Kate Bolick. Jej vlastný život je čiastočne jej osobným, čiastočne historickým a čiastočne dobrodružným príbehom. Bez ohľadu na to, či sme zadaní alebo slobodní, nás núti zamyslieť sa nad tým, ako chceme žiť.
Eric Klinenberg

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 26,50 €
(ušetríte 1,39 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Počet strán: 264
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 134×207 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788089737284
 • Rok vydania: 2016
 • Naše katalógové číslo: 232534


Čo si myslíme my

Viac

Mária Selická - manažér kníhkupectva

27. júla 2016      

Úžasná kniha pre všetky ženy, ktoré sa zamýšľajú nad tým, ako chcú vlastne žiť. Kate Bolick svoj vlastný životný príbeh popretkávala príbehmi svojich piatich "prebúdzačiek", jedinečných žien, ktoré sa napriek tlaku a predsudkov spoločnosti rozhodli vybrať si život osamote a ukázať svetu, že takýto život nie je údelom ale hodnotnou formou slobody. Pútavé príbehy, v ktorých sa nájde každá z nás. :-) (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotili 3 ľudia) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Iv
Iv
24. júna 2016
     
Reagovať

fascinujúce čítanie 2

Už dávno som nečítala knihu, od ktorej som sa nedokázala odtrhnúť nielen pre pútavé životné príbehy, ale najmä preto, ako sa o týchto ženách v knihe píše. Naozaj vynikajúce čítanie! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba