Knihy
E-knihy

Hrozba patriotů

Vydavateľstvo
Domino, 2016
Séria
Cotton Malone
Preklad

Co když je výběr daní nelegální, protože nemá dostatečnou oporu v zákonech? Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální?...

Čítaj viac

15,58 €

Bežná cena Bežne 16,40 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Co když je výběr daní nelegální, protože nemá dostatečnou oporu v zákonech?

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován?

S takovýmto tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy. Teď napjatě čeká na černou brašnu, kterou mu má přivézt bývalý úředník ministerstva financí. Její listinný obsah zajímá spoustu lidí – například Cottona Malonea, jehož do akce povolala zpravodajská služba Magellan Billet.

Po krveprolití v Benátkách Malone pochopí, že tajemný obsah černé brašny je ještě nebezpečnější, než se zpočátku domníval. O jeho získání totiž usiluje i zavržený syn severokorejského diktátora. Tento nesmírně ambiciózní muž má odvážný plán: zmocnit se oněch dokumentů, jejich prostřednictvím srazit Spojené státy na kolena a následně se coby pokořitel nenáviděného nepřítele stát novým vůdcem své vlasti.

Zdá se, že ve Středomoří začíná být zatraceně horko...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hrozba patriotů - Steve Berry
Dívka, která si říkala Tuesday - S. Williams
29,36 €
Ušetríte 1,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Patriot Threat
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788074981241
Naše katalógové číslo
225301
Počet strán
496
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Domino

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Marek Zákopčan
Marek Zákopčan
20.6.2016
Je platenie daní v USA protiprávne?
Znie to neuveriteľne, ale Hrozba patriotů je už desiata kniha série o dobrodružstvách Cottona Malonea. Ešte mám v čerstvej pamäti, ako som pred rokmi čítal prvý diel Odkaz templárskych rytierov. Už vtedy ma zaujal a ani som nedúfal, že sa s hrdinami budem stretávať aj dnes. Niekto by možno mávol rukou, že ide o vymyslené povedačky založené na konšpiračných teóriách, ale nič to nemení na fakte, že Berryho romány sú nielen zdrojom napätia a zábavy, ale neraz aj poučenia o histórii, umení či geopolitických vzťahoch. Ako býva zvykom, aj teraz na čitateľov čakajú naháňačky, boj s časom, cesty do rôznych krajín, nebezpečné dokumenty a mocný nepriateľ presvedčený o svojej neomylnosti. Takto to vyzerá, že Steve Berry postupuje podľa známej šablóny, no mne ani ďalším miliónom fanúšikov to nevadí. Načo meniť niečo, čo tak dobre funguje?

Cotton Malone sa na požiadanie svojej bývalej šéfky Stephanie Nelleovej zúčastní odovzdávania veľkej sumy peňazí pre vyslancov Severnej Kórey. Dvadsať miliónov má byť darom k narodeninám pre Veľkého vodcu, no ktosi zabije celú delegáciu a sám Cotton unikne len o vlások. A to mal pôvodne fungovať len ako pozorovateľ. Sleduje niekdajšieho pracovníka ministerstva financií, ktorý si okopíroval a privlastnil utajené dokumenty. Tie mal v úmysle zveriť autorovi knihy ohrozujúcej vládu Spojených štátov. Navyše sa do toho zamiešal nevlastný brat vládcu Severnej Kórey, ktorý si nárokuje vládu a verí, že vďaka predmetným dokumentom si ju dokáže zabezpečiť. Narazí však na odhodlaný odpor agentov ministerstva spravodlivosti. Malone, prezidentov synovec Luke a ich nová "parťáčka" z finančného sektoru Isabella Schaeferová sa púšťajú do zbesilej naháňačky po Taliansku a Chorvátsku, aby zabránili zákernému plánu Kim Jong-čina a jeho dcéry Hany zmocniť sa štátnych tajomstiev. Opäť sa však budú musieť potýkať nielen so známymi nepriateľmi, ale aj tými, čo číhajú v tieňoch...

Hrozba patriotů zaujme každého fanúšika Steva Berryho. Kniha je však vhodná aj pre tých, ktorí s ním doteraz nemali tú česť. Autor rieši v jednotlivých dieloch odlišné zápletky a nie je tomu inak ani teraz. Síce musím priznať, že viac ma bavili prvé časti série, kde išlo o pravé dobrodružstvo poznamenané históriou a jej tajomstvami, bez väčších politických súvislostí. V poslednom čase autor do deja primiešava čoraz viac globálnych problémov na úkor klasických zápletiek dobrodružného žánru. Nič to však nemení na fakte, že Berryho knihy sú akčnou jazdou, ktorá vám nedá vydýchnuť. V Hrozbe patriotů ma najviac zaujala postava Hany Sung, cez ktorú autor približuje pomery v kórejských pracovných táboroch. Nemenej zaujímavý je aj námet vychádzajúci z možnosti, že platenie daní v USA je protiprávne, čo by mohlo mať nebývalé dôsledky na svetovú ekonomiku. Steve Berry už stihol vydať aj ďalšie dva diely série s Cottonom Maloneom a ja som už teraz zvedavý, čím prekvapí nabudúce.
Čítaj viac

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst. Od žánru new adult přes romány pro ženy až po historické romány.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Hrozba patriotů - Steve Berry
Dívka, která si říkala Tuesday - S. Williams
29,36 €
Ušetríte 1,55 €