Knihy
E-knihy

Eve

Vydavateľstvo
Simon & Schuster, 2015

From the author of the twenty-five-million-copy bestseller The Shack comes a captivating new novel destined to be one of the most talked-about books of the decade...

Čítaj viac

12,30 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

From the author of the twenty-five-million-copy bestseller The Shack comes a captivating new novel destined to be one of the most talked-about books of the decade. Eve is a bold, unprecedented exploration of the Creation narrative, true to the original texts and centuries of scholarship yet with breathtaking discoveries that challenge traditional beliefs about who we are and how we’re made. Eve opens a refreshing conversation about the equality of men and women within the context of our beginnings, helping us see each other as our Creator does complete, unique, and not constrained by cultural rules or limitations. When a shipping container washes ashore on an island between our world and the next, John the Collector finds a young woman inside broken, frozen, and barely alive. With the aid of Healers and Scholars, John oversees her recovery and soon discovers that her genetic code connects her to every known race. No one would guess what her survival will mean.

No one but Eve, Mother of the Living, who calls her “daughter” and invites her to witness the truth about her own story indeed, the truth about us all. As The Shack awakened readers to a personal, non-religious understanding of God, Eve will free us from faulty interpretations that have corrupted human relationships since the Garden of Eden. Thoroughly researched and exquisitely written, Eve is a masterpiece that will inspire readers for generations to come.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eve - William Paul Young
An Abundance of Katherines - John Green
21,24 €
Ušetríte 0,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

17 hodnotení

8
4
3
0
2

Betka
4. 2. 2018
Krásny, nezvyčajný príbeh
Nie je to bežná kniha, ale príbeh je krásny a dej má svoju atmosféru. Niektoré veci sú na pochopenie ťažšie, je potrebné sa často zamýšľať. Nie so všetkým v knihe som súhlasila, ale rada som si prečítala autorov pohľad a pouvažovala nad ním. Mňa po Chatrči nesklamal, tento príbeh je iný a knihu odporúčam.
Čítaj viac
Jamina
21. 3. 2017
...wooow a ufff...
čítanie pre náročných, autor opäť jedinečným pohľadom nazerá na kresťanskú tému - tentoraz stvorenia a púšťa sa do zvláštnych fantázií, prepojení, múdre rozhovory vyvolávajúce ďalšie vlastné otázky. nech radšej nečítajú tí, ktorí čakajú viac presných odpovedí ako otázok. Zavanula na mňa zvláštna vnútorná a hlboká krása, hoci v deji je veľa krutej reality, bolesti a utrpenia.
Čítaj viac
Dano
7. 2. 2017
...páči...
ako bolo spomenuté, nie je dobré ju porovnávať s Chatrčou. Ale pre uvedomenie si toho, akým veľkým zlom je neposlušnosť a pýcha (vo všetkých jej podobách..) je to veľmi dobré. Rozhodne to nie je oddychovka a ak má niekto pocit, že je nezmyselná, možno na ňu pre neho ešte neprišiel vhodný čas. Povedal by som - je to iný level ako Chatrč. Mne sa páčila.
Čítaj viac
lacinger
5. 1. 2017
Eva
Čítal som Chatrč aj Rázcestia...Evu som si prečítal s veľkým očakávaním. Nie som sklamaný. Myslím, že tieto tri knihy by sa nemali porovnávať, môže to čitateľa odvádzať od deja tej ktorej knihy (prežil som to asi do polovice Rázcestí). Ale späť k Eve. Momentálne ju čítam 2krát, pretože rozuzlenie na konci ma dosť prekvapilo. Takže 2krát a v úplne inom svetle. Odporúčam, len je asi potrebné mať ako také základné biblické znalosti a nie len o stvorení sveta. Chatrč som čítal 5krát a myslím že Evu čaká podobný osud
Čítaj viac
Eva
29. 12. 2016
Eva
Na knihu som sa tešila, od Younga som prečítala iba Chatrč, ale tá bola úžasná. Eva je krásna, podáva iný pohľad na stvorenie sveta, no občas som sa strácala, trochu mi vadili prechody z hlavného príbehu do druhého hlavného, škoda, Chatrč sa mi páčila viac práve preto, že línia deja nebola prerušovaná. Ale inak príbeh super, krásna kniha :)
Čítaj viac
Anne
20. 11. 2016
Názor čitateľa
Musím povedat,ze po dvoch úžasných knihách,ktoré autor napisal,nastavil ladku vysoko a tak som bola v poriadnom očakávaní,aká bude jeho v poradí tretia kniha. A Young vobec nesklamal. Eva ma vtiahla do deja po pár stránkach, krásny dej,krasne posolstvo nám vsetkym, dakujem!:)
Čítaj viac
Pali
15. 11. 2016
podstata Boha
Kniha upútala moju pozornosť ani nie svojím vzhľadom, skôr obsahom, ktorý sa vyniká zo zaužívaných schémat ľudských predsudkov na Boha, ktorý je čírou láskou a táto kniha to len potvrdzuje. Ak čakáte na nejaké prevratné informácie, ktoré vám otvoria oči a budete sa cítiť viac osvietenejší, tak podľa môjho subjektívneho názoru musím potvrdiť, že celé dejstvo sa odohráva v pozadí sci-fi scén, zmietajú sa hranice medzi skutočnosťou a snom, o čo viac pôsobí kniha zaujímavým dojmom. Nepáčilo sa mi to ustavičné preskakovanie z jedného dejstva do druhého, chýba mi hlavná dejová línia a mal som pocit, že niektoré vety sa aj opakujú, prípadne je tu možno zbadať obsahovú zhodu kapitol. Mierne potešenie ale zároveň aj sklamanie pociťujem, autor na mňa nezapôsobil obzvlášť extra dojmom a po prečítaní knihy Chatrč mám dojem, že ide o kvantitu než o kvalitu napísaného slova.
Čítaj viac
JFK
15. 9. 2016
Rozprávka
Už dlhšie sledujem tvorbu toho kresťanského demagóga a nestíham sa diviť, že ho stále baví písať tieto nezmysli. No táto kniha je vrchol všetkého. Nudné a nezaujímavú a celkovo budí dojem, že jediný zmysel jej existencie je vyžmýkať z ľudí peniaze.
Čítaj viac
Anna
19. 9. 2016
Názor čitateľa
Aj pre mňa veľké sklamanie.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Eve - William Paul Young
An Abundance of Katherines - John Green
21,24 €
Ušetríte 0,70 €

„Knihy sú mŕvym materiálom, dokiaľ v nás nezasejú niečo, čo v nás vyklíči a prinesie úžitok nášmu okoliu.“

Mahen