Knihy
E-knihy

Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo

Artforum, 2016
Vydavateľstvo
Artforum, 2016

Kto čo hovorí a čo je len napísané? Čo je skutočnosť a čo je lož? Existujú dvojičky, alebo len jedno dieťa? Kým Veľký zošit prekvapí svojím strohým no pôsobivým jazykom, Dôkaz spochybní to, čo sa udialo v prvej časti a čitateľ stratí akékoľvek oporné....

Čítaj viac

14,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nikdy sa nehráme, nikdy neplačeme
Kto čo hovorí a čo je len napísané? Čo je skutočnosť a čo je lož? Existujú dvojičky, alebo len jedno dieťa? Kým Veľký zošit prekvapí svojím strohým no pôsobivým jazykom, Dôkaz spochybní to, čo sa udialo v prvej časti a čitateľ stratí akékoľvek oporné body a po prečítaní Veľkého klamstva sa všetko zjaví z celkom inej perspektívy. Mimoriadne silné dielo bolo preložené do viac ako tridsiatich jazykov, Veľký zošit bol sfilmovaný a získal Veľkú cenu Krištáľový glóbus na MMF Karlove Vary, Divadlo Andreja Bagara v marci 2016 uvádza dramatizáciu Veľkého zošita.

Kompletná trilógia v preklade Aleny Čermákovej vychádza na Slovensku prvýkrát vo vydavateľstve Arforum.Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum
Rozmer
147×220 mm
ISBN
9788081501128
Naše katalógové číslo
229661

Čo si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
13. júna 2016

Veľmi silná kniha, ktorá sa dotkne každého čitateľa, ktorý ju chytí do rúk. Keď ju začnete čítať, už sa od nej neodtrhnete. Trpký, pesimistický, miestami až brutálny príbeh, krátke, úderné a silné vety. Nič v tej knihe nie je nazvyš, nič neprevyšuje. Zasiahne vás tak silno, že sa z toho budete chvíľu spamätávať.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

9
0
0
0
0

Milica Bellová
Milica Bellová
8.4.2017
Nezabudnuteľné
Nezabudnuteľný príbeh, nezabudnuteľný štýl.... Silný príbeh, ktorý inšpiruje k zamýšľaniu sa nad všetkým, čo robí človeka človekom... Veľký zošit som čítala už dávno, ale teraz, po prečítaní druhej a tretej časti, som sa k nemu opäť vrátila a čítam znova... Knižku určite odporúčam - u mňa za jedna :-)
Čítaj viac
Peter
27.2.2017
Dá sa prečítač rýchlo
Príbeh je veľmi pútavý. Dej má kvalitný obsah. Rozuzlenie je prekvapujúce. Výborná spisovateľka. Túto knihu som zohnal vďaka pracovníkom Martinusu. Na základe niekoľkých mojich indícií, ktoré som vedel o knihe, ale nevedel som názov, mi ju v krátkej dobe formou dedukcie našli a poslali. Martinus poznám veľmi dlho o majiteľovi som čítal článok a musím povedať, že je macher, aj jeho zamestnanci.
Čítaj viac
Michaela
12.8.2016
Názor čitateľa
Necitala som knihu. Rozhodla som sa, ze si vypocujem tu audio ukazku, ktora tu je..NUz co povedat..Kniha moze byt zaujimava, ale ten hlas, ktory tu uakzku cita, je hroznyyyy!!! Uplne mi tu knihu znechutil! Mali by ste trosku prehodnotit , kto vam bude tie ukazky citat..Ja viem, ked clovek knihu naozaj chce, tak si ju kupi, ale su ludia, ktori sa daju presvedcit az po precitani kratkej pasaze alebo , ako v mojom pripade ( uz vlastne ani nie) , po vypocuti. len tolko z mojej strany.
Čítaj viac
Andrea Černáková
3.7.2016
Urcite nezabudnete, ze ste tuto knihu citali.
Kniha napisana bez plytvania slovami so silnym odkazom a pribehom, ktory je vystavany tak, ze az/ani na poslednej strane je/nie je vsetko jasne, ale to vlastne nie je ani take podstatne. Kto tuto knihu docita, ma zvycajne chut sa o nej rozpravat. Co viac moze kniha chciet?
Čítaj viac
Martina Tuhárska
Martina Tuhárska
21.6.2016
Rozhodne odporúčam
Veľmi zaujímavý príbeh, do konca som nevedela, čo z toho je vlastne pravda a čo sa odohráva iba v hlave hlavných postáv. Autorka má nezanemiteľný štýl - krátke, až strohé vety, ktoré však povedia presne to, čo majú. Určite sa k tejto knihe ešte párkrát vrátim.
Čítaj viac
Soňa
7.4.2016
Prečítať!!!!
Pre mňa jedna z najpesimistickejších, najsmutnejších kníh, aké som kedy prečítala. Po dočítaní som revala ako malé dieťa. Knihy majú vyvolávať emocie, a tejto sa to darí na jednotku. Prvú časť, "veľký zošit" som čítala už pred niekoľkými rokmi, hádam aj trikrát. Stále som čakala kedy vydajú pokračovanie a konečne sa to podarilo. Tretia časť "tretie klamstvo" v podstate mení celý význam knihy, hoci pozornejší čitateľ to mohol postrehnúť už v predchádzajúcich častiach. Tie krátke, priame, silné vety zasiahnu človeka hlboko do srdca. Každému, kto chce zažiť úžasnú aristotelovskú katarziu, toto dielo odporúčam. Ked začnete čítať, neprestanete.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 keď sme sa rozhodli, že ideme naozaj niečo spraviť s tým, že nám na pultoch (najmä našich) kníhkupectiev chýbajú pre nás osobne kľúčové knihy. Vydali sme teda Tracyho tigra, Malý strom, knihy od Chaima Potoka, Salingera alebo Tatarku. A pribúdajú ďalšie.

Naša najúspešnejšia kniha? Ak je to tá ktorú vlastní najviac ľudí, tak je to Muž, ktorý sadil stromy. Kniha s posolstvom (skvele ilustrovaná vtedy študentom Ľubom Paľom, ktorý je dnes na VŠVU docentom). Najviac dotlačí.

Ak najúspešnejšou knihou je kniha s najväčším počtom ocenení tak sú to asi Hlbokomorské rozprávky – Najkrajšia kniha Slovenska, Najkrajšia detská kniha, dve ceny na Bienále ilustrácii Bratislava, ocenenia IBBY aj Literárneho fondu.

Ak najúspešnejšia je tá, kde do seba kongeniálne zapadla forma (Palo Bálik) a obsah tak je to Tracyho tiger. Obsah Saroyanovho textu a výtvarný presah, ktorý mu dala Martina Matlovičová. Krása!

Naše vydavateľstvo sídli síce oficiálne na Kozej ulici 20, v suteréne kníhkupectva Artforum, no žije skôr v obývačke u Michalovcov doma, kde sa po uspatí najmladšieho člena vydavateľského tímu odohráva väčšina práce, stretnutí a rozhodnutí. Je koniec roka 2015 a počet titulov sa blíži 100, medzi nimi aj detské knihy, pár titulov non-fiction a niekoľko zbierok poézie, no drvivú väčšinu tvorí beletria. Vydávame a naďalej chceme vydávať knihy pre rozmýšľajúcich ľudí, ktoré ich budú sprevádzať na ich cestách najväčšieho dobrodružstva – dobrodružstva myslenia. A budeme aj naďalej trvať na tom, aby ich design a spracovanie bolo také, aké si zaslúžia. Ich čitatelia to totiž vedia oceniť. A nám to prináša radosť.

Čítaj viac

„Kniha človeka buď vytvorí alebo ho zničí.“

L.n.tolstoj