Knihy
E-knihy

Za každú cenu

Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami, 2015

Radikálna zmena života. A navyše v prostredí, ktoré také čosi len veľmi ťažko, ako vôbec, toleruje. Zhruba takto sa dá vyjadriť podstata skutočného príbehu obrátenia Muhammada al Musawího. Jeho stretnutie s Ježišom a túžba byť pokrstený, ba ešte viac...

Čítaj viac

6,18 €

Bežná cena Bežne 6,50 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Radikálna zmena života. A navyše v prostredí, ktoré také čosi len veľmi ťažko, ako vôbec, toleruje. Zhruba takto sa dá vyjadriť podstata skutočného príbehu obrátenia Muhammada al Musawího. Jeho stretnutie s Ježišom a túžba byť pokrstený, ba ešte viac, jesť chlieb života, mu dala schopnosť prekonať všetko – odmietanie zo strany opatrných kresťanov v Iraku, násilie a týranie zo strany vlastnej rodiny a štátu, útek do cudziny spolu s deťmi a manželkou, ktorá tiež uverila Ježišovi, zanechanie svojej kultúry a akoby odrezanie od rodinných zväzkov kvôli niečomu väčšiemu – kvôli životu v Cirkvi.
Na Slovensku žije čoraz menej ľudí, ktorí museli podobne zápasiť o svoju vieru v časoch totality. Preto nech nám táto kniha pripomenie v Roku viery, že viera je niečo, za čo sa vždy platí. A vždy draho. Za každú cenu...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Redemptoristi - Slovo medzi nami
Rozmer
135×210 mm
ISBN
9788089342778
Naše katalógové číslo
220379

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Andrej
5.1.2016
Skvelá kniha, odhaľuje aj čo prinesie islam Európe
Človek z mäsa a kostí, ktorého ste mohli stretnúť aj na Slovensku, syn bohatého moslima, napísal pútavo a úprimne svoj príbeh. Knihu odporúčam všetkým sympatizantom islamu, neveriacim, aj kresťanom. To čo je v knihe má patriť k základnému vzdelaniu, pretože islam už mení Európu a bude ju meniť ešte viac. Napriek tomu len málokto u nás vie, čo je islam v skutočnosti. Preto by všetci Európania mali vopred vedieť, s čím máme do činenia, aby sme neboli neskôr prekvapení, keď sa s tým už nič nebude dať robiť.
Čítaj viac
Katka
7.9.2015
Názor čitateľa
Kniha o sile viery, o nádeji a nájdení pravého Šťastia :) Skvelo sa číta, je napínavá a nevedela som sa od nej odrhnúť kým som ju neprečítala ;-) Vhodná pre ľudí každého veku a vierovyznania!
Čítaj viac
Katarína Adamicová
9.1.2015
ZA KAŽDÚ CENU
Prepotrebná kniha pre súčasnú Európu! Knihu by si mal prečítať každý, ktorý úmyselne či z nedostatku vedomostí zabúda a snaží sa vykoreniť zo života to, čo náš kontinent urobil najkultúrnejší a napodobeniahodný pre celý svet. Kresťanskú civilizáciu, ktorá jediná má potenciál vytvárať a prijímať prostredie dobré a prospešené pre človeka i spoločnosť. Pochopil to aj moslim, ktorý musel pre konverziu na kresťanskú vieru vykonať skutočnú krížovú cestu. Kniha sa číta na "jeden dúšok", je dobrodružná a zároveň aj poučná. Určená je pre nás, ktorí sme mali to šťastie, narodiť sa v kresťanskom prostredí a kresťanským rodičom a naše prostredie vnímame tak trocha samozrejme až ľahostajne. Dokonca už pomaly zabúdame aj na nedávny socializmus, ktorý preveril silu viery u mnohých z nás. Ide o krásny príklad človeka, ktorý vytúženému cieľu venoval všetko - a tento vysoký a hodnotný cieľ dosahoval tak ako to dnes nie je bežné - aj za cenu života.
Čítaj viac
MIRAŽ
9.1.2015
Názor čitateľa
OK. Presne tak!
Čítaj viac

„Kvety a knihy sú pre mnohých práve tak nevyhnutné, ako denný chlieb.“

Honoré de Balzac