Knihy
E-knihy

Poslední království

BB/art, 2015
Vydavateľstvo
BB/art, 2015
1. diel série
Uhtred z Bebbanburgu
Preklad

Anglický chlapec Uhtred se narodil v devátém století jako syn northumbrijského velmože. V deseti letech osiřel, upadl do zajetí a dánský válečník ho přijal za vlastního a naučil vikinským způsobům. Uhtredův osud je však nerozlučně spojen se západosaským..

Čítaj viac

15,09 €

Bežná cena Bežne 15,88 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

15,09 €

Viac o knihe

Anglický chlapec Uhtred se narodil v devátém století jako syn northumbrijského velmože. V deseti letech osiřel, upadl do zajetí a dánský válečník ho přijal za vlastního a naučil vikinským způsobům. Uhtredův osud je však nerozlučně spojen se západosaským králem Alfredem, jenž vládne jedinému anglickému království, které ještě odolává náporu Dánů. Uhtred dorůstá v bojích mezi Angličany a Dány a za střetů mezi křesťanstvím a pohanstvím. Dlouho si není jistý, ke které straně se věrně a natrvalo přidat, až ho krveprolití za jednoho zimního úsvitu přitáhne k Angličanům. Práh mužnosti překročí v okamžiku, kdy Dánové zahajují svůj dosud nejprudší útok na Alfredovo království.

Sňatek jej připoutá ještě pevněji k Západním Sasům, a když se jeho žena a dítě ztratí v chaosu za dánského vpádu, musí se v bitvě na mořském pobřeží utkat s nejsilnějším z vikinských náčelníků. Tam také v hrůze střetnutí hradeb štítů poznává, komu se zaváže věrností a kam skutečně patří. Bernard Cornwell v Uhtredovi vytváří jednu ze svých nejzajímavějších a nejpůsobivějších heroických postav a dynamickým, vášněmi naplněným dějem Posledního království dosahuje jednoho z vrcholů své dosavadní bohaté tvorby.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Poslední království - Bernard Cornwell
Bledý jezdec - Bernard Cornwell
30,18 €
Ušetríte 1,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Last Kingdom
Rozmer
155×210 mm
ISBN
9788075075321
Naše katalógové číslo
220289
Počet strán
360
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
BB/art

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

21 hodnotení

14
7
0
0
0

Róbert Hegeduš
Róbert Hegeduš
14. 9. 2014
otázka:)
Ahojte tý čo ste už čitali The Saxon Stories, nadväzujú knihy dejovo na seba z hľadiska postáv alebo príbehu? Alebo je tam len určitá línia čo sa týka historórie? Lebo proste asi prvé štyri tituly (Poslední království atď) sa už nedajú zohnať a nechystá sa dotlač, a neviem či by malo zmyseľ si zakúpiť Smrt králů alebo Pohanského pána keď je to pokračovanie..teda ak je..
Čítaj viac
Viliam Lenko
Viliam Lenko
20. 4. 2012
Ak historický román
Knihy s historickou tématikou nie je ľahké písať. Je potrebné mať mnoho znalostí z daného obdobia a kopec vecí vymyslieť tak, aby sa príliš nebili so skutočnosťami. Fakty sa samozrejme dajú aj prispôsobovať, no je to práca pre zručného remeselníka. Tým však Bernard Cornwell vo svojom odbore určite je! Jeho rozprávanie o Norhumbrijskom chlapcovi Uhtredovi je pútavé a výborne čitateľné. Zásluhu má na tom hlavne spôsob rozprávania príbehu - autor ho sprostredkúva cez reč a zážitky samotného Uhtreda, čím sa všetko stáva o to zaujímavejšie, pretože osoba chlapca, neskôr bojovníka, si všíma mnoho vecí, náboženských, mocenských či vojenských rozdielov medzi národmi kde sa pohybuje. Jeho vyjadrovanie sa tiež postupom času mení, občas sa zamýšľa, často však uvažuje nerozvážne, zbrklo...robí chyby ako každý človek, dostáva sa do nebezpečných situácií, no stretáva sa s mnohými zaujímavými osobami a zažíva i osobné šťastie a sklamanie. Toto všetko robí príbeh veľmi živým a nanajvýš čítavým. Kniha utečie ako voda. Našťastie Bernard Cornwell neostal len pri prvom dieli, ale napísal ich už viac - u nás vyšlo zatiaľ 5. Všetky veľmi odporúčam, kvalitatívne sú približne na rovnakej úrovni, dej sa posúva dopredu, a Uhtred s novými dobrodružstvami, radosťami a ťažkosťami stále rastie.
Čítaj viac
Július Topor
Július Topor
11. 1. 2010
Severská vypaľovačka
Po Sharpovi nám pán Cornwell prínáša novú ságu o masívnom vpáde normanov do Británie. Brilantné vedomosti autora z britských dejín, sú korunované dynamickým dejom a typicky severskou atmosférou. Štítovu hradbu som cítil až v morku kostí. Tlieskam.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Poslední království - Bernard Cornwell
Bledý jezdec - Bernard Cornwell
30,18 €
Ušetríte 1,58 €

„Píšem, aby som zistil o čom rozmýšľam. Okrem toho bary nie sú otvorené tak skoro.“

Daniel J. Boorstin