Knihy
E-knihy

Strieborná stolička - Kroniky Narnie (Kniha 6)

Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Slovart, 2016

V ďalšom, v poradí šiestom príbehu, sa do Narnie dostáva teraz už polepšený Eustace s kamarátkou Jill Polovou, ktorá je v Narnii prvý raz a uniká do nej zo školy, v ktorej ju s tichým súhlasom učiteľského zboru šikanujú...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V ďalšom, v poradí šiestom príbehu, sa do Narnie dostáva teraz už polepšený Eustace s kamarátkou Jill Polovou, ktorá je v Narnii prvý raz a uniká do nej zo školy, v ktorej ju s tichým súhlasom učiteľského zboru šikanujú. Spoločne musia nájsť a zachrániť začarovaného Riliána, syna starého kráľa Kaspiána Desiateho, ktorý by mu rád pred smrťou odovzdal trón, no zlá mágia podsvetia mu v tom bráni.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Strieborná stolička - Kroniky Narnie (Kniha 6) - C.S. Lewis
Severská mytológia - Neil Gaiman
15,89 €
Ušetríte 7,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
226078
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

180 hodnotení

100
50
25
5
0

Michaela Horváthová
Michaela Horváthová
30.4.2012
6. Diel
Koniec jednej časti Narnie je nenávratne preč a nastupuje tento skvost. Strieborná stolička je iná, ale o to lepšia. Zasahuje do inej stránky človeka a to priamo do jeho srdca. Priznám sa, že mi ušli aj slzičky.
Čítaj viac
Ondrej Mrekaj
Ondrej Mrekaj
10.9.2011
Názor čitateľa
Táto kniha tak trochu vyniká z pomedzi ostatných. Či už predstavivosťou ktorá nadobúda celkom iný rozmer. Dá sa azda prirovnať len k srdcu dieťaťa čo dospieva, a ktoré podľa môjho názoru i autor opísal.
Čítaj viac
Štefan Kónya
18.7.2010
Super čitanie!
Tato kniha je užasna. Všetky knihy Narnie si zaslužia 100 hviezdičiek...
C.S.Lewis je jeden z najlepšich spisovatelov a jeho knihy si zaslužia veľky obdiv. Odporučam.
Čítaj viac
martin
25.4.2009
super kniha super

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

narnia strborna stolicka patri spolu s panom prstenou navrat krala harry potter a dary smrti a eragon k mojim naj . kniham skoda ze kaspian umrel
Čítaj viac
ondrej
ondrej
12.4.2009
narnie
tato kniha sa mi z narnii asi najviac pacila urcite boli vsetky dobre bolo az do sameho konca napinave aj ked uz som asi tusil na konci kto je kto keby tato kniha bola vo filme tak to by bolo super aj ked mam radsej knihu ako film super
Čítaj viac
Matamata
4.8.2008
90%
Kniha sa na konci (deja) rozbehne zaujimavym smerom, kt. obdivovatelkou zrovna nie som.
Klobuk vsak sklanam pred ukoncenim deja, kt. ma naozaj neskutocne zarazil, prinutil premyslat o zivote, a vela si uvedomit.
Este sa vratim k tomu smeru - privelmi velky spad, ale vo filme by si ho mohli pochvalovat.
Čítaj viac
Hesaly
25.7.2008
JEEEJ

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tuto knihu som precitala velmi rychlo pretoze dej ma skutocne uchvatil ! Najviac zo vsetkeo ma prekvapila Zelena pani ktora sa mi s pociatku zdala v celku mila ale bola to obycajna striga!!!
Tesim sa na dalsi diel a ties na film!C.S.Lewis je jednym z autorov ktory dokazu pisat knihu tak ,ze sa da citat medzi riadkami a to sa mi velmi paci!!!!
Čítaj viac
Monika
3.5.2008
no...
Ja nebudem až tak nadšene reagovať, ale nie je to také zlé.
Kniha má síce veľmi pekný detsky spracovaný dej, ale aj tak je to nudné.
Lewis je naozaj dobrý autor, ale nemá dar skutočne vás dostať do svojho sveta.
Nebudem ju kritizovať, lebo popravde ani nie je čo.
Čítaj viac
30.7.2007
good
Všetky narnie sú svojim spôsobom úžasné, ale táto ma upútala asi najmenej, nemá to poriadne vyvrcholenie so Zelenou pani.
Najlepšie dieli sú podľa mňa čarodejníkov synoveca Kôň a jeho chlapec.
Čítaj viac

C.S. Lewis sa narodil v Írsku v roku 1898. Rok študoval na Malvern College, a potom u súkromného učiteľa. Získal najvyšší titul z gréckej a latinskej literatúry, filozofie a starovekej histórie a tiež z anglického jazyka. V rokoch 1925 - 1945 bol stálym profesorom na Magdalen College. V roku 1954 sa stal profesorom stredovekej a renesančnej literatúry na univerzite v Cambridge. Bol výnimočným a obľúbeným prednášajúcim, ktorý natrvalo a významne ovplyvnil svojich študentov. Dlhé roky bol C.S. Lewis ateistom. Svoje obrátenie opísal v diele Zaskočený radosťou nasledovne: „V akademickom roku 1929 som sa na Trinity College vzdal a uznal, že Boh je Boh... a možno (som bol v tom momente) najskľúčenejším a najzdráhavejším konvertitom Anglicka.“ Práve táto skúsenosť mu pomohla pochopiť nielen apatiu, ale aj aktívnu neochotu prijímať náboženstvo. Práve tu sa z kresťanského spisovateľa mimoriadne obdareného výnimočným logickým myslením a z osoby s ľahko zrozumiteľným, živým štýlom vyjadrovania stal jedinečný spisovateľ takých kvalít, ktoré nemali páru. Diela ako napríklad Problém bolesti, Rady skúseného diabla, Štyri lásky, Veľký rozvod sú len zlomkom z jeho výnimočného diela. C.S. Lewis písal aj knihy pre deti Kroniky Narnie, vedeckú fantastiku a z jeho pera vyšla aj bohatá kolekcia literárnej kritiky. Jeho diela poznajú milióny ľudí na celom svete vďaka prekladom. C.S. Lewis zomrel 22. novembra 1963 vo svojom dome v Oxforde.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Strieborná stolička - Kroniky Narnie (Kniha 6) - C.S. Lewis
Severská mytológia - Neil Gaiman
15,89 €
Ušetríte 7,01 €