Knihy
E-knihy

Úspešný introvert

Sila introvertov vo svete, ktorý nikdy neprestáva hovoriť

Motýľ, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Motýľ, 2015

Pravdepodobne ani netušíte, že každý tretí človek, ktorého poznáte, je introvertom. Spoznáte ho podľa toho, že radšej počúva, ako hovorí, uprednostňuje prácu osamote než v skupine, je zamyslený, často uzavretý...

Čítaj viac

8,80 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 26%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Pravdepodobne ani netušíte, že každý tretí človek, ktorého poznáte, je introvertom. Spoznáte ho podľa toho, že radšej počúva, ako hovorí, uprednostňuje prácu osamote než v skupine, je zamyslený, často uzavretý. Väčšina z nich však predstiera, že je niekým úplne iným, a to extrovertom. Ak sa však pozriete hlbšie, zistíte, že práve oni obohacujú našu spoločnosť jedinečnými nápadmi či prelomovými vynálezmi. Lenže v súčasnom svete, ktorý uznáva hlučných extrovertov a všetko s nimi spojené, introvertov podceňujeme a neuvedomujeme si, o koľko talentu tak prichádzame.

Susan Cain do Úspešného introverta vložila srdce. Skutočné príbehy z osobnej skúsenosti či zo života iných strieda s vedeckými poznatkami, aby nás všetkých postupne zbavila zastaraných predstáv. Táto výnimočná kniha vám navždy zmení pohľad na introvertov a pohľad introvertov na seba samých. Okrem návodu na dosiahnutie pracovného úspechu vám poradí s výchovou a so vzdelávaním introvertných detí, a dokonca aj s tým, ako vyriešiť partnerské problémy v introvertno-extrovertných vzťahoch.

Či už ste introvertom, alebo niekoho takého máte doma, v práci či v triede, táto kniha vám otvorí oči. Zistíte, že nie ste sám a pochopíte, prečo tichých, hĺbavých a citlivých ľudí tento svet tak veľmi potrebuje.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Úspešný introvert - Susan Cain
Krásna dedička - Mary Balogh
17,30 €
Ušetríte 6,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

19 hodnotení

12
5
0
1
1

Aurelius
18.10.2017
Kniha o vyskumoch
Som v polovici knihy a doposial autorka predklada len same vyskumy ( niektore dokonca nezname, napr. isty vyskum, ktory...)
Nezaujima ma kolko percent populacie rado pracuje osamote alebo v skupine.. a podobnych taranin, ktorych je v knihe plno.
To ze aj introverti su silne osobnosti viem aj bez knihy.
Cakal som viac, no knihu docitam.
Čítaj viac
Jana
13.4.2017
Názor čitateľa
Kniha mi veľmi pomohla, povzbudila ma, že aj ako introvert môžem veľa ovplyvniť a dosiahnuť. Tiež mi zdvihla sebavedomie. Poskytuje zaujímavé fakty, štúdie, je to výsledok dlhodobej práce. Dobre sa to číta.
Čítaj viac
Anna
26.8.2016
Vynikajúca kniha
Táto kniha je perfektná. Mal by si ju prečítať každý človek - introvert i extrovert. Najmä tí extroverti, pretože by sa vďaka tejto knihe mohli poučiť.
Jednoznačne odporúčam pre každého jedného.
Čítaj viac
Kamila N.
26.4.2016
Zaujímavá temá, ktorá mi vela dala
Sama som introvertka a z toho dôvodu som siahla po tomto titule. Čítal sa veľmi príjemne, veľa vecí sa na mňa hodilo a dozvedela som sa fakty, ktoré som si predtým neuvedomovala. Knihu som čítala postupne a určite sa k nej ešte vrátim. Odporúčam nie len introvertom :-)
Čítaj viac
Nikola
6.2.2016
Takáto kniha sa žiadala
Stačilo trochu zalistovať knihou, aby ste zistili, že toto nie je praktická príručka, ako si zvýšiť sebavedomie, zvládať vystupovanie na verejnosti a pod. Toto sa predsa netýka len introvertov, xy extrovertov má podobné problémy a siaha po knihách, ako stresové situácie zvládať. Ako sa spomína už v úvode a recenzii podo mnou, ide o knihu nabitú poznatkami, ktoré otvoria oči. Každá stránka mi niečo dala, takmer na každej mám prilepený farebný papierik. V prvom rade opisuje pôsobenie introverzie vo svete a vo vzťahu s ostatnými. Nejde tu o to, ako spraviť z tichého introverta hraného extroverta pomocou kadejakých cvičení a rád. Byť introvertom nie je jednoduché, najmä dnes, ale inak to v podstate nebolo ani v minulosti. A práve táto kniha v sebe nesie odpovede, ktoré by vám zrejme nikdy ani na um nezišli, dokonca ak ste sám introvert. Za mňa 5, určite sa k nej budem vracať.
Čítaj viac
Marek
5.1.2016
Názor čitateľa
Kniha obsahuje kopu vedeckých poznatkov o introverzii a introvertoch, no nejedná sa pritom o praktické veci, skôr o zaujímavosti, ktoré človek v bežnom živote nevyužije. Je to vlastne taký sumár poznatkov o introverzii, ktorý nezasvätenému človeku poskytne prehľad. Na druhej strane, toto je možno jediná kniha, kde sú tieto zaujímavosti uvedené v takom veľkom množstve, keďže iné knihy na túto tému sú skôr o praktických veciach. Praktických rád je tam iba pomerne málo a sústreďujú sa v poslednej kapitole, venovanej výchove introvertného dieťaťa. Takže ak hľadáte praktické informácie o tom, ako niečo vyťažiť zo svojej introverzie a žiť naplnenejší život, táto kniha nie je pre vás. 80%
Čítaj viac
Beáta
27.12.2015
Názor čitateľa
Kniha ma sklamala, čakala som od nej niečo úplne iné. Ocenili by ju možno psychológovia, bežný človek informácie z nej nepotrebuje. Čakala som praktické cvičenia na zvýšenie sebavedomia, vystupovania na verejnosti a pod., ale nič také v knihe nie je. Iba teória a vedecké poznatky o introverzii.
Čítaj viac
Linda petkova
3.11.2017

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

To ste si vybrala zlu literaturu. Introverti nepotrebuju zvysit sebavedomie. Maju ho dost. Nemylte si introverta a socialnu fobiu.
Čítaj viac
Peter K.
10.2.2016
Názor zákazníka
Pani Beáta, ak potrebujete zvýšiť sebavedomie, siahnite po knihe - Paul McKenna: Okamžité sebavedomie.
Môžem odporučiť ;)
Čítaj viac

SUSAN CAIN je spisovatelka, jejíž práce o introverzi a stydlivosti vycházejí v New York Times a na PsychologyToday.com. Vyučuje negociační dovednosti ve velkých podnicích, právních firmách i na univerzitách a sedm let se zabývala podnikovým právem. Je držitelkou čestných titulů z Princetonu a z Harvard Law School. Žije v Hudson River Valley se svým manželem a dvěma syny. Autorka a její kniha v roce 2012 dosáhly spousty úspěchů: NEW YORK TIMES BESTSELLER WASHINGTON POST BESTSELLER LOS ANGELES TIMES BESTSELLER NPR BESTSELLER INDIE BESTSELLER PUBLISHERS WEEKLY BESTSELLER TED 2012 FEATURED SPEAKER TIME COVER STORY A FEBRUARY 2012 INDIE NEXT PICK A JANUARY 2012 AMAZON BEST BOOKS OF THE MONTH PICK A JANUARY 2012 BARNES & NOBLE BEST BOOKS OF THE MONTH PICK 1. CENA ČTENÁŘŮ GOODREADS.COM V KATEGORII NON-FICTION (PROSINEC 2012)

Čítaj viac

Pri zrode vydavateľstva MOTÝĽ bola kniha Liečivé rastliny z Božej záhrady od rakúskej autorky Márie Trebenovej. Kniha vyšla na jar v roku 1991 a veľmi úspešne - v celkovom náklade 200 000 výtlačkov na Slovensku a v Čechách.
V súčasnosti je vydavateľstvo MOTÝĽ moderné dynamické vydavateľstvo, ktoré sa flexibilne prispôsobuje vkusu čitateľov a reaguje na trendy a výzvy súčasnosti. V minulosti pod značkou MOTÝĽA vychádzala aj edícia Skvosty svetovej literatúry, kuchárske knihy, športová literatúra a literatúra o životnom štýle, v súčasnosti sa sústreďuje najmä na ženskú literatúru od slovenských autorov, ale prekladá aj úspešné tituly z mnohých oblastí. Už niekoľko rokov MOTÝĽ úspešne ponúka aj edíciu motivačnej literatúry z oblasti financií. Autorom uvedenej série je Robert T. Kiyosaki, ktorý si získal milióny čitateľov po celom svete.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Úspešný introvert - Susan Cain
Krásna dedička - Mary Balogh
17,30 €
Ušetríte 6,50 €

„Spisovateľ je človek, ktorému nestačia knihy tých druhých.“

Shaw G.b.