Knihy
E-knihy

Nie je tam

Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Stratené dieťa, rozvrátená rodina, osudný telefonát, ktorý vráti hrdinku do bolestnej minulosti. Caroline Shipleyovej sa podlomia kolená, keď počuje v telefóne tie slová. V momente sa prenesie o pätnásť rokov späť do luxusného rekreačného strediska...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Triler od majsterky žánru!
Stratené dieťa, rozvrátená rodina, osudný telefonát, ktorý vráti hrdinku do bolestnej minulosti.

Myslím, že sa volám Samantha. Myslím, že som vaša dcéra.


Caroline Shipleyovej sa podlomia kolená, keď počuje v telefóne tie slová. V momente sa prenesie o pätnásť rokov späť do luxusného rekreačného strediska v Mexiku a do osudnej noci, keď sa jej zrútil svet. Ten výlet mal byť oslavou. Carolinin manžel Hunter ju presvedčil, aby nechali ich dve malé dcérky samy spať v hotelovom apartmáne a vo dvojici oslávili desiate výročie svadby v hotelovej záhradnej reštaurácii. Lenže keď sa vrátili do apartmánu, so zdesením zistili, že ich dvojročná Samantha zmizla bez stopy.

Caroline prežíva dni, týždne a roky utrpenia. Musí sa vyrovnať s pozornosťou médií, ktoré ju označujú za chladnú ženu a neschopnú matku, a pritom sa usiluje zachrániť manželstvo. Rieši aj problémy staršej dcéry Michelle, ktorá sa k nej správa dosť negativisticky. A celý čas sa zúfalo drží nádeje, že Samantha sa jedného dňa objaví, no život ju znova a znova vracia do krutej reality.

Caroline netuší, komu a čomu veriť. Vie len to, že niekto sa silou-mocou usiluje tajiť pravdu o tom, čo sa stalo jej dcérke.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Nie je tam - Joy Fielding
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
24,18 €
Ušetríte 2,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
She's Not There
Rozmer
110×230 mm
ISBN
9788055149318
Naše katalógové číslo
230739
Počet strán
376
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Dominika Zeleňáková
Dominika Zeleňáková
kníhkupec
18. októbra 2016

Caroline na konci dovolenky s rodinou a priateľmi prežije hotovú nočnú moru, keď z hotelovej izby bez stopy zmizne ich dvojročná dcéra Samantha. Prípad je neuzavretý pätnásť rokov, Caroline prežíva roky utrpenia, kvôli negatívnej medializácii má problém zohnať si stálu prácu a pohybovať sa na verejnosti bez strachu a hanby. Jedného dňa jej však zavolá dievča, ktoré tvrdí, že si myslí, že je Samantha. Caroline je odhodlaná pustiť sa do pátrania za pravdou. Napäté vzťahy s rodinou, najmä s dcérou Michelle, jej to nijako neuľahčujú.
Príbeh som prežívala s napätím od začiatku až do konca. Autorka vás dokonale vťahuje do deja. V kapitolách sa prehľadne strieda minulosť a súčasnosť, na konci do seba všetko zapadne. A verte tomu, že odhaliť koniec tohto príbehu naozaj stojí za to.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

7 hodnotení

5
2
0
0
0

Sue
1.9.2016
palec hore šéfe
Od Joy Fieldingovej som doposiaľ nič nečítala, hoci som počula o jej knihách len dobré veci. Keď som sa pustila do čítania, isté veci ma dosť vytáčali. Spôsob akým Samanthu uniesli, postoj Huntera atd atd ... stále sa mi v hlave objavovala otázka, že keby rozmýšľali len trošičku racionálnejšie nič by sa nemuselo stať. Lenže človek je tvor omylný a práve tuto sa to ukázalo dvojnásobne. Keď som sa konečne prestala rozčulovať nad postavami, pretože akokoľvek rozčuľovania hodné boli ich rozhodnutia, stále boli reálne a ľudské, začala som si dej užívať. Tento príbeh je vskutku jednoduchý, miestami dosť predvídateľný, ale donúti vás zamyslieť sa a venovať mu kus svojho času. Navyše má autorka pútavý štýl písania, ktorý dobrý dojem len príjemne dopĺňa. Celkovo to bolo veľmi fajn čítanie, bez zjavných zvratov, ale to ma neodradilo od toho naplno si tento príbeh užiť. Rozhodne sa obzriem aj po iných autorkiných knihách.
Čítaj viac
Neliss
30.8.2016
Príjemné čítanie
Joy Fieldingová píše veľmi dynamicky, kniha je plná dialógov bez kopy zbytočných opisov. V konečnom dôsledku sa veľmi rýchlo, ľahko a hlavne príjemne číta. Navyše sa v nej striedajú scény z prítomnosti a minulosti v primeranej dĺžke, takže do seba postupne všetko pekne zapadá. Samotná zápletka je pomerne jednoduchá a vystavaná najmä na vzťahovej dráme a jednotlivých postavách. Nechýba ani správna dávka záhadnosti. Postavy v knihe sú realisticky vykreslené. Áno, možno niekomu budú liezť na nervy. Často sa totiž správajú nerozumne, robia chyby a zlé rozhodnutia, ich vzťahy sú poriadne pošramotené... No práve to z nich robí ľudí, takže ja som bola maximálne spokojná. Navyše som si veľmi obľúbila Carolininu staršiu dcéru. Jej trefné poznámky ma vedeli pobaviť. Hoci téma dáva tejto knihe šancu zvrhnúť sa na poriadne depresívne čítanie, nestalo sa to. V konečnom dôsledku ju vnímam ako veľmi príjemné čítanie. Na druhej strane som očakávala, že zo mňa v nejakom bode vytiahne viac emócií. Udeľujem jej teda 4 hviezdičky a pripájam odporúčanie i pre tých, ktorí podobné knihy nevyhľadávajú. Verte mi, som na tom podobne, no napokon som bola milo prekvapená.
Čítaj viac
Stanislava
26.8.2016
skutočný príbeh?
Knihu som zhltla za chvíľu ako každú jej knihu. Mám , ale pocit , že sa inšpirovala prípadom unesenej Madeleine McCannovej z roku 2007. Dúfam ,že aj jej zmiznutie skončí takto ako to je v tejto knihe.
Čítaj viac
Danka
24.8.2016
výborná kniha
Výborná kniha. Zaujala ma hneď. Prečítala som ju behom necelých dvoch dní, kebyže sa mi dalo za jeden deň je už prečítaná. Neľutujem kúpu. Nevedela som sa dočkať ako to bude prebiehať a keď som si myslela, že už ma nič neprekvapí tak v tom bum a bolo. :) Proste to ako to skončilo ma vôbec nenapadlo, že kto to bude.
Knihu vrelo odporúčam.
Čítaj viac

Svoj prvý príbeh poslala do časopisu Jack and Jill už ako 8 ročná, ale bol odmietnutý. Jej prvé literárne pokusy pokračovali ďalej písaním príbehov, ktoré však boli po väčšine odmietnuté. V škole patrila medzi najlepších študentov anglického jazyka. V poslednom roku štúdia, podľa jej vlastných slov učiteľ povedal, že sa určite raz stane spisovateľkou. Rozhodla sa však inak. Stala sa herečkou. Účinkovala vo viac ako 20 divadelných predstaveniach na univerzite. Po promóciách v r. 1966 (získala doktorát z anglickej literatúry), cestovala po štátoch ako herečka na voľnej nohe. Keď hrala v Los Angeles v epizóde Gunsmoke, pobozkala Elvisa Presley. Po návrate do Toronta sa opäť vrátila ku svojej prvej láske, písaniu. Sama hovorí: "Milujem písanie, pretože je to jediná chvíľa v mojom živote, keď cítim, že mám všetko pod kontrolou. Od tejto chvíle už písanie neopustila. Je úspešnou autorkou množstva románov, ktorých príbehy sú plné ťažkých ľudských osudov, skúšok a náhod, ktoré musia hlavné hrdinky prekonávať, niekedy až tak, že musia prekonávať samé seba. Joy vyniká výborným rozprávačským nadaním, zmyslom pre gradáciu deja, napätím a výstižnou charakteristikou jednotlivých postáv. Ich konanie je výsledkom dokonalého pozorovania ľudí, ktoré vychádza z ich vnútra, z vnútra ktoré je neustále zmietané strachom o najbližších.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nie je tam - Joy Fielding
Mengeleho dievča - Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová
24,18 €
Ušetríte 2,62 €