Knihy
E-knihy

Smith & Wesson

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Slávny taliansky autor Alessandro Baricco už viac ráz potvrdil, že je nielen majstrom románu, ale aj dialógov. Aj vo svojom najnovšom diele pripomína, že umelecká forma je najmä umeleckou fikciou a opisuje aj to, čo nie je pravdepodobné...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Slávny taliansky autor Alessandro Baricco už viac ráz potvrdil, že je nielen majstrom románu, ale aj dialógov. Aj vo svojom najnovšom diele pripomína, že umelecká forma je najmä umeleckou fikciou a opisuje aj to, čo nie je pravdepodobné.

Dvaja muži s menami slávnych výrobcov zbraní sa iba pretĺkajú životom. Jeden sa živí svojráznou predpoveďou počasia a druhý vyťahuje mŕtvoly spod Niagarských vodopádov. Smitha a Wessona vyhľadá novinárka Rachel Greenová - pripravuje reportáž o splavovaní vodopádov, na ktorej si chce vybudovať kariéru. Nezoženie však dobrovoľníka, a tak sa na riskantný podnik podujme sama. Vynálezca Smith jej pripraví sud, v ktorom by mala plavbu prežiť, a záchranca Wesson ju vytiahne z rieky pod vodopádom. Akcia sa pripraví, ako sa patrí, so širokou publicitou a s predajom lístkov pre divákov. Pokus sa uskutoční 21. júna 1902.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Smith & Wesson - Alessandro Baricco
Končí sa to nami - Colleen Hoover
16,20 €
Ušetríte 7,65 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Smith & Wesson
Rok vydania
2015
Počet strán
152
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
219982

Čo si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
5. marca 2016

Dvaja muži s menami slávnych výrobcov zbraní sa iba pretĺkajú životom. Jeden sa živí svojráznou predpoveďou počasia a druhý vyťahuje mŕtvoly spod Niagarských vodopádov. Smitha a Wessona vyhľadá novinárka Rachel Greenová, ktorá pripravuje reportáž o splavovaní vodopádov, na ktorej si chce vybudovať kariéru, a práve títo páni jej majú pri tom pomôcť. Baricco už viackrát potvrdil, že je nielen majstrom románu, ale aj dialógov. Táto útla kniha je vlastne jeden dlhý, brilantne napísaný dialóg, ktorý vás o tom znova presvedčí.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

9 hodnotení

6
1
0
1
1

Karol Gandel
Karol Gandel
9.7.2017
Smith &weston
Dobra a zaujimava kniha ktora sa dobre cita, zaujimavy a putavy dej. Da sa precitat jednym dychom. Urcite ju budem odprorucat aj dalej, podnecuje fantaziu
Čítaj viac
Peter
22.6.2017
Názor čitateľa
... az na tu nepocuvatelnu a prepacte odpudzujucu hobby interpretaciu v audioukazke je to dalsia skvela kniha od majstra Barrica. Nemam v plane nikoho urazit, len nabuduce ked uz skuste oslovit lepsi "studovanejsi" hlas.
Čítaj viac
Bystričanová Silvia
12.3.2016
Možno knihy hodnotiť počtom hviezdičiek? Netreba a nechcem.
K tejto útlej knihe netreba veľa slov, snáď len otázku. Ako to Baricco robí, že ho čítam jedným dychom? Môj top autor.
Pravdou je, že Baricco nesadne každému čitateľovi, ale ani Shakespeara nedávame čítať prvákom. Všetko chce svoj čas. Aj Baricco.
Čítaj viac
Mária Selická
Mária Selická
14.1.2016
vynikajúce
Zaujímavá divadelná inscenácia plná zamotaných dialógov, ktoré mierne odľahčujú napätosť celej situácie okolo riskantného zoskoku. Knihu som prečítala na jedno posedenie a určite ju odporúčam. :-)
Čítaj viac
Alexandra Hovorková
Alexandra Hovorková
2.11.2015
treba prečítať
Bariccov rukopis ostáva rovnako odľahčený a dokonalý, vždy mám po dočítaní jeho knihy chuť otvoriť ju na začiatku a dať si to celé ešte raz. Tentokrát to nebolo inak, divadelná inscenácia o skvelej trojici postáv, s dejom uleteným a krásnym človeka ihneď vtiahne do víru slov a naštartuje fantáziu. Baricco ostáva naďalej mojim oblúbencom a literárnym vzorom. Odporúčam.
Čítaj viac

Alessandro Baricco sa narodil v Turíne (Taliansko) roku 1958. Napísal štyri romány (Castelli do rabbia – Hrady zlosti, Oceano Mare – Oceán More, Seta – Hodváb a City), dve divadelné hry (Novecento – 1900 a Davila Roa) a dve zbierky esejí (Il genio in fuga – Génius na úteku a L’anima di Hegel e le mucche di Wisconsin – Hegelova duša a wisconsinské kravy). Niektoré články vydal v zbierkach Barnum, Barnum 2 a Next. Novela Bez krvi (2003) je jeho najnovším dielom.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Smith & Wesson - Alessandro Baricco
Končí sa to nami - Colleen Hoover
16,20 €
Ušetríte 7,65 €