Knihy
E-knihy

Dobrodružstvá lode Ranný pútnik - Kroniky Narnie (Kniha 5)

Slovart, 2016
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Slovart, 2016
5. diel série
Kroniky Narnie

Peter a Susan sú už na návrat do Narnie pristarí, a tak sa cez magický obraz dostávajú iba Edmund a Lucy. Nechtiac so sebou priberú aj veľmi nepríjemného bratanca Eustacea, ktorý sa však pobytom v Narnii zmení na nepoznanie...

Čítaj viac

6,90 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Peter a Susan sú už na návrat do Narnie pristarí, a tak sa cez magický obraz dostávajú iba Edmund a Lucy. Nechtiac so sebou priberú aj veľmi nepríjemného bratanca Eustacea, ktorý sa však pobytom v Narnii zmení na nepoznanie. Podobne ako predtým Edmundovi, aj jemu hrozí smrteľné nebezpečenstvo... Kráľ Kaspián spolu s myšiakom Ričipípom sa vydávajú na dobrodružnú výpravu. Jej cieľom je nájsť sedem šľachticov, ktorých strýko Miraz poslal na smrť v diaľavách.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dobrodružstvá lode Ranný pútnik - Kroniky Narnie (Kniha 5) - C.S. Lewis
Strieborná stolička - Kroniky Narnie (Kniha 6) - C.S. Lewis
13,80 €
Ušetríte 6,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
226077
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

214 hodnotení

126
60
23
3
2

Mirka
8.5.2010
Excelentné dobrodružstvo
Táto kniha vás prenesie do rozbúreného oceánu, vystúpite na záhadnom ostrove a zažijete nečakané. Spoznáte život na palube, naučíte sa rozoznať strach od skutočného nebezpečenstva, no a na vlastnej koži sa presvedčíte, že pýcha nie je dobrou vlastnosťou. Nuž čo. Sami nalistujte prvú stranu a nechajte sa vtiahnúť na dobrodružnú plavbu spolu s Lucy, Edmundom a ich nie najpríjemnejším bratrancom, ktorého meno je neuveriteľne komplikované. Príjemný zážitok!
Čítaj viac
Lucy
27.1.2009
Princ Kaspián
Mne sa Princ Kaspián páčil a podľa mňa tiež nestačí počkať si na film, pretože je určité, že vo filme zase polovicu zo všetkých dialogov.Táto kniha na mňa zapôsobila aj tým, že som sa konečne dovtípila, kto je asi v skutočnosti Aslan.
Čítaj viac
Lucy
27.1.2009
Princ Kaspián
Tento diel je rozhodne to pravé pre všetkých fanúšikov fantasy literatúry...Môj názor je však taký, že som z Kroník Narnie čítala aj lepšie...Ale to záleží na každého vkuse
Čítaj viac
SISA
22.12.2008
SUPER
kroniky narnie nieco super!!!! oplati sa čitat pozerat.... filmi ma zaujali este viacej ako knihy ale aj tak narnia je jedno z najlepsich diel ktore sa komu podarili vytvorit na tieto kroniky nikdy nezabudnem
Čítaj viac
tulia
22.8.2008
Názor čitateľa
Precitala som vsetkych sedem knih o Narnii a musim sa priznat, kniha Dobrodruzstva lode Ranny putnik ma oslovila najviac. Bolo to cosi ine ako predosle diely a hlavne originalne (samozrejme, vsetky diely su ine ako tie ostatne, no tento sa lisil od ostatnych od toho, ze dej sa odohrava na mori) Nemozem povedat ani na jednu pasaz v knihe, ktora by ma nebavila... od prichodu Edmunda, Lucy a Eustacea (ospravedlnujem sa, ak som to meno zle napisala) do Narnie az po ich odchod som knihu nemohla zavriet. Nie ze by zavriet nesla, ale nedokazala som sa k tomu prinutit. Uz sa tesim na filmove spracovanie, ktore by nas malo potesit uz v roku 2010.
Čítaj viac
Barčika
11.8.2008
Kroniky Narnie
Dobrodružstvá lode Ranny Putnik je podľa mňa najlepší diel Kroník Narnie... Naopak najmenej sa mi páčila kniha Posledný boj, ktorá bola akoby ju ani nebol napísal C.S. Lewis aj keď koniec bol veľmi zaujímavý
Čítaj viac

C.S. Lewis sa narodil v Írsku v roku 1898. Rok študoval na Malvern College, a potom u súkromného učiteľa. Získal najvyšší titul z gréckej a latinskej literatúry, filozofie a starovekej histórie a tiež z anglického jazyka. V rokoch 1925 - 1945 bol stálym profesorom na Magdalen College. V roku 1954 sa stal profesorom stredovekej a renesančnej literatúry na univerzite v Cambridge. Bol výnimočným a obľúbeným prednášajúcim, ktorý natrvalo a významne ovplyvnil svojich študentov. Dlhé roky bol C.S. Lewis ateistom. Svoje obrátenie opísal v diele Zaskočený radosťou nasledovne: „V akademickom roku 1929 som sa na Trinity College vzdal a uznal, že Boh je Boh... a možno (som bol v tom momente) najskľúčenejším a najzdráhavejším konvertitom Anglicka.“ Práve táto skúsenosť mu pomohla pochopiť nielen apatiu, ale aj aktívnu neochotu prijímať náboženstvo. Práve tu sa z kresťanského spisovateľa mimoriadne obdareného výnimočným logickým myslením a z osoby s ľahko zrozumiteľným, živým štýlom vyjadrovania stal jedinečný spisovateľ takých kvalít, ktoré nemali páru. Diela ako napríklad Problém bolesti, Rady skúseného diabla, Štyri lásky, Veľký rozvod sú len zlomkom z jeho výnimočného diela. C.S. Lewis písal aj knihy pre deti Kroniky Narnie, vedeckú fantastiku a z jeho pera vyšla aj bohatá kolekcia literárnej kritiky. Jeho diela poznajú milióny ľudí na celom svete vďaka prekladom. C.S. Lewis zomrel 22. novembra 1963 vo svojom dome v Oxforde.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dobrodružstvá lode Ranný pútnik - Kroniky Narnie (Kniha 5) - C.S. Lewis
Strieborná stolička - Kroniky Narnie (Kniha 6) - C.S. Lewis
13,80 €
Ušetríte 6,10 €

„Spisovateľ je človek, ktorému nestačia knihy tých druhých.“

Shaw G.b.