Knihy
E-knihy
59,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

V spolupráci so Slovak Telekom Vám prinášame čítačku elektronických kníh Dibuk Saga s najnovšou verziou softvéru. Spája najmodernejší hardvér, komfortné ovládanie a jednoduchý nákup e-kníh v kníhkupectve Martinus.sk. Čím je zaujímavá?

1. Priame prepojenie s Martinus.sk
2. Ostrý a kontrastný E-ink Carta displej s nasvietením
3. Jednoduché ovládanie vďaka dotykovej obrazovke
4. Užívateľské rozhranie v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku
5. Verzia softvéru 2.0 prináša posielanie e-kníh e-mailom do čítačky, nové typy písiem, vytváranie vlastných kolekcií a mnoho ďalšieho
6. Až 30 klasických literárnych diel prednahratých v čítačke

Podrobné informácie o čítačke Dibuk Saga nájdete na tejto stránke.

Balenie obsahuje: Dibuk Saga (čierna), micro USB kábel, Sprievodca rýchlym spustením, Záručná karta

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE

Displej
6" E Ink Carta (1448x1072) s nasvietením
Dotykové ovládanie: áno
Nastaviteľné nasvietenie: áno (s možnosťou úplne ho vypnúť)

Výkon:
Procesor: 1 GHz
Operačná pamäť RAM: 512 MB

Vnútorná pamäť
Základná pamäť: 4 GB, z toho využiteľných 2,09 GB (softvér čítačky a prednahraté e-knihy)
Možnosť rozšírenia: Micro SD karta (až do 32 GB)

Pripojiteľnosť:
Wi-Fi: áno
Posielanie e-kníh do čítačky e-mailom: áno (od aktualizácie na verziu 2.0)
3G: nie

Rozhrania a funkcie:
Integrované prepojenie s internetovým kníhkupectvom Martinus.sk
USB rozhranie: micro USB
Slot na pamäťové karty Micro SD (až do 32 GB)
Internetový prehliadač, Sudoku
Audio výstup: nie
Reproduktory: nie
Akcelerometer (g-sensor): nie

Podporované formáty
E-knihy: EPUB, PDF, MOBI, FB2
Dokumenty: TXT, RTF, DOC, HTML
Audio: nie

Batéria
Lithium-Pol, 1500 mAh

Fyzické rozmery:
Šírka: 116 mm
Výška:169 mm
Hrúbka: 9,5 mm
Váha: 190 g

Podrobné informácie o čítačke Dibuk Saga nájdete na tejto stránke.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Väzba
krabička
ISBN
4016621111250
Rozmer
155×245 mm
Rok vydania
2015
Hmotnosť
180 g
Naše katalógové číslo
223664

Čo si myslíme my

Radovan Ščibrany
Manažér pre e-knihy
9. decembra 2016

Ako kníhkupec špecializujúci sa na e-knihy a čítačky som sa stretol len so zopár zariadeniami, ktoré ma nadchli rovnako, ako Dibuk Saga. Najviac ma teší výborný hardvér. Displej E-ink carta s veľmi vysokým rozlíšením zariadi ostrý text aj pri najmenšej zvolenej veľkosti písma. Spolu s kontrastným pozadím displeja a voliteľným nasvietením je čítanie za každých podmienok veľmi komfortné. Po poslednej softvérovej aktualizácii ma mimoriadne potešila možnosť posielania e-kníh do čítačky e-mailom. Oceňujem tiež dostatočne jednoduché a intuitívne ovládacie rozhranie (avšak s možnosťou rozšírených nastavení). K dokonalej spokojnosti mi chýbajú len slovníky. Absentuje tiež výtup na slúchadlá a s ním aj možnosť prehrávať audioknihy, no na tie aj tak využívam kompaktnejší smartfón. Už niekoľko mesiacov nemám dôvod siahnuť po inej čítačke.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

3,2 / 5

51 hodnotení

13
9
12
7
10

Najužitočnejšie recenzie

moje meno
4
21.3.2016
Podrobnejšiu recenziu som napísal ha na samostatný blog - citackadibuksaga.blogspot.sk
Hardware je super, displej úplne úžasný. Chýbajú tomu tlačítka späť a menu.
Je vynikajúce že to má Android.

O software veľmi diplomaticky poviem že je veľmi spartánsky, s úplne minimálnymi možnosťami nastavenia.
Nedá sa na tom nastaviť veľkosť písma ktorá by mi vyhovovala, riadkovanie má tri nastavenia - široké, veľmi široké a nezmyzelne široké.
Organizácia knižnice je úplne katastrofálna, nepodporuje to adresáre ani poličky ani kategórie - proste vôvec nič. Ešte ani hľadanie nefunguje poriadne ak máte kníh veľa a sú v adresároch. Po nahratí viac ako 1500 kníh sa čítačka úplne zadrhla, pomohlo len vypnutie a odstránenie karty s knihami. V knižnici sa dá pohybovať výhradne posúvaním prsta po obrazovke, pri zobrazení niekoľko málo kníh na jednu obrazovku. Ak tam chcete mať viac ako pár desiatok kníh, tak je to nepoužiteľné.

A predsa som dal čítačke vysoké hodnotenie.
Pretože sa mi do nej podarilo nainštalovať aj normálne aplikácie na čítanie a teraz sa dá normálne používať.
Inštalácia v tomto okamihu nie je jednoduchá, link na postup a súbory je na blogu uvedenom na začiatku recenzie.
Na čítačke je povolený adb. je potrebné pripojiť ju káblikom na PC, kde sú príslušné ovládače na adb od Googlu a minimálny balík nástrojov s adb - http://developer.android.com/tools/help/adb.html
Čítaj viac
Peter
2
8.2.2016
Zákazník hodnotí čítačku so softvérom verzie 1.x. Dostupná je bezplatná aktualizácia na najnovšiu verziu 2.x.

Dobrý deň,
do rúk sa mi dostala táto nová čítačka Dibuk Saga a kedže vlastním aj čítačku Pocketbook mám s čím porovnávať.
Čítačka Dibuk Saga má nedopracovaný firmvér, nevyužíva potenciál vstavaného androidu, nemá možnosť inštalácie lepších aplikácií na čítanie ako napr. cool reader, fbreader, koreader a pod., vstavaná aplikácia na čítanie je nestabilná a často sa objavuje hláška: aplikácia tbook reader bohužiaľ prestala pracovať. Chýbajúci súborový manažér, chýbajúce zobrazenie kníh v priečinkoch podľa autorov, sérií, žánrov a pod.
Chýbajúca možnosť inštalácie vlastných fontov, slovníkov, rozšírené možnosti prispôsobenia čítačky, chýba zobrazenie pdf súborov vrátane funkcie pdf reflow. Z hľadiska možností firmvéru má táto čítačka menej funkcií ak môj starý Pocketbook 611.
Po vložení 32 GB microsd karty s veľkým množstvom kníh ich čítačka nevedela zobraziť všetky a načítanie kníh prerušila.
Medzi asi jediné pozitíva čítačky patrí výkonnejší hardvér na pomery čítačiek kníh a najnovší displej E-ink Carta s vysokým rozlíšením 1448 x 1072 px a 300 ppi a nasvietením.
Pre pokročilejších užívateľov táto čítačka bohužiaľ nemá veľmi čo ponúknuť a mali by sa poohliadnuť po top modeloch čítačiek od Pocketbooku, Amazonu, Kobo, Onyxu a pod. ktorých ceny sa pohybujú v podobných cenových reláciách.
Čítaj viac
Terezka Saboová
Terezka Saboová
17.9.2018
Za túto čítačku by som nedala ani 10 eur
Kúpila som si ju pred pár rokmi a od začiatku kvalitne seká. Po novom update sa mi nedali vkladať knihy, tvári sa že nie je pripojená na internete aj keď je, na prednej stránke mi nezobrazuje knihu ktorú čítam a seká mi tak, že pod domovskou stránkou mám text knihy a pod knižnicou mám domovskú stránku. Nedajú sa mi z nej stiahnuť žiadne knihy vyhadzuje mi nejakú chybu. Support na ich webovej stránke je nulový, cez martinus sa mi snažili pomôcť ale po pár mailoch ich to tiež prestalo baviť takže som sklamaná a čítačku by som neodporučila ani najväčšiemu nepriateľovi. Radšej investujem viac peňazí do Kindle a budem dúfať že to bude stáť za to.. nie ako pri Dibuku
Čítaj viac
Ľuboš Hujo
Ľuboš Hujo
11.7.2018
Ľuboš
Mám Kindle podsvietenu dotykovú. Ak porovnám:
1. displej: je o trochu krajší ako na Kindle. Hlavne rovnomernejsie osvetleny. Ale v noci moc svieti. Zbytočne silno. Kindle má viac úrovni nastavenia pri svietenia.
2. Dibuk je o dosť ľahší, takže aj pri dlhšom čítaní nebolí ruka.
3. Listovanie stránok, rýchlosť, pripojenie k PC, nahrávanie kníh spojenie s Calibre atď. no nič moc, ale na všetko sa dá zvyknúť. Veď za cca 60€ čo očakávať.
Aj napriek všetkému, je kindle v šuplíku a čítam knihy na Dibuk Sága.
Čítaj viac
Terezka Saboová
Terezka Saboová
5.6.2018
aktualizácia nového softvéru
všetko bolo doteraz fajn, ale po tom ako som nainštalovala nový software mi nejde čítačku načítať na pc, na prvej strane kde má zobrazovať knihu ktorú čítam mi nezobrazuje nič, takže ju musím hľadať v knižnici, tam kde majú byť novinky a knihy ktoré by ma mohli zaujímať je napísane pripojte sa na internet a pritom na wifine som pripojená. takže fakt neviem čo sa s tým deje ale som smutná..
Čítaj viac
Miloš Oravec
Miloš Oravec
27.5.2018
DIBUK-SAGA posledná aktualizácia softwéru v.2.1.2
Dobrý deň pán Ščibrany
Vlastním túto čítačku už tretí rok, posledná aktualizácia softwéru na v2.1.2 bola úspešná a vyriešila viaceré problémy hlavne PDF súbory, fonty písma, priečinky a iné. Chcem sa opýtať ,či ešte nejaká aktualizácia je plánovaná alebo je to posledný pokus. Ďakujem za odpoveď.
Čítaj viac
Radovan Ščibrany
29.5.2018
Dobrý deň, pán Oravec,
O ďalšej aktualizácii od výrobcu žiaľ nemáme správy. Momentálne sa ako najpravdepodobnejšie javí to, že sa ďalšej aktualizácie pre Dibuk Sagu už nedočkáme. Mrzí ma, že nemám lepšie správy. S pozdravom, RŠ
Čítaj viac
Ivan Lulják
Ivan Lulják
24.2.2018
Dibuk saga recenzia číslo 2
V júni uplynie rok, čo mám čítačku kníh dibuk saga. V priebehu necelého roka som čítačku odporučil svojim známym a zakúpil aj svojej švagrinej. S čítačkou som bol spokojný, s podsvietením displeja, tvarom čítačky, pohodlne sa z nej číta. To sú všetko nesporne plusy. Plusom je ľahká preprava a možnosť čítať kdekoľvek a kedykoľvek. Za nedostatok považuje relatívnu slabosť baterky. Vydrží síce dlhé dni, ale vonkoncom nie týždne, a je jedno, či čítate, alebo máte v spiacom režime.

Za nedostatok považujem ďalej úplne zbabranú možnosť posielania na mail čítačky, z 8 poslaných e-knih mi došla jedna jediná, bude treba popracovať dôkladnejšie na zasielanie na mail, inak nemá táto funkcia žiaden význam.

Sťahovanie priamo v čítačke, tam by som odporučil riadiť sa pokynmi čítačky. Dibuk saga informuje v malom niekoľko sekúnd trvajúcom ozname, že sa kniha začala sťahovať, odporúčam počkaj na druhý oznam, že sa kniha bez problémov stiahla, inak bude mať čitateľ zle stiahnutú šifrovanú knihu.

Ja sa teraz potykám s iným vážnejším problémom, pri ktorom budem potrebovať radu Radovana Sčibranyho - včera a dneska sa mi stala nemilá skúsenosť. Naposledy pri decembrovom sťahovaní mi šlo všetko v poriadku, v týchto dňoch som si kúpil dve e-knihy, ktoré sa stiahnuť do čítačky nedajú, skúsil som vymazať aj jednu staršiu knihu a naspäť stiahnuť, aj to neúspešne. Čitačka vykazuje oznam "sťahovanie zlyhalo". Tak sa z pomerne efektívnej čítačky stala zbytočná vec, pretože neplní funkciu na ktorú bola zakúpená. Napriek tomuto vážnemu nedostatku čitačku nezatracujem môže isť o ojedinelú poruchu, prípadne iný nedostatok. V telekome boli z tohto prekvapení, nestretli sa s týmto, uvidím ešte reakciu martinusu. Pre mňa 3 hviezdičky za čitačku 0 hviezdičiek za môj kus.....
Čítaj viac
Dušan
1.3.2018
Mně zatím posílání knížek na mail funguje, je fakt, že jsem jich neposílal kvanta, zatím asi do deseti kusů. Ale vše proběhlo korektně. Jinak knihy do knížky dostávám přes SD kartu, vyjmu, nakopíruju a zase vložím do čtečky.
Čítaj viac
Radovan Ščibrany
26.2.2018
Ivan, popísané problémy určite nie sú štandardným správaním - či už ide o posielanie do čítačky e-mailom, alebo o zlyhané sťahovanie. Ozývam sa e-mailom. RŠ
Čítaj viac
Dušan
22.12.2017
Dibuk
Nejprve bych rád poděkoval obchodu Martinus.sk za skvělý přístup při objednávce této čtečky. Koupil jsem nejprve jednu a po vyzkoušení ještě druhou. Velice kladně hodnotím rychlost dopravy ze Slovenska do Čech. Čtečka jako taková po stránce hardware nemá chybu, bohužel ji brzdí špatně odladěný software. Naštěstí díky několika nadšencům ze Slovenska se z ní dá vytvořit velice schopný stroj za zlomek ceny oproti jiným čtečkám s tímto rozlišením a kvalitním podsvícením. Jsem rád, že jsem se k této čtečce dostal a za sebe ji hodnotím pozitivně. Druhá čtečka na zhodnocení od manželky teprve čeká, je to vánoční dárek.
Čítaj viac
Brano Petrik
3.12.2017
Dibuk= celé zle

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto H.vno je dobre akurát na trénovanie trpezlivosti!!
Ten kto čo len na sekundu premýšľa že si toto nefunkčné zariadenie kúpi, nech si to veľmi rýchlo rozmyslí. Odozva zariadenie je asi taká rýchla ako naše úrady. Display je na to veľmi podobne. Je to hrozné zariadenie!!
Čítaj viac
Radovan Ščibrany
4.12.2017
Dobrý deň, Braňo.

Čítačky sú vo všeobecnosti o niečo pomalšie, ako tablety. V žiadnom prípade by však odozvy nemali byť tak pomalé, ako popisujete. Môžete nás prosím kontaktovať na eknihy@martinus.sk? Radi by sme zistili, či nejde o vadu konkrétneho kusu zariadenia. Vďaka.
Čítaj viac
milan
3.12.2017
nic moc
Citacku som dostal novu darom, takze ma to az tak nemrzi, ale som z tohto produktu sklamany. Nevie citat PDF subory, takze ich musim konvertovat do ebuk formatu, ale potom nie vzdy sadne diakritika. Nerozumiem horizontalnej ciare, ktora je zhruba v strede displeja, na bielom pozadi ma sedu farbu a ak je pozadie cierne, tak je biela. Neviem ci to tak ma byt, alebo je to vada. Reklamovat to nemozem, ale zaujimalo by ma ci to tak ma byt.
Čítaj viac
Radovan Ščibrany
4.12.2017
Dobrý deň, Milan,

Čítačka Dibuk Saga by s aktuálnou verziou softvéru mala súbory PDF zobrazovať bez nutnosti konverzie. Radi sa na problém pozrieme. Čo sa týka horizontálnej čiary na displeji, určite by tam byť nemala. Ak je tam stále, nie len v konkrétnej e-knihe, ide takmer isto o vadu konkrétneho kusu. Môžete nás prosím kontaktovať na eknihy@martinus.sk? Vďaka.
Čítaj viac
Zefo
1.12.2017
Má to byť darček
k Vianociam. Kúpil som ju pred pár dňami a trochu sme sa zoznámili. Môžem porovnať s čítačkou Kindle, ktorú intenzívne používam už zopár rokov.
Na tejto čítačke oceňujem najmä podsvietenie čítacej plochy. Pripojenie na internet prostredníctvom wifi je rýchle. Knihy som nesťahoval cez internet, vložil som ich tam z počítača, tak že toto neviem zhodnotiť. Klávesnica pre písanie je príjemná a dobre sa s ňou pracuje. Podporuje aj slovenskú diakritiku.
Dotykový displej je celkom fajn, dá sa ovládať jednou rukou. Občas sa mi stalo, že som sa nedopatrením dotkol displeja a posunulo ma to na inú stranu, ale to isté sa stáva aj s tlačítkami na inej čítačke.
Oceňujem možnosť vytvárania priečinkov, ale keď som vytvoril priečinok napr. s menom spisovateľa a vložil doň knihu, zobrazuje ju tam dvakrát.
Fonty písma sú dosť obmedzené a všetky sa mi zdajú príliš "tenké". Možno sa na to dá zvyknúť, ale z Kindla som zvyknutý na výraznejšie písmo. Údajne je možné nainštalovať vlastné fonty písma, ale myslím si, že to by malo byť v "základnej výbave".
Rolovanie v prehľade kníh je trochu nešťastné a pomalé. Ak máte v čítačke pár desiatok kníh, prejsť celý zoznam dá trochu zabrať. Podporované formáty kníh neriešim, lebo na internete sú online prevodníky dokumentov z a do rôznych formátov.
Celkovo táto čítačka nie je zlá, ale u mňa osobne Kindle nasadil latku niekde inde a tak veľmi zvažujem, či ju v lehote 14 dní nevrátim a nekúpim manželke radšej Kindle.
Čítaj viac
Ivan Lulják
Ivan Lulják
12.10.2017
Dibuk saga
Priznám sa vám so všetkou úprimnosťou, že občas aj ľutujem, že som túto čítačku kupoval. Ono nie je zlá a veľmi super sa v nej číta. Bohužiaľ, je veľmi nevyspytateľná, a neviete, čo od nej očakávať. Takže, aj keď na jednej strane vítam takýto typ čítačky, na druhej strane je veľmi pozadu a takpovediac občas sa mi javí odflaknutá.

Prednosti sú - podsvietenie, fajn listovanie - dotyková obrazovka reaguje takmer hneď, bez nejakého zaváhania, pripojenia priamo na obchod. To všetko hodnotím pozitívne a veľmi sa mi to páči

Teraz k negatívam - veľmi často mi zamŕza tlačidlo DOMOV. Kliknete naň a nič sa nedeje. Ako keby systém zamrzol a nereagoval na pokyn, ako keby celý systém nebol schopný reagovať na tlačidlo. Po chvíľke čakania sa Vám objaví nápis "Systém book nereaguje" s možnosťou hneď ukončiť, alebo čakať. Samozrejme vždy som volil rýchle ukončenie. Čítačka na chvíľku ako keby nereagovala, to trvalo zhruba 5 sekúnd, potom sa rozsvietila, zhasla a vrátila sa DOMOV. Potom ste mohli pokračovať.

Ako ďalší vážny nedostatok som si všimol systém posielania na mail. Je to veľmi zvláštny spôsob poslania knihy, keďže moja prvá kniha prišla po odoslaní na mail čítačky po slabej minúte, ďalšia kniha prišla po hodine, tretia kniha prišla po troch hodinách a od štvrtej knihy mi prišla do niekoľkých dní, respektíve posledné knihy mi už ani nechodia vôbec. V pondelok napríklad som si nechal poslať na mail čítačky priamo z môjho profilu tu na martinuse e-knihu "Vítajte v raji". Človek by očakával, že dôjde, opak sa stal pravdou, kniha do štvrtka večera neprišla do čítačky, zrejme cestou zablúdila.

To by nebolo tak zlé, aj tak som najčastejšie využíval sťahovanie priamo cez obchod priamo z čítačky. Tí čo máte dibuk sagu, viete že hneď po prihlásení sa na stránku MOJA E-KNIŽNICA tam si do niekoľkých sekúnd knihu stiahnete do čítačky. U mňa to kedysi bývavalo. Ako však stúpa počet kníh v čítačke, komplikuje sa sťahovanie ďalších kníh. Nemám ich ešte ani 30 a už systém štrajkuje. Najskôr sa mi sťahovali knihy kódovane. Musel som jednu knihu stiahnuť, zmazať a zas stiahnuť, aby sa mi riadne uložila do čítačky. Teraz je situácia iná, k sťahovaniu viackrát pribudol celý rad ďalších komplikácií. Najskôr mi čítačka vykazovala, že sa musím pripojiť na wifinu, hoc pripojený som bol. Následne, keď som si v spleti všetkých možných net prihlásení našiel tú svoju prišla na rad druhá komplikácia, ak si knihu cez MOJU E-KNIŽNICU stiahnete viackrát, dochádza k situácii, že systém Vám knihu ohlási že ju nájdete na domovskej stránke čítačky v knižnici, no reálne sťahovať vám ju nezačne, naopak vás to hodí na riadnu internetovú stránku martinus.sk, kde to vyžaduje ďalšie vaše prihlásenie. Takto sa zo sekundovej sťahovačky stáva boj na dlhé minúty, pričom už dostatočne zblbnutý systém začne ukazovať ďalšiu plejádu divných reakcií. Sama od seba sa rozsvieti zhasne, zanechá bielu obrazovku, pričom opäť vás systém informuje, že dlho načitáva a môžete ho zrýchlene ukončiť, alebo čakať atď atď. Z radosti z čítania sa tak stáva boj na dlhé lakte a čítačka, ktorá by mohla byť zdrojom čítania na dovolenke a pomocníkom na cestách vyvoláva celý rad rozporuplných reakcií. Je mi ľúto, ale dibuk sága bola kedysi super čítačka, teraz je menej super a obávam sa, že bude ešte horšia. Dávam len 50% a pevne verím, že niekto mi poradím, kde robím chybu.
Čítaj viac
Ivan Lulják
Ivan Lulják
13.10.2017
Názor zákazníka
Aktualizácia : Pre presnosť musím uviesť ďalšie informácie. Ako prvé treba povedať, že recenzia hore nie je úplne objektívna. Stojím si za tým, že čítačka je občas ťažkopádna a reaguje trochu dlhšie na pokyn tlačidlom domov, Rovnako je pravda aj to, že čítačka občas vyhodí z pripojenia na internet. Všetky problémy sa však dajú riešiť.

Teraz k ďalším veciam.

Nie všetko, čo som uviedol je chybou čítačky, vo viacerých prípadoch my samotní čitatelia robíme chyby.

1. E-kniha má limit 6 stiahnutí. Ak tento limit prekročíte, musíte informovať admina o probléme s prekročením. Ide stále o techniku, takže ak si stiahnete e-knihu do počítača, následne do čítačky, necháte si zaslať na mail, tých 6 stiahnutí môžete ľahko prekročiť, hoc býva to nezvyčajné. Pri prekročení limitu sa systém sťahovania zablokuje na 24 hodín. To znamená, že knihu si môžete stiahnuť opäť na druhý deň, v rovnakom čase, keď sa systém zablokoval.

2. Ďalšou vecou, ktorú môžeme pripísať na vrub nás čitateľov je samotné sťahovanie knihy. E-kniha odoslaná na mail sa sťahuje trochu dlhšie, bezpečne by sa mala stiahnuť do polhodiny, hodiny. Závisí samozrejme od veľkosti knihy. Rýchlejšou variantou je stiahnutie knihy priamo v čítačke. Kniha sa stiahne v niekoľkých sekundách, zhruba do minúty. Tu odporúčam počkať na pokyny čítačky. O tom, že sa e-kniha sťahuje, systém vás upozorní vo veľkom bielom odstavčeku, zároveň v menšom Vám dá čítačka informáciu, že e-kniha sa začala sťahovať vo formáte EPUB. Odporúčam počkať, keď Vás čítačka informuje o tom, že kniha v EPUBE sa stiahla do čítačky. Opäť sa informácia objaví malom čiernom štvorčeku na niekoľko sekúnd. Vtedy môžete bezpečne odísť z e-knižnice obchodu martinus a prejsť do knižnice čítačky. Kniha by sa mala bezpečne stiahnuť.

3. Ak dáte pokyn na stiahnutie knihy a e-knižnicu martinusu hneď zavriete, kniha sa môže i nemusí dobre stiahnuť. Zvyčajne sa Vám v tomto okamihu síce stiahne, ale kódovane. Je to logický dôsledok toho, že ste zrejme prerušili sťahovanie zavretím stránky obchodu.

4. Ak ste knižku stiahli 6x tak vás systém martinusu na to upozorní v počítači informáciou, že ste presiahli počet stiahnutí a musíte počkať 24 hodín. Ak sťahujete cez čítačku a prekročili ste denný limit, čítačka na problém neupozorní, len Vás hodí na oficiálnu stránku martinusu, kde vyžaduje ďalšie prihlásenie. Vtedy odporúčam osloviť admina martinusu prostredníctvom mailu, či sociálnej siete, ten má jediný možnosť systém odblokovať.

Z tohto dôvodu mením recenziu a pridávam dve hviezdičky. Systém pracuje na 90% vyžaduje si však ďalšie zlepšenia a aktualizácie. Odporúčam, aby aj systém čítačky upozornil na počet stiahnutí knihy, zvlášť keď sa čitateľ blíži k hraničnému limitu
Čítaj viac

„Knižnice sa stali mojou cukrárňou.“

Juliana Kimball