Knihy
E-knihy

Girl at War

Random House, 2016
Vydavateľstvo
Random House, 2016

Ana Juri is a carefree ten-year-old, living with her family in a small apartment in Croatia s capital. But that year, civil war breaks out across Yugoslavia, splintering Ana s idyllic childhood. Daily life is altered by food rations and air ...

Čítaj viac

10,93 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

10,93 €

Viac o knihe

Ana Juri is a carefree ten-year-old, living with her family in a small apartment in Croatia s capital. But that year, civil war breaks out across Yugoslavia, splintering Ana s idyllic childhood. Daily life is altered by food rations and air raid drills, and soccer matches are replaced by sniper fire. Neighbors grow suspicious of one another, and Ana s sense of safety starts to fray. When the war arrives at her doorstep, Ana must find her way in a dangerous world. New York, 2001. Ana is now a college student in Manhattan. Though she s tried to move on from her past, she can t escape her memories of war secrets she keeps even from those closest to her. Haunted by the events that forever changed her family, Ana returns to Croatia after a decade away, hoping to make peace with the place she once called home. As she faces her ghosts, she must come to terms with her country s difficult history and the events that interrupted her childhood years before. Moving back and forth through time, "Girl at War "is an honest, generous, brilliantly written novel that illuminates how history shapes the individual. Sara Novi fearlessly shows the impact of war on one young girl and its legacy on all of us. It s a debut by a writer who has stared into recent history to find a story that continues to resonate today. Praise for "Girl at War" Outstanding.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Girl at War - Sara Nović
Divergencia (zberateľské vydanie) - Veronica Roth
29,88 €
Ušetríte 1,57 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Random House
Rozmer
132×203 mm
ISBN
9780812986396
Naše katalógové číslo
232026

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

5 hodnotení

4
0
0
0
0

Janka Grznárová
Janka Grznárová
1. 1. 2018
Dievča vo vojne recenzia

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Veľmi smutná ale veľmi dobre napísaná kniha. Človek si myslí, že je to skutočný príbeh aj keď nie je. Veľmi autenticky prerozprávaný dej z obdobia vojny v bývalej Juhoslávii cez zážitky a priamo opis vojny očami mladej slečny ktorá vďaka vojne prišla o oboch rodičov. Po vojne sa ocitá v Amerike kde si ju adoptujú iný rodičia ktorí zachránia život aj sestre hlavnej hrdinky. Veľmi dojímavý a silný príbeh odporúčam.....
Čítaj viac
Daniela
11. 10. 2017
Výborná
Smutná no zároveň krásna kniha o tom čo sa deje v hlavičke dievčatka, ktoré pojmu vojna a konflikt poriadne nerozumie. Autorka skvelo vyjadruje túto traumu. Dočítala som sa, že je toto jej prvá kniha a iba čumím..čítalo sa to veľmi dobre a ani na chvíľku sa mi nezdalo, že je to začiatočníčka.
Spomienky hrdinky Any boli veľmi dojemné a mala som pocit ako keby som naozaj bola pri tej neľútostnej vojne v Juhoslávii.
Všetkým, ktorí majú radi podobný žáner by som knihu odporúčala. Som rada, že som sa dozvedela viac o nedávnej histórii krajiny, ktorá je tak blízko tej našej.
Čítaj viac
Marián Letko
Marián Letko
20. 12. 2017
Dobrý deň. Ale áno je, kniha je napísaná podľa skutočnej udalosti...
Čítaj viac
Marián Zuziak
Marián Zuziak
Martinus
9. 10. 2017
Dobrý deň, kniha nie je napísaná podľa skutočnej udalosti.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Girl at War - Sara Nović
Divergencia (zberateľské vydanie) - Veronica Roth
29,88 €
Ušetríte 1,57 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges