Knihy
E-knihy

Skok do neznáma

Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Preklad

Sienna Murphyová sa nikdy do ničoho nepustí bez vopred pripraveného plánu a všetky jej doteraz vychádzali. Hneď po promócii si našla prestížne zamestnanie a získala vytúženú stabilitu – až kým ju práca nezaviedla na slnkom zaliate pláže havajského...

Čítaj viac

12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sienna Murphyová sa nikdy do ničoho nepustí bez vopred pripraveného plánu a všetky jej doteraz vychádzali. Hneď po promócii si našla prestížne zamestnanie a získala vytúženú stabilitu – až kým ju práca nezaviedla na slnkom zaliate pláže havajského Oahu a nepostavila jej do cesty sexi surfera Luka Everetta. Sienna prvýkrát prenechá opraty svojmu srdcu. Vďaka Lukovmu bezstarostnému šarmu sa spontánne a veľmi „nesiennovsky“ rozhodne na všetko zabudnúť a predĺžiť si pobyt na Havaji ešte o dva týždne.
Luke žije rýchlo a divoko. Po stretnutí so Siennou je presvedčený, že trocha neviazanej zábavy je práve to, čo jej chýba. Lenže keď medzi nimi namiesto zábavy prevládne vášeň, už nemôže poprieť, že cíti oveľa viac. Na odmietanie dlhodobých vzťahov však má dobrý dôvod. Neodváži sa Sienne sľúbiť naveky, pretože mu minulosť vraví, aká krehká vie byť budúcnosť. Môže sa napriek všetkým rizikám podariť skok do neznáma?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Skok do neznáma - J.A. Redmerski
Sladké vykúpenie - Jamie McGuire
24,52 €
Ušetríte 1,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Moment of letting Go
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788055148410
Naše katalógové číslo
228454
Počet strán
376
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

3
2
1
0
0

24.8.2016
pekná romantika
Mne sa román veľmi páčil. Pekná, romantická oddychovka, bez zbytočných erotických scén a navyše zasadená do exotického prostredia Havaja. Autorka má dobrý štýl písania a vie vtiahnúť čitateľa do deja. Takže ja román vrelo doporučujem.
PS:zaujímavý chlapský názor, ale myslím si, že pre túto cieľovú skupinu román určený nebol. Je to čistá romantika na letné dni určená predovšetkým ženám:-)
Čítaj viac
Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
17.8.2016
Názor čitateľa
Jessica Ann Redmerská patrí v mojom ponímaní spolu s Colleen Hooverovou k prvým spisovateľkám, vďaka ktorým sa u nás udomácnili zahraničné new adult romány. V ich centre sú mladí hrdinovia, s ktorými sa vekovo primeraní čitatelia vedia stotožniť, prípadne snívajú o stretnutí s niekým im podobným. Pridajte k tomu pre našinca exotické prostredie a zaručenú výhru máte vo vrecku. To je aj prípad Skoku do neznáma. Úvod vás očarí, a to nielen vďaka slnečnému Havaju. Hlavné postavy sú totiž veľkí sympaťáci, najmä Sienna sa predstavuje v plnej paráde. Jej pracovné nasadenie a pôsobenie v eventovej agentúre je skvelým námetom, ktorý však veľmi rýchlo vyznie do stratena. Je to škoda, pretože postupne sa všetko sústredí len na jej vzťah s Lukom a ich zážitky.

Sienna napriek strachu z lietania pristáva na havajskom Oahu, aby sa tu so svojou asistentkou a zároveň najlepšou kamarátkou Paige postarala o bezproblémový chod svadby. Bohatí klienti neznesú žiadne narušenia, a hoci sa zdá, že všetko už-už skončí katastrofou, napokon sa Sienne podarí dostáť skvelej povesti ich agentúry. Práve počas jednej z chvíľok zúfalstva spozná príťažlivého mladíka Luka, miestneho surfera a inštruktora. Okamžite medzi nimi preletí iskra, ale Sienna si je vedomá svojich záväzkov aj toho, že akokoľvek ju Luke priťahuje, nakoniec sa nevyhnú rozlúčke. Napriek tomu celkom nečakane pristúpi na jeho ponuku, aby na Havaji zostala ďalšie dva týždne. Taká spontánnosť sa jej vôbec nepodobá, no Lukovo čaro sa ukáže ako veľmi nákazlivé. Sienna postupne odhaľuje aj ďalšie zákutia svojej osobnosti, prekonáva svoj strach, žije naplno... a čím ďalej, tým viac sa zamilováva. Luke, samozrejme, tiež, hoci aj on ukrýva v sebe viac, než sa na prvý pohľad zdá - a to bolesť a výčitky ohľadom smrti milovaného brata...

Skok do neznáma je skutočne určený hlavne mladším ročníkom, ktoré snívajú o veľkej láske. Starší sa možno budú miestami usmievať nad naivitou či odklonom od reálneho života. Dej neobsahuje žiadne výrazné zvraty, všetko je postavené len na budovaní vzťahu medzi Siennou a Lukom, ich spoznávaní a vyrovnávaní sa s problémami. Je to mierne klišé, obaja sa vyliečia vďaka svojej láske... Koniec je predvídateľný, čo by až tak nevadilo, veď romantické príbehy čítajú najmä kvôli pútavému jadru. V tomto prípade sa však obávam, že tých takmer 380 strán je trochu nadbytočných. Najväčšie plus tak vidím v prostredí Havaja, ktorý Redmerská vykreslila naozaj tak, až na sebe cítite páľavu slnka a slanú chuť mora. A asi každý z nás by rád sem-tam zahodil všetko za hlavu a strávil tam pár týždňov bez akýchkoľvek starostí...

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Skok do neznáma - J.A. Redmerski
Sladké vykúpenie - Jamie McGuire
24,52 €
Ušetríte 1,28 €