Knihy
E-knihy

Skok do neznáma

Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Preklad

Sienna Murphyová sa nikdy do ničoho nepustí bez vopred pripraveného plánu a všetky jej doteraz vychádzali. Hneď po promócii si našla prestížne zamestnanie a získala vytúženú stabilitu – až kým ju práca nezaviedla na slnkom zaliate pláže havajského...

Čítaj viac

12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sienna Murphyová sa nikdy do ničoho nepustí bez vopred pripraveného plánu a všetky jej doteraz vychádzali. Hneď po promócii si našla prestížne zamestnanie a získala vytúženú stabilitu – až kým ju práca nezaviedla na slnkom zaliate pláže havajského Oahu a nepostavila jej do cesty sexi surfera Luka Everetta. Sienna prvýkrát prenechá opraty svojmu srdcu. Vďaka Lukovmu bezstarostnému šarmu sa spontánne a veľmi „nesiennovsky“ rozhodne na všetko zabudnúť a predĺžiť si pobyt na Havaji ešte o dva týždne.
Luke žije rýchlo a divoko. Po stretnutí so Siennou je presvedčený, že trocha neviazanej zábavy je práve to, čo jej chýba. Lenže keď medzi nimi namiesto zábavy prevládne vášeň, už nemôže poprieť, že cíti oveľa viac. Na odmietanie dlhodobých vzťahov však má dobrý dôvod. Neodváži sa Sienne sľúbiť naveky, pretože mu minulosť vraví, aká krehká vie byť budúcnosť. Môže sa napriek všetkým rizikám podariť skok do neznáma?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Skok do neznáma - J.A. Redmerski
Sladké vykúpenie - Jamie McGuire
24,52 €
Ušetríte 1,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Moment of letting Go
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788055148410
Naše katalógové číslo
228454
Počet strán
376
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

3
2
1
0
0

24.8.2016
pekná romantika
Mne sa román veľmi páčil. Pekná, romantická oddychovka, bez zbytočných erotických scén a navyše zasadená do exotického prostredia Havaja. Autorka má dobrý štýl písania a vie vtiahnúť čitateľa do deja. Takže ja román vrelo doporučujem.
PS:zaujímavý chlapský názor, ale myslím si, že pre túto cieľovú skupinu román určený nebol. Je to čistá romantika na letné dni určená predovšetkým ženám:-)
Čítaj viac
Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
17.8.2016
Názor čitateľa
Jessica Ann Redmerská patrí v mojom ponímaní spolu s Colleen Hooverovou k prvým spisovateľkám, vďaka ktorým sa u nás udomácnili zahraničné new adult romány. V ich centre sú mladí hrdinovia, s ktorými sa vekovo primeraní čitatelia vedia stotožniť, prípadne snívajú o stretnutí s niekým im podobným. Pridajte k tomu pre našinca exotické prostredie a zaručenú výhru máte vo vrecku. To je aj prípad Skoku do neznáma. Úvod vás očarí, a to nielen vďaka slnečnému Havaju. Hlavné postavy sú totiž veľkí sympaťáci, najmä Sienna sa predstavuje v plnej paráde. Jej pracovné nasadenie a pôsobenie v eventovej agentúre je skvelým námetom, ktorý však veľmi rýchlo vyznie do stratena. Je to škoda, pretože postupne sa všetko sústredí len na jej vzťah s Lukom a ich zážitky.

Sienna napriek strachu z lietania pristáva na havajskom Oahu, aby sa tu so svojou asistentkou a zároveň najlepšou kamarátkou Paige postarala o bezproblémový chod svadby. Bohatí klienti neznesú žiadne narušenia, a hoci sa zdá, že všetko už-už skončí katastrofou, napokon sa Sienne podarí dostáť skvelej povesti ich agentúry. Práve počas jednej z chvíľok zúfalstva spozná príťažlivého mladíka Luka, miestneho surfera a inštruktora. Okamžite medzi nimi preletí iskra, ale Sienna si je vedomá svojich záväzkov aj toho, že akokoľvek ju Luke priťahuje, nakoniec sa nevyhnú rozlúčke. Napriek tomu celkom nečakane pristúpi na jeho ponuku, aby na Havaji zostala ďalšie dva týždne. Taká spontánnosť sa jej vôbec nepodobá, no Lukovo čaro sa ukáže ako veľmi nákazlivé. Sienna postupne odhaľuje aj ďalšie zákutia svojej osobnosti, prekonáva svoj strach, žije naplno... a čím ďalej, tým viac sa zamilováva. Luke, samozrejme, tiež, hoci aj on ukrýva v sebe viac, než sa na prvý pohľad zdá - a to bolesť a výčitky ohľadom smrti milovaného brata...

Skok do neznáma je skutočne určený hlavne mladším ročníkom, ktoré snívajú o veľkej láske. Starší sa možno budú miestami usmievať nad naivitou či odklonom od reálneho života. Dej neobsahuje žiadne výrazné zvraty, všetko je postavené len na budovaní vzťahu medzi Siennou a Lukom, ich spoznávaní a vyrovnávaní sa s problémami. Je to mierne klišé, obaja sa vyliečia vďaka svojej láske... Koniec je predvídateľný, čo by až tak nevadilo, veď romantické príbehy čítajú najmä kvôli pútavému jadru. V tomto prípade sa však obávam, že tých takmer 380 strán je trochu nadbytočných. Najväčšie plus tak vidím v prostredí Havaja, ktorý Redmerská vykreslila naozaj tak, až na sebe cítite páľavu slnka a slanú chuť mora. A asi každý z nás by rád sem-tam zahodil všetko za hlavu a strávil tam pár týždňov bez akýchkoľvek starostí...

Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Skok do neznáma - J.A. Redmerski
Sladké vykúpenie - Jamie McGuire
24,52 €
Ušetríte 1,28 €