Knihy
E-knihy

Dominus

Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Preklad

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi, niečo mu povie a zrazu sa stane... zázrak. Pápež sa prvý raz v živote dokáže narovnať. Na druhý deň sa zázraky opakujú: klinika s pacientmi chorými na rakovinu hlási zázračné uzdravenia, deti v slepeckom ústave začnú odrazu vidieť... Lenže, ide naozaj o zázračné javy? Alebo sa za celou vecou skrýva niečo iné?

Do tejto nezvyčajnej atmosféry vstupuje novinár Alexander Trecchio aj so svojou bývalou priateľkou Gabriellou Fierrovou a vzápätí sa rozkrúti kolotoč záhadných udalostí. Obidvaja sa zrazu ocitnú v nebezpečenstve života, lebo odhalili niečo, čo malo zostať skryté. Napínavý dej v kombinácii s nepredvídateľnými situáciami a šokujúcimi odhaleniami podfarbený istou dávkou romantických, ale aj tajuplných prvkov dodávajú tomuto príbehu neuveriteľný spád. Po knihe určite siahnu najmä čitatelia, ktorí sú fanúšikmi mysterióznych príbehov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dominus - Tom Fox
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
27,37 €
Ušetríte 1,43 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dominus
Rozmer
138×212 mm
ISBN
9788055146690
Naše katalógové číslo
217640
Počet strán
400
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
10. apríla 2016

Ak čakáte nového Browna, trochu vás sklamem, no pre mňa osobne je to oveľa lepšia kniha.
Brownova špecialita je použitie rôznych historických a kultúrnych faktov, ktorými oživuje konšpiračnú zápletku. Fox síce na konšpirácie stavil taktiež, no jeho príbeh je oveľa viac realistický: predmetom konšpirácie je len Cirkev, nie obsah viery ako taký. Naopak, pokiaľ ide o jej ľudskú stránku, s tou zďaleka nezaobchádza v rukavičkách. Naznačuje, že v bašte kresťanstva to vôbec nie je ideálne a že popri verných služobníkoch aj tu existujú skupiny ľudí s odlišnými zámermi.
Originálne je, že sa kniha nezačína zločinom a dej je vyskladaný tak, že budete ešte aj po dočítaní rozmýšľať, či v prípade uzdravenia pápeža nešlo naozaj o zázrak. Striedanie krátkych kapitol viacerých rozprávačov prispieva k dynamike knihy, a tak ju ako pohodové jarné čítanie môžem len odporučiť.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

9 hodnotení

2
3
3
1
0

Ján Klučiarik
Ján Klučiarik
27.1.2017
Dominus

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pre mňa obrovské sklamanie.Autor skúša napodobňovať Browna ale vôbec sa to nepodarilo.Kniha sa z počiatku odvíjala veľmi dobre,tešil som sa na veľké finále ale z veľkého finále bolo iba veľké sklamanie.
Čítaj viac
Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková
21.10.2016
rozpoltene
Brown? Nie.
Nejaký nový Fox.
Možno spôsobil priveľa nenaplneného očakávania a nenapravila to ani záverečná akčná scéna. Silný moment podobný zázraku a vlastne vôbec nezodpovedaný. Aj sila, pripútavajúca ma k deju knihy mi chýbala.
Ale zázrak je preto zázrak, že nemá vysvetlenie. Konšpirácie proti cirkvi sú asi preto len konšpirácie, že miera našej ovplyvniteľnosti je mizivá.
Ak sa mám rozhodnúť, či opäť niekedy Foxa čítať ... dlho premýšľam ...
a možno práve o to išlo :)
Čítaj viac
Evka
13.8.2016
Názor čitateľa
Milujem knihy azda od narodenia, o tom vie každý, kto ma pozná... Chcem sa však s vami podeliť o názor na knihu, ktorú som len teraz dočítala, a chcem to urobiť trochu netradičným spôsobom.

Práve som obrátila posledný list skvelej knihy DOMINUS (Tom Fox), a mala som slzy v očiach, zimomriavky na tele, pokoj v duši a akýsi nový druh nádeje, ktorú mi priniesla.

Prečo? Veď vždy ide o akúsi spleť písmeniek a fantázie, ktorú samotný autor vloží na papier...Sama to poznám... Len ten, kto knihu napíše, skutočne vie, že ide o dokonale vykonštruovaný príbeh popretkávaný dávkami fantázie, nie?

Teraz som sa azda prvý raz na príbeh pozrela inak... Neskutočný dej, ktorý ma pohltil azda aj vďaka známemu (a mnou milovanému) prostrediu jednej z najkrajších častí Európy, ba možno aj sveta - Vatikánu, sa nedá vtesnať do pár viet, ktorú iný nazve recenziou.

A keďže sama vkladám do príbehov v knihách skutočné osudy, pohnútky, zmýšľania, či vari samotné príbehy, chcem veriť, že aj Tom Fox nenapísal Dominusa náhodne. Preto vrelo odporúčam... A ešte viac chcem podotknúť, že cez všetko zlo a pochybnosti, treba knihu čítať s otvoreným srdcom. Každý z nás v nej niečo nájde.... Ja som našla... NÁDEJ...

Hodnotiť dynamiku, štylistiku, či jazyk mi príde pri tejto knihe irelevantné.... Určite siahnem aj po ďalších knihách ...
Čítaj viac
UPIR
12.8.2016
Zázrak, alebo smrtiaca konšpirácia?
Do Vatikánskej baziliky Svätého Petra prichádza záhadný cudzinec počas omše, ktorú slúži sám pápež. Cudzinec oplýva záhadnou aurou, pred ktorou Švajčiarska garda len bezmocne pokľakne a keď následne nevysvetliteľne vylieči chorobou zmrzačeného pontifika, spustí sa lavína udalostí a manipulácií, ktoré môžu znamenať zázrak a kľúčový prevrat v dejinách kresťanstva, alebo premyslenú konšpiráciu a pád piliera západnej civilizácie. Je ale tento pilier skutočným pilierom? Nie je len jarmom - mocenským nástrojom, plným korupcie, lží a zákulistnými bojmi o moc? Sú nečakané uzdravenia smrteľne chorých naozaj zázrakom? Je možné znova prebudiť mŕtvych k životu? A je príchod živého Mesiáša pre cirkev požehnaním, alebo jej koncom? To všetko sa snaží zistiť investigatívny novinár Alexander Trecchio s policajtkou (a svojou bývalou priateľkou) Gabriellou Fierrovou na ceste naprieč tajomným Vatikánom. Čím viac sa dostávajú bližšie ku koreňu tajomstva, tým väčšie nebezpečenstvo im hrozí, pretože ani v svätom meste nie sú všetci bez viny, ba práve naopak.

Pútavé rozprávanie príbehu mi značne pripomínalo knižky Dana Browna, svižný autorov štýl ani chvíľu nenudí, plynulé prepínanie medzi viacerými dejovými líniami dodávalo deju spád a zaujímavý nápad bol trefou do čierneho - bol dostatočne mysteriózny, pritom sa stále držal nohami pevne na zemi, ale celý čas si nemôžete byť istí, či ide o zázrak, alebo majstrovskú manipuláciu. Na rozdiel od Browna je Fox viac pragmatický, nerieši v poslednej dobe tak populárne teologické a filozofické záležitosti cirkvi, sústreďuje sa viac na jej praktické fungovanie, ktoré je častokrát v rozpore s morálnymi zásadami a jej vlastnými zákonmi. Ale nevyvracia tak svojím chovaním vlastnú podstatu?

Tomovi Foxovi (to naozaj? - to je také random meno, ako Ján Novák, alebo John Smith, aké ani Google poriadne nenájde) sa podarilo vybudovať solídny príbeh so všetkým, čo má takáto literatúra mať. Na britského akademika, odborníka na cirkev a jeho prvotinu dosť dobrý výsledok (som zvedavý aj na ďalšie jeho knihy, ktoré medzičasom vyšli - Exodus a Genesis). Zásadné informácie z dejín cirkvi ani podnet na hlbšie teologické úvahy asi nečakajte, ale ako tip na letné čítanie k bazénu, alebo pod slnečník môžem jedine doporučiť.

PS: Čítal som knihu v slovenskom vydaní od Ikaru a nijak extra mi to nevadilo. Česká verzia pokiaľ viem ešte nevyšla a keď som si pri káve touto knihou listoval, zaujala ma natoľko, že som na české vydani odmietol čakať. Asi tiež niečo znamená :)))
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dominus - Tom Fox
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
27,37 €
Ušetríte 1,43 €