Knihy
E-knihy

Za každú cenu

Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami, 2015

Radikálna zmena života. A navyše v prostredí, ktoré také čosi len veľmi ťažko, ako vôbec, toleruje. Zhruba takto sa dá vyjadriť podstata skutočného príbehu obrátenia Muhammada al Musawího. Jeho stretnutie s Ježišom a túžba byť pokrstený, ba ešte viac...

Čítaj viac

6,18 €

Bežná cena Bežne 6,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Radikálna zmena života. A navyše v prostredí, ktoré také čosi len veľmi ťažko, ako vôbec, toleruje. Zhruba takto sa dá vyjadriť podstata skutočného príbehu obrátenia Muhammada al Musawího. Jeho stretnutie s Ježišom a túžba byť pokrstený, ba ešte viac, jesť chlieb života, mu dala schopnosť prekonať všetko – odmietanie zo strany opatrných kresťanov v Iraku, násilie a týranie zo strany vlastnej rodiny a štátu, útek do cudziny spolu s deťmi a manželkou, ktorá tiež uverila Ježišovi, zanechanie svojej kultúry a akoby odrezanie od rodinných zväzkov kvôli niečomu väčšiemu – kvôli životu v Cirkvi.
Na Slovensku žije čoraz menej ľudí, ktorí museli podobne zápasiť o svoju vieru v časoch totality. Preto nech nám táto kniha pripomenie v Roku viery, že viera je niečo, za čo sa vždy platí. A vždy draho. Za každú cenu...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788089342778
Naše katalógové číslo
220379

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Andrej
5.1.2016
Skvelá kniha, odhaľuje aj čo prinesie islam Európe
Človek z mäsa a kostí, ktorého ste mohli stretnúť aj na Slovensku, syn bohatého moslima, napísal pútavo a úprimne svoj príbeh. Knihu odporúčam všetkým sympatizantom islamu, neveriacim, aj kresťanom. To čo je v knihe má patriť k základnému vzdelaniu, pretože islam už mení Európu a bude ju meniť ešte viac. Napriek tomu len málokto u nás vie, čo je islam v skutočnosti. Preto by všetci Európania mali vopred vedieť, s čím máme do činenia, aby sme neboli neskôr prekvapení, keď sa s tým už nič nebude dať robiť.
Čítaj viac
Katka
7.9.2015
Názor čitateľa
Kniha o sile viery, o nádeji a nájdení pravého Šťastia :) Skvelo sa číta, je napínavá a nevedela som sa od nej odrhnúť kým som ju neprečítala ;-) Vhodná pre ľudí každého veku a vierovyznania!
Čítaj viac
Katarína Adamicová
9.1.2015
ZA KAŽDÚ CENU
Prepotrebná kniha pre súčasnú Európu! Knihu by si mal prečítať každý, ktorý úmyselne či z nedostatku vedomostí zabúda a snaží sa vykoreniť zo života to, čo náš kontinent urobil najkultúrnejší a napodobeniahodný pre celý svet. Kresťanskú civilizáciu, ktorá jediná má potenciál vytvárať a prijímať prostredie dobré a prospešené pre človeka i spoločnosť. Pochopil to aj moslim, ktorý musel pre konverziu na kresťanskú vieru vykonať skutočnú krížovú cestu. Kniha sa číta na "jeden dúšok", je dobrodružná a zároveň aj poučná. Určená je pre nás, ktorí sme mali to šťastie, narodiť sa v kresťanskom prostredí a kresťanským rodičom a naše prostredie vnímame tak trocha samozrejme až ľahostajne. Dokonca už pomaly zabúdame aj na nedávny socializmus, ktorý preveril silu viery u mnohých z nás. Ide o krásny príklad človeka, ktorý vytúženému cieľu venoval všetko - a tento vysoký a hodnotný cieľ dosahoval tak ako to dnes nie je bežné - aj za cenu života.
Čítaj viac
MIRAŽ
9.1.2015
Názor čitateľa
OK. Presne tak!
Čítaj viac
Jane
6.1.2014
Názor čitateľa
Pekna kniha, ktorá vás prinúti prehodnotit vašu vieru. Mňa osobne ohúrila osobnosť hlavneho hrdinu. Knihu odporúčam.
Čítaj viac
Jana Gašparíková
Jana Gašparíková
24.11.2013
Názor čitateľa
Nadherny pribeh, aj som si poplakala..
Čítaj viac