Knihy
E-knihy

Tajuplný plameň kráľovnej Loany

Vydavateľstvo
Slovart, 2005
Edícia
EVG

Tajuplný plameň kráľovnej Loany je ďalšou zo série Ecových pôsobivých konštrukcií, využívajúcich konkrétne písomné zdroje.

Čítaj viac

16,10 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tajuplný plameň kráľovnej Loany je ďalšou zo série Ecových pôsobivých konštrukcií, využívajúcich konkrétne písomné zdroje. V tomto prípade však Ecova konštrukcia zasiahne čitateľa oveľa hlbšie, ak to mohol urobiť ktorýkoľvek z jeho predchádzajúcich románov: v dnešnom svete infarktov a mozgových príhod sa môže stať protagonistom Ecovho najnovšieho príbehu ktokoľvek z nás, ktokoľvek z nášho okolia. Kníhkupec-antikvár si po infarkte rekonštruuje pamäť, či skôr osobné spomienky, prostredníctvom písomností z pôjda a z pozostalosti starého otca. Ak si nepamätá nič zo svojho osobného života, v dokonale presnej podobe sa mu v pamäti vynára všetko, čo sa v nej nakopilo z prečítaných kníh: postavy, situácie, opisy, vety…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajuplný plameň kráľovnej Loany - Umberto Eco
Severská mytológia - Neil Gaiman
26,46 €
Ušetríte 3,44 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
La misteriosa fiamma della regina Loana
Rozmer
130×210 mm
ISBN
8080850445
Naše katalógové číslo
22530
Počet strán
450
Hmotnosť
750 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

55 hodnotení

34
15
4
2
0

Miroslav Jankových
12.3.2017
Zmena
Tajuplný plameň som čítal v poradí ako 3. knihu od Umberta E. Eco si ma získal svojim Menom a odvtedy naňho nedám dopustiť. Avšak, tento príbeh a toto prostredie bolo/je odlišné od ostatných Ecových románov. Aspoň pre mňa. Zo začiatku ma zaujala koncepcia hmly a odvtedy, keď ju vidím, si bezprostredne spomeniem na túto myšlienku. No potom prišla kríza dočasného sklamania, pretože som mal iné očakávania. Tie však boli v priebehu nahradené, ako dej v knihe plynul. Až ma nakoniec zaujala svojou myšlienkou - objavovanie samého seba. Tento koncept je mi blízky a pre mňa zaujimavý, hoci prostredie na ktoré sme u Eca zvyknutý (stredovek, novovek) tu nenájdeme, čo mi nevadilo. Kniha bola príjemnou Zmenou (po Mene ruže a Pražskom cintoríne). Snáď by som len dodal, že sa mi čítala príjemne, no nemusí byť pre každého.
Čítaj viac
Miroslav Jankových
12.3.2017
Názor čitateľa
Ospravedlňujem sa za chybu: sme zvyknutí. :-)
Čítaj viac
Tibor
6.2.2017
Názor čitateľa
Nuž bola by to nudne banálna kniha, keby to písal hochštapler, ktrorý si vymýšľa nie len dej, ale aj základy, na ktorých stavia. Ale keď toto napíše Eco, tak nám tam schová neskutočné množstvo vecí, faktov, súvislostí atď. a máme záruku, že sú pravé. Robí to počas celej beletristickej tvorby. Rozpovie nám príbeh, ktorý je vymyslený, ale o skutočnosti a o faktoch, ktoré tu naozaj boli a sú. V našom reálnom svete. Je potom škoda, ak čitateľ začne túto knihu čítať s očakávaním napínavého príbehu. Tiež som sa musel v priebehu prvých 100 strán naladiť na to, čo vlastne čítam. A keď som odhalil, čo mi chce tá potvora Umberto povedať, prijal som jeho hru a nechal sa obohatiť zase o jeden ďalší jeho kus. Neskonale ho obdivujem.
Čítaj viac
kikimoro
7.4.2012
Názor čitateľa
Úchvatná exkurzia do ľudskej mysle. Akurát som do dočítal a som užasnutý, stále "predýchavam", užívam si to celé.... Neuveriteľné, a predsa tak reálne, aký zmysel dokáže dať človek vlastnému životu v momente bezprostrednej smrti ...Nekonečné, typické Ecove exkurzy, hravo čitateľné, vôbec nenudia... Pre milovníkov Eca jednoznače povinné čítanie.
Čítaj viac
Plepo
27.10.2011
Dobrá kniha

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím povedať, že na knihe som si celkom "pošmákol".
Zámožný a vzdelaný kníhkupec Yambo (Ecovo alter ego?) sa preberie z kómy po infarkte. Nevie kto je, čo sa stalo, nespoznáva svojich blízkych. No mnohé veci nezabudol (vie oceniť staré knihy, kultúrne mémy mu ostali). Postupne so svojou ženou, deťmi a priateľmi rekonštruuje svoju minulosť. Aby zistil, kto vlastne je, odchádza na vidiek, do Solary, kde prežil svoje detstvo a hlavne 2. sv. vojnu. Cez časopisy (predovšetkým komiksy), knihy, platne, školské zošity, učebnice, fotoalbumy a rozhovory si znova skladá svoj život. A je to objavné. S Yambom prechádzame predovšetkým tridsiate a štyridsiate roky 20. stor., teda Duceho fašizmus s čiernokošeľovými gardami, partizánsku vojnu, nemecké vojenské zaangažovanie, výchovu u Saleziánov, fatálne zaľúbenie sa do Lilly, odvážne zachránenie zbehov pred nemeckou paľbou v hustej hmle v Rokline... Čitateľ ani nemusí byť extra znalcom talianskych reálií (no nie sú na škodu), pretože kniha je doplnená množstvom dobových obrázkov, ktoré dej ilustrujú. Dvojmesačné spomínanie a objavovanie samého seba v Solare Yamba však natoľko vyčerpá a rozruší, že opäť upadá do kómy. Teraz však jeho mozog dokonale pracuje, no telo je nehybné. No stále sa mu nedarí vybaviť si nádhernú tvár Lilly, až... Knihu preložil exveľvyslanec v IT Stanislav Vallo, otec basáka z Pary. Musím povedať, že Tajuplný plameň sa mi čítal oveľa lepšie, ako Baudolino a asi aj Ostrov včerajšieho dňa. Už teraz sa teším na najnovší Ecov román Pražský cintorín.
Čítaj viac
Margaréta
Margaréta
5.4.2011
Názor čitateľa
Čo by ste čakali od filológa Eca? Nádhernú hru so slovami.
Čítaj viac
p3dro
24.1.2008
Tak trochu nuda...
Musim sa priznat, ze toto bola prva kniha, ktoru som od Eca vobec precital, ale velmi ma nezaujala. Boli tam aj dojimave momenty, u mna vsak viac prevazil pocit nudy a niekedy sa mi stavalo, ze mi text len tak nejak utekal a ani som ho poriadne nevnimal. Najviac som tam postradal dobry pribeh. Toto dielo mi pripada trochu nedomyslene, aj ked mozno chcel autor vyjadrit nejaku hlbsiu myslienku, ale ja som ju tam po prvom precitani nejako nepostrehol a druhykrat som sa nevedel prinutit knihu precitat. Tato kniha sa niekomu moze zdat perfektna a niekomu podpriemerna. Ja som skor na tej druhej strane.
Čítaj viac
ZememeracK
12.7.2006
Názor čitateľa
V ziadnom pripade s tebou nesuhlasim. Tato kniha je podla mojho skromneho nazoru jeho najlepsia (neratam esje), a mna osobne sa zo vsetkych najviac vnutorne dotkla. Precital som ju uz zopar krat stale v nej najdem cosi nove, co som dovtedy nepochopil. Ecov zivotopis nepoznam, ale myslim si ze to moze byt do istej miery jeho autobiografia. 5 stars
Čítaj viac
9.7.2006
totálna nuda
Knihu som si kúpil s veľkými očakávaniami, totálne som sa ale sklamal.
Žiaden príbeh, žiadna dynamika deja, samé kultúrne fakty z reálii predvojnového Talianska. Vyhodené peniaze, stratený čas a sklamanie z Eca.
Čítaj viac

Umberto Eco, autor známeho románu Meno ruže, sa narodil 5. januára 1932 v Alessandrii (Taliansko). Ktovie, či pri písaní príbehu s detektívnou zápletkou zasadeného do prostredia stredovekého opátstva tušil, že z knihy sa stane bestseller, ktorý si kúpi približne sedemnásť miliónov čitateľov po celom svete. Od prvého vydania v roku 1980 sa román dočkal prekladov do rôznych jazykov. "Keď som v New Yorku stretol Helen Wolfovú z vydavateľstva Helen and Kurt Wolf Books, ktorá výborne ovládala taliančinu, povedala mi: Tá kniha sa mi páči, no v tejto krajine, kde nikto nepozná gotické katedrály, si môžeme dovoliť vydať ju v náklade tritisíc kusov. Súhlasil som a napokon z toho bol milión a pol či dva milióny," vyjadril sa Umberto Eco v jednom z rozhovorov. Rovnomenným filmovým spracovaním - od ktorého sa však Eco dištancuje - si príbeh Meno ruže našiel cestu aj k tým, ktorí si s literatúrou práve netykajú. Umberto Eco žil v Miláne, hovoril plynule piatimi jazykmi, bol profesorom semiotiky a prednášal na prestížnych svetových univerzitách (odkiaľ si priniesol mnoho čestných doktorátov). Vďaka teórii o význame znakov a symbolov získal mnoho ocenení, medzi inými aj cenu Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Začínal ako kultúrny redaktor v talianskej rozhlasovej a televíznej sieti RAI, prózu začal písať až po dvadsiatich rokoch vedeckej práce. Okrem románu Meno ruže sa stali medzinárodnými bestsellermi aj jeho ďalšie knihy, napríklad Foucaultovo kyvadlo, Ostrov včerajšieho dňa, Baudolino, Tajomný plameň kráľovnej Loany a Pražský cintorín.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajuplný plameň kráľovnej Loany - Umberto Eco
Severská mytológia - Neil Gaiman
26,46 €
Ušetríte 3,44 €