Knihy
E-knihy

Smrť a iné okamihy môjho života

Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Mať priateľov, to je pekná vec. A človek na nich niekedy natrafí naozaj na veľmi nezvyčajných miestach. Martin však nie je práve nadšený, keď sa pri posteli svojej umierajúcej babičky zoznámi so stelesnenou Smrťou, ktorá má podobu mladého muža...

Čítaj viac

11,31 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mať priateľov, to je pekná vec. A človek na nich niekedy natrafí naozaj na veľmi nezvyčajných miestach. Martin však nie je práve nadšený, keď sa pri posteli svojej umierajúcej babičky zoznámi so stelesnenou Smrťou, ktorá má podobu mladého muža vyzbrojeného sieťkou na motýle, do ktorej chytá duše umierajúcich. Pôvodne si prišiel po dušu starej dámy, ale je nesmierne šťastný, že ho konečne niekto vidí a počuje. Spriatelia sa a zrazu sa Martinovi začne zjavovať kedykoľvek a kdekoľvek, aj v tej najnevhodnejšej chvíli... Vraj on je ten pravý, on je predurčený na to, aby prevzal jeho úrad. A Martin naozaj začne mať nadprirodzené schopnosti. Keď však spozná ženu, o ktorej tuší, že je tá pravá, musí si položiť závažnú otázku: Má vôbec zmysel žiť, milovať a túžiť po šťastí, keď sa raz všetko aj tak skončí smrťou? Nuž, ale aj nad vážnymi vecami sa treba vedieť občas zasmiať, nemyslíte?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Smrť a iné okamihy môjho života - Sebastian Niedlich
Hostiteľ - Robin Cook
23,57 €
Ušetríte 1,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055149417
Naše katalógové číslo
230744
Počet strán
296
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

9 hodnotení

6
3
0
0
0

A. :)
15.7.2017
Dobré, stojí za prečítanie
v úvode ma kniha zaujala obalom, krátkym a výstižným popisom ("čierna komédia o vážnych veciach") ako aj témou, o ktorej pojednáva (smrť, jej varianty, charakteristiky...). Asi hlavne preto, že ja osobne som vo svojom pracovnom živote so smrťou ľudí denne konfrontovaný. A denne sa presviedčam, že ľudia, ich blízki a príbuzní nie sú na smrť pripravení a snažia sa ju vytlačiť zo svojho vnímania. Pritom je to prirodzená a nutná súčasť nášho života.
Kniha je písaná ľahkým, zrozumiteľným, dobre čitateľným štýlom, sú v nej zakomponované aj niektoré známe tragédie s veľkým počtom mŕtvych ľudí (11.9.2001). Nájdeme v nej viacero vtipných momentov, aj keď vyslovene komédiou by som túto knihu nenazýval. Je to skôr zamyslenie, úvaha nad pominuteľnosťou všetkého, najmä nášho života.
V kontraste so Smrtonosom (smrť) vystupuje aj postava malej Bibi, ktorá predstavuje príchod nového života (narodenie, vznik nového života) a je vyjadrením súčasnej koexistencie týchto dvoch "protikladných" javov v našom živote.
Kniha je dobrá, stojí za prečítanie, dávam 4 z 5 hviezdičiek.
Čítaj viac
muška
17.1.2017
neviem
Zatiaľ som na začiatku knihy, no možno som sklamaná... Neviem. Možno ešte nemám právo komentovať, no akosi sa neviem prinútiť čítať tú knihu. Kniha nemusí zaujať od prvej stránky, ale vyzerá, že som čakala viac ako to je. Téma a obal knihy lákajú... no vnútro - nie som si istá. Čakala som tú komédiu a smiech no zatiaľ akosi nie je... zatiaľ mi pripadá o ničom a bez deja... opis určitých vecí mi pripadá fádny...

Čas ukáže...alebo strany ktoré prelúskam...
Čítaj viac
muška
24.1.2017
Názor čitateľa
Treba začať, neodhodiť, prelúskať sa nudou a potom je to už ok... fajn.
Čítaj viac
maja
26.11.2016
knižka sa páčila
Knižka ma zaujala na prvý pohľad, tak som to riskla s kúpou...a som veľmi rada, že sa tak stalo a je hodnotným kúskom mojej knižnice. Autorov štýl sa mi veľmi páčil, číta sa veľmi ľahko, človek je zvedavý na ďalší priebeh udalosti. Prvá polovica bola veľmi vtipná, druhá už vážnejšia. Príbeh nútil zamyslieť sa nad konečnosťou života ale aj rôznymi témami života. Bola by som rada, keby boli preložené aj ďalšie tituly autora.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
25.9.2016
Názor čitateľa
Bestseller nemeckého autora Sebastiana Niedlicha ma zaujal tromi vecami. Samotným pôvodom, pretože komerčne úspešných diel z Nemecka u nás nie je až tak veľa. Obálkou, ktorá je krásne hravá a pritiahne pozornosť. A napokon témou a krátkou charakteristikou - čierna komédia o vážnych veciach. Znie to dobre, však? Autor skutočne nahliada na všadeprítomnú tému netradične a s veľkou dávkou nadhľadu - Smrtonos nie je ani zďaleka taký hrozivý a krutý, nenosí so sebou kosu, ale duše mŕtvych chytá do sieťky na motýle. No po celý čas čítania som sa neubránil myšlienke, že Niedlich neyužil potenciál postavy a zápletky naplno. Keby sa ma niekto spýtal, o čom je príbeh, vedel by som ho zhrnúť len do jednej vety - je to kniha o celoživotnom priateľstve smrteľníka a Smrtonosa.

Martin spozná Smrtonosa už v detskom veku, keď je svedkom starkinho odchodu na druhý svet. Jeho detská myseľ nemá ešte celkom vyvinutý pud sebazáchovy a viac než strach ho pohltí záujem o motýľa, ktorý po smrti príbuznej spočinul v sieti cudzinca. Veľmi rýchlo zistí, že okrem neho čudáka v kapucni nikto nevidí, a jeho existenciu musí udržať v tajnosti, aby nevzbudil neželanú pozornosť. Martin nikdy nie je stredobodom spoločnosti, preto mu nevšedné kamarátstvo príde vhod. Ale to len do chvíle, keď sa Smrtonos, iným menom i Tantalos, zjaví na školskom ihrisku. Martin tuší, že ktorýsi z jeho spolužiakov príde o život, a hoci sa tomu snaží zabrániť, osudu sa uniknúť nedá. Od tej chvíle ho v škole považujú za ešte väčšieho podivína. Martinova púť životom pokračuje na strednej škole, v záchranárskom tíme, spoznáva zákutia vzťahov a prvých pracovných príležitostí v nemocnici, pričom Smrtonos je svedkom, ak nie priam súčasťou všetkých významných udalostí. Martinovi nie je celkom jasné, aký zmysel má ich vzťah. Má ho azda nahradiť v jeho zvláštnej funkcii? Bol by prípadne schopný ovplyvniť úmrtia svojich blízkych či dokonca svoje vlastné...?

Námet je podobný niektorým young adult titulom, ktoré sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Kniha Smrť a iné okamihy môjho života však nie je primárne určený mladším čitateľom. Skôr naopak, niektoré myšlienky a situácie nútia k úvahám, ktoré lepšie pochopí skúsenejší, dospelejší človek. V tomto vidím najväčšie plus románu - ponúka možnosť zamyslieť sa nad otázkami života a smrti, ich zmyslu a konečnosti. Sebastian Niedlich uchopil tému z netradičného uhla, no príbehu by neuškodilo niekoľko zvratov. Ide prakticky o Martinov životný príbeh, pričom mu chýba určitá motivácia, cieľ, a tým aj napätie. Pojem komédia je tiež prisilný. Sem-tam sa pri čítaní pousmejete, ale že by ste sa vyslovene bavili, to sa povedať nedá. Kniha sa každopádne odlišuje od iných, ktoré sú na trhu, a svojou bizarnosťou a hravosťou je jeho príjemným spestrením.
Čítaj viac
Denculka
23.9.2016
Dokonale
Kniha, ktora ma vtiahla do deja od prvej stranky az po poslednu. Dej i dialogy vtipne, skvele premyslene, nemam co vytknut. Naozaj stoji za precitanie ;)
Čítaj viac
Ján Benej
Ján Benej
11.9.2016
Perfektná kniha
Autor v tejto knihe vtipným, aj keď možno občas trochu trpkým spôsobom opisuje zmysel ľudského života v podobe životného príbehu muža menom Martin. Vtipné momenty striedajú tie smutnejšie, no v konečnom dôsledku som po prečítaní knihy mal pocit, že sa budem na určité veci odteraz pozerať trochu inak. Určite odporúčam prečítať.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Smrť a iné okamihy môjho života - Sebastian Niedlich
Hostiteľ - Robin Cook
23,57 €
Ušetríte 1,23 €