Knihy
E-knihy

Duch Llana Estacada

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Európa, 2016

Duch Llana Estacada patrí medzi najznámejšie a najvydarenejšie diela slávneho saského spisovateľa Karla Maya. V príbehu o tajomnom jazdcovi odetom v koži posvätného bieleho bizóna, ktorý sa na svojom vraníkovi preháňa po púšti...

Čítaj viac

10,45 €

Bežná cena Bežne 14,99 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

10,45 €

Viac o e-knihe

Duch Llana Estacada patrí medzi najznámejšie a najvydarenejšie diela slávneho saského spisovateľa Karla Maya. V príbehu o tajomnom jazdcovi odetom v koži posvätného bieleho bizóna, ktorý sa na svojom vraníkovi preháňa po púšti a každého zloducha skolí ranou doprostred čela sa objavujú takmer všetky slávne postavy Mayovho panteónu hrdinov: lovec s najtvrdším úderom a najpresnejšou muškou na celom Západe - Old Shatterhand, jeho pokrvný brat - statočný a ušľachtilý náčelník Apačov Winnetou, zneuznaný intelektuál Hobble-Frank, tajomný Bloody-Fox, nerozluční zálesáci Tučný Jemmy a Dlhý Davy, Lovec medveďov i jeho syn Martin, detektívi prérie bratia Nosáči, obratný kaukliar Juggle-Fred, kmeň bojachtivých Komančov a neuveriteľne podlí banditi zvaní ,supi púšte', ktorí v Llane Estacade vražia a okrádajú bezbranných pútnikov.
Dielo vychádza k 120. výročiu prvého knižného publikovania v pôvodnej a neskrátenej podobe. Táto kompletná verzia sa aj v autorovej vlasti objavuje len veľmi sporadicky a do žiadneho cudzieho jazyka nebola dosiaľ preložená.

"Nedávno jsem mluvil s mužem, který ponejprv v životě prečetl mayovku. Učinil tak ve zralém věku a odhodil knihu, cítil se podvedený. Dobře mu tak, byl to trest za to, že promarnil své mládí."
Jan Skácel
Čítaj viac
Kúpte spolu
Duch Llana Estacada - Karl May
Ostrov Camino - John Grisham
19,45 €
Ušetríte 8,44 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
228962
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

7 hodnotení

5
1
0
0
1

Lenka
28.6.2012
Názor čitateľa
Podla mna je to super kniha a aj dost napinava(ako vsetky mayovky) a rozhodne odporucam.
Čítaj viac
UPIR
UPIR
4.8.2011
Duch Llana Estacada
Po veľkolepom a štýlovom vydaní nekrátených textov Stokerovho Draculu je Duch Llana Estacada trochu rozpačitým počinom. Na jednej strane vcelku unikátne nekrátené vydanie pôvodných textov, doplnené o zaujímavý doslov a edičnú poznámku s odkazmi na komunitné weby zaoberajúce sa dielami K. Maya, na druhej strane dosť moderne poňaté spracovanie knihy, odvážna práca s typografiou a spôsob grafického spracovania sa hodia skôr pre nejaké fantasy, či štýlový katalóg publikovaný v PDF, než na klasický román. Asi je to trochu moja chyba, ale knihu nedokážem vnímať len obsahovo, ale aj formou ako jednotný celok. A tu mi to spolu nehrá...
Čítaj viac

Kúpte spolu
Duch Llana Estacada - Karl May
Ostrov Camino - John Grisham
19,45 €
Ušetríte 8,44 €