Knihy
E-knihy

Zdravie samo nepríde

Ako si poradiť s vysokým tlakom a kilami navyše

Artis Omnis, 2015
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2015

Trápi vás vysoký krvný tlak? Bojujete s nadváhou či tráviacimi ťažkosťami? Zápasíte so stresom a nestíhate sa kvôli nemu pravidelne stravovať? Zadychčíte sa po každom schode? Útočia na vás reklamy na rôzne maškrty či zaručené prostriedky na...

Čítaj viac

9,41 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Trápi vás vysoký krvný tlak? Bojujete s nadváhou či tráviacimi ťažkosťami? Zápasíte so stresom a nestíhate sa kvôli nemu pravidelne stravovať? Zadychčíte sa po každom schode? Útočia na vás reklamy na rôzne maškrty či zaručené prostriedky na chudnutie? Ste bezradní a neviete, ako sa vymotať z bludného kruhu civilizačných nástrah? Dlhoročný lekár a publicista, primár MUDr. Jozef Marec, vám ponúka zbierku rád, návodov a postrehov, ako na to.

Texty MUDr. Marca sú plné pochopenia pre ľudské slabosti, neduhy a ako priznáva, mnohé z nich trápia aj jeho samého. Niet preto divu, že rady, ktoré prostredníctvom tejto knihy ponúka svojim čitateľom, má osobne odskúšané. Samozrejme, že všetky sú podopreté odborným aj náučno-populárnym štúdiom a klinickými skúsenosťami autora.

Dnešná univerzitná medicína sa striktne opiera len o veci dokázané početnými štúdiami, často sa však sama mýli a dostáva sa do slepých uličiek. Skúsenosť však učí, že ľudská populácia je nesmierne nesúrodá a nič v nej neplatí absolútne. Čo jednému pomôže, druhého môže zabiť. Človeku treba dať nádej, že život je vo svojej úžasnej premenlivosti krásny, a nekaziť mu radosť z neho prísnymi poučkami, zákazmi, príkazmi a strašiakmi. Lebo aj tak to nefunguje.
Jozef Marec

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zdravie samo nepríde - Jozef Marec
Miluj svoje telo - Cameron Diaz, Sandra Bark
24,28 €
Ušetríte 0,52 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Rozmer
120×200 mm
ISBN
9788089718580
Naše katalógové číslo
223592

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Dana Martinkova
pred týždňom
Veľa informácií
Kniha sa mi páčila. Je v nej veľa naozaj užitočných varovných informácií o tom, ako sledovať zdravotný stav a kedy veci riešiť, možno menej odporúčaní než by som očakávala.
Nedajte sa odradiť neatraktívnym obalom, kniha je napísaná naozaj fundovane s množstvom zrozumitelných vysvetlení medicínskych pojmov.
Čítaj viac
Bibina
2.7.2016
Všetko o krvnom tlaku
Mám doma rôzne knihy z oblasti zdravia a liečenia, ale táto je výnimočná jasným textom, pútavým postupom, zaujímavými faktami, ktoré som doteraz nevedela, čím ma kniha veľmi obohatila. Jednoducho som sa dozvedela nielen to, že treba zdravo žiť, ale aj prečo a ako to v tele funguje. Čo všetko sa v tele deje keď sa najeme, keď športujeme alebo keď sa rozčúlime. Kniha obsahuje veľa logicky prekvapivých faktov, ktoré som doteraz ešte nikde nečítala. Teším sa z nej.
Čítaj viac

(1958 v Turzovke) pracuje ako primár detského oddelenia v Čadci. Popritom je však plodným autorom a znalcom ľudovej kultúry. Okrem etnografických štúdií, monografií a odborných kníh (napr. Drevený život − kamenný chlieb, Zdravie samo nepríde) má konte viaceré poviedkové zbierky pre dospelých. Keďže sa profesionálne venuje chorým deťom, niektoré svoje tituly venoval aj im: Poďme sa báť (2006, 2017), Vili víly vence (2008) a Blaženkin rok (2009).

Čítaj viac

Artis Omnis je žilinské vydavateľstvo, ktoré už desiaty rok vydáva slovenskú tvorbu v oddychových i náročnejších žánroch: trilery, fantasy, sci-fi, horor, romantické romány, poézia, populárno-náučné publikácie, knihy pre deti. Je známe medzi fanúšikmi menšinových žánrov – prináša a objavuje kultových domácich autorov. Venuje sa histórii mesta, v ktorom pôsobí, a pomáha autorom i témam z okolia. V rámci súťaže Cena Fantázie udeľuje cenu BÉLA za najlepšiu hororovú poviedku. S vlastným programom sa pravidelne zúčastňuje na viacerých knižných veľtrhoch a festivaloch, napríklad: Bibliotéka, Žilinský literárny festival, IstroCon, SlavCon. Medzi kmeňových autorov vydavateľstva patrí aj najznámejší autor slovenskej fantasy Juraj Červenák či Žilinčan Ľubomír Feldek. Počas desaťročného pôsobenia vydavateľstvo ponúklo čitateľom takmer 60 knižných publikácií a predstavilo viac ako 100 autorov. Od roku 2011 vydávame aj e-knihy. V septembri 2014 na festivale ParCon v Bratislave bola vydavateľstvu udelená cena DRAK, ocenenie slovenských sci-fi klubov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zdravie samo nepríde - Jozef Marec
Miluj svoje telo - Cameron Diaz, Sandra Bark
24,28 €
Ušetríte 0,52 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

H. De Balzac