Knihy
E-knihy

Paradigmy budúcich zmien v 21. storočí: adaptačné procesy – budúcnosť Európy a Slovenska

Zborník statí

Publikácia je svojim zameraním a radením statí ďalším príspevkom rozširujúcim pohľad na paradigmy zmien v 21. storočí, na ktoré ako prvá zacielila monografia „Hľadanie kontúr v mozaike“ a zborník statí „Infraštruktúra spoločnosti, infraštruktúra človeka..

Čítaj viac

8,36 €

Bežná cena Bežne 8,80 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,36 €

Viac o knihe

Publikácia je svojim zameraním a radením statí ďalším príspevkom rozširujúcim pohľad na paradigmy zmien v 21. storočí, na ktoré ako prvá zacielila monografia „Hľadanie kontúr v mozaike“ a zborník statí „Infraštruktúra spoločnosti, infraštruktúra človeka a kontrolovaná spoločnosť“ v roku 2012. Vo väzbe na zásadné zmeny v globálnej spoločnosti, ktoré mali tak ekonomický, ako aj geopolitický dosah, bola v roku 2013 vydaná monografia „Európa, Slovensko – súvislosti globálneho ekonomického a mierového potenciálu“ a v roku 2014 vznikla publikácia „Globálny svet – spolupráca alebo konfrontácia?“ Ambíciou tejto publikácie s názvom „Adaptačné procesy – budúcnosť Európy a Slovenska“ nie je len posunutie poznatkov v oblasti strategického smerovania Európskej únie a súvislostí aktuálneho geopolitického diania, ale prezentovať i rôzne aspekty polarizovania slovenskej spoločnosti, ktoré sú súčasťou tendencií príjmovej polarizácie v globálnom svete. Cez rôzne uhly pohľadov sú odkrývané možnosti a schopnosť adaptácie na komplex zlomových javov v spoločnosti. Akcentovaná je ešte stále nízka miera vedeckého uchopenia vzťahov a súvislostí medzi spoločnosťou, ekonomikou a prírodou, ako aj výhrady voči existujúcim politikám, ktoré pri reagovaní na kumulovanie negatívnych systémových zlomových javov pokračujú v používaní tradičných nástrojov a riešia selektívne parciálne problémy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Paradigmy budúcich zmien v 21. storočí: adaptačné procesy – budúcnosť  Európy a Slovenska - Iveta Pauhofová
Investičné stratégie Číny v podmienkach krízy - Iveta Pauhofová, Soňa Svocáková
17,66 €
Ušetríte 0,93 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Ekonomický ústav Slovenskej akadémie vied
Rozmer
160×235 mm
ISBN
9788071442486
Naše katalógové číslo
220398

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Paradigmy budúcich zmien v 21. storočí: adaptačné procesy – budúcnosť  Európy a Slovenska - Iveta Pauhofová
Investičné stratégie Číny v podmienkach krízy - Iveta Pauhofová, Soňa Svocáková
17,66 €
Ušetríte 0,93 €

„Nezáleží na tom, koľko kníh máš, ale aké dobré sú.“

Lucius Annaeus Seneca