Knihy
E-knihy

Čo po nej zostalo

Aktuell, 2015
Vydavateľstvo
Aktuell, 2015

V tomto skvelom modernom románe lásky, posadnutosti a pomsty, o živote profesora Jeremyho Cooka a záhadnej smrti jeho bývalej študentky sa objavujú šokujúce odhalenia o posledných dňoch jej života. Román prináša čitateľom znepokojujúci príbeh o nás...

Čítaj viac

14,16 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

14,16 €

Viac o knihe

V tomto skvelom modernom románe lásky, posadnutosti a pomsty, o živote profesora Jeremyho Cooka a záhadnej smrti jeho bývalej študentky sa objavujú šokujúce odhalenia o posledných dňoch jej života. Román prináša čitateľom znepokojujúci príbeh o nás samých, o skrytých príkoriach, ktoré by niekedy ani nevyšli na svetlo. Autor si pre svoje rozprávanie zvolil neobvyklú, ale zaujímavú formu.

V jedno zasnežené februárové ráno vyplaví rieka telo 25-ročnej novinárky Alice Salmonovej. Náhla, šokujúca smrť obľúbeného miestneho dievčaťa sa stala mediálnou senzáciou, a ti, čo ju poznali, nevedeli pochopiť, čo sa stalo so živou, inteligentnou, a pútavou Alice Salmonovou.
Bola to samovražda?
Tragická nehoda?
Alebo... vražda?
Spolu s profesorom Jeremy Cookeom čítame jej denníkové záznamy, listy aj internetové texty, facebookové príspevky, tweety a textové správy, cítime bolestné zákutia duše, tajomstvá, s ktorými sa nikomu nezdôverujeme a skutočnosti, na ktoré by sme najradšej zabudli.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čo po nej zostalo - T.R. Richmond
Mozog v plameňoch - Susannah Cahalanová
25,47 €
Ušetríte 1,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aktuell
Rozmer
147×210 mm
ISBN
9788081720123
Naše katalógové číslo
222966

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

3
2
1
0
0

Natália
4.12.2017

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čo po nej zostalo má psychologické a sociálne pozadie, v ktorom sa odráža správanie dnešných ľudí; potreba niekoho vlastniť, byť od niekoho bytostne závislý, pád do depresie a následné ubližovanie iným, až po kruté náhody a nehody, ktoré nás sprevádzajú životom. Je len na nás, ako sa so všetkým vyrovnáme. Literárne postavy to v tomto príbehu nezvládli a autor nám ukazuje, ako by to mohlo dopadnúť, ak by sme dovolili, aby nám niečo ovplyvňovalo život takým spôsobom, ako knižným hrdinom. Stačia iba malé zhody náhod, ktoré sa nabaľujú a vznikne z toho katastrofa, ktorá sa nedá odčiniť. Každý mal na tejto tragédii svoj podiel viny, ale najväčší mala jedna osoba... Mala som zimomriavky. Kniha predstavuje veľmi znepokojivý pohľad na dianie vo svete, na život jednotlivca. Ten však môže, alebo aj nemusí byť pritiahnutý za vlasy. Záleží na čitateľovi...
Čítaj viac
Maja
3.11.2017
Stalo za to stráviť zopár hodín čítaním tejto.knihy
Ako veľkého fanúšika krimi predstavovala táto kniha odklon od klasickych severskych 'Nesboviek', avšak pocity, čo po nej zostali, sú omnoho intenzívnejšie než po bežnej prečítanej detektívke. V postave mladej Alice by vedela nájsť kúsok samej seba azda každá mladá žena, preto vrelo odporúčam knihu si prečítať. Štýl písania je atypicky, možno práve ten by mohol niektorym čitateľom ubrať na kvalite tohto románu.
Čítaj viac
Simona Lunterová
Simona Lunterová
30.5.2016
Kniha roka 2015
Strhujúci príbeh života a smrti mladej, talentovanej novinárky Alice Salmonovej pritiahne pozornosť hádam každého čitateľa. Po prečítaní tejto knihy sa nejeden pozorný čitateľ zamyslí nad dnešným, rapídne sa rozvíjajúcim svetom, svetom, v ktorom vládne závisť, nenávisť, klamstvo, a pod. Hovorí sa, že dnes už človek nemôže veriť ani vlastnému tieňu, pretože aj ten nás v tme opustí. Dej tohto napínavého románu danú myšlienku presne vystihuje. Človek, s ktorým hlavná hrdinka vyrastala od útleho detstva, je nakoniec tým človekom, ktorý ju z pocitu či už menejcennosti, závisti alebo nenávisti "odprevadí" na druhú stranu. Geniálne zosnovaná samovražda mladej, alkoholom opojenej Alice najskôr vinníčke vychádza, ale nesmieme zabúdať na to, že lož má krátke nohy, a skôr či neskôr podozrivý, starý, "úchylný" profesor Cook odhalí pravdu. Alicina rodina a jej bývalý priateľ nemohli uveriť, že by to mohla byť samovražda, a preto sa profesor podujme na vyriešenie tejto záhady. Profesorovi, ktorému veľmi záležalo na objasnení, a najmä na očistení mena Alice Salmonovej, sa napriek smrteľnej chorobe podarí dosiahnuť to, čo si zaumienil. Po hlbšom precítení a prečítaní tejto knihy si myslím, že ani jedno oko neostane suché. Niekde hlboko v podvedomí si človek zrazu uvedomí, že nielen po Alice Salmonovej, ale všetko, čo po každom človeku ostane, je láska. Čo po nej zostalo vrelo odporúčam a taktiež nominujem na titul Kniha roka 2015, pretože to nie je len obyčajný román, ale miešajú sa prvky románu, psychológie, detektívky, biografie, a pod.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Čo po nej zostalo - T.R. Richmond
Mozog v plameňoch - Susannah Cahalanová
25,47 €
Ušetríte 1,33 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton