Knihy
E-knihy

Dominus

Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Preklad

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vo Svätopeterskej bazilike vo Vatikáne slúži omšu pápež Gregor XVII. Od narodenia ho sužuje nevyliečiteľná choroba chrbtice, ktorá mu nedovoľuje vzpriamiť sa. Vtom do chrámu vchádza charizmatický, ležérne oblečený mladý muž, podíde k pápežovi, niečo mu povie a zrazu sa stane... zázrak. Pápež sa prvý raz v živote dokáže narovnať. Na druhý deň sa zázraky opakujú: klinika s pacientmi chorými na rakovinu hlási zázračné uzdravenia, deti v slepeckom ústave začnú odrazu vidieť... Lenže, ide naozaj o zázračné javy? Alebo sa za celou vecou skrýva niečo iné?

Do tejto nezvyčajnej atmosféry vstupuje novinár Alexander Trecchio aj so svojou bývalou priateľkou Gabriellou Fierrovou a vzápätí sa rozkrúti kolotoč záhadných udalostí. Obidvaja sa zrazu ocitnú v nebezpečenstve života, lebo odhalili niečo, čo malo zostať skryté. Napínavý dej v kombinácii s nepredvídateľnými situáciami a šokujúcimi odhaleniami podfarbený istou dávkou romantických, ale aj tajuplných prvkov dodávajú tomuto príbehu neuveriteľný spád. Po knihe určite siahnu najmä čitatelia, ktorí sú fanúšikmi mysterióznych príbehov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dominus - Tom Fox
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
26,47 €
Ušetríte 2,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Dominus
Rozmer
138×212 mm
ISBN
9788055146690
Naše katalógové číslo
217640
Počet strán
400
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
10. apríla 2016

Ak čakáte nového Browna, trochu vás sklamem, no pre mňa osobne je to oveľa lepšia kniha.
Brownova špecialita je použitie rôznych historických a kultúrnych faktov, ktorými oživuje konšpiračnú zápletku. Fox síce na konšpirácie stavil taktiež, no jeho príbeh je oveľa viac realistický: predmetom konšpirácie je len Cirkev, nie obsah viery ako taký. Naopak, pokiaľ ide o jej ľudskú stránku, s tou zďaleka nezaobchádza v rukavičkách. Naznačuje, že v bašte kresťanstva to vôbec nie je ideálne a že popri verných služobníkoch aj tu existujú skupiny ľudí s odlišnými zámermi.
Originálne je, že sa kniha nezačína zločinom a dej je vyskladaný tak, že budete ešte aj po dočítaní rozmýšľať, či v prípade uzdravenia pápeža nešlo naozaj o zázrak. Striedanie krátkych kapitol viacerých rozprávačov prispieva k dynamike knihy, a tak ju ako pohodové jarné čítanie môžem len odporučiť.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

9 hodnotení

2
3
3
1
0

Ján Klučiarik
Ján Klučiarik
27.1.2017
Dominus

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pre mňa obrovské sklamanie.Autor skúša napodobňovať Browna ale vôbec sa to nepodarilo.Kniha sa z počiatku odvíjala veľmi dobre,tešil som sa na veľké finále ale z veľkého finále bolo iba veľké sklamanie.
Čítaj viac
Lýdia Fúsková
Lýdia Fúsková
21.10.2016
rozpoltene
Brown? Nie.
Nejaký nový Fox.
Možno spôsobil priveľa nenaplneného očakávania a nenapravila to ani záverečná akčná scéna. Silný moment podobný zázraku a vlastne vôbec nezodpovedaný. Aj sila, pripútavajúca ma k deju knihy mi chýbala.
Ale zázrak je preto zázrak, že nemá vysvetlenie. Konšpirácie proti cirkvi sú asi preto len konšpirácie, že miera našej ovplyvniteľnosti je mizivá.
Ak sa mám rozhodnúť, či opäť niekedy Foxa čítať ... dlho premýšľam ...
a možno práve o to išlo :)
Čítaj viac
Evka
13.8.2016
Názor čitateľa
Milujem knihy azda od narodenia, o tom vie každý, kto ma pozná... Chcem sa však s vami podeliť o názor na knihu, ktorú som len teraz dočítala, a chcem to urobiť trochu netradičným spôsobom.

Práve som obrátila posledný list skvelej knihy DOMINUS (Tom Fox), a mala som slzy v očiach, zimomriavky na tele, pokoj v duši a akýsi nový druh nádeje, ktorú mi priniesla.

Prečo? Veď vždy ide o akúsi spleť písmeniek a fantázie, ktorú samotný autor vloží na papier...Sama to poznám... Len ten, kto knihu napíše, skutočne vie, že ide o dokonale vykonštruovaný príbeh popretkávaný dávkami fantázie, nie?

Teraz som sa azda prvý raz na príbeh pozrela inak... Neskutočný dej, ktorý ma pohltil azda aj vďaka známemu (a mnou milovanému) prostrediu jednej z najkrajších častí Európy, ba možno aj sveta - Vatikánu, sa nedá vtesnať do pár viet, ktorú iný nazve recenziou.

A keďže sama vkladám do príbehov v knihách skutočné osudy, pohnútky, zmýšľania, či vari samotné príbehy, chcem veriť, že aj Tom Fox nenapísal Dominusa náhodne. Preto vrelo odporúčam... A ešte viac chcem podotknúť, že cez všetko zlo a pochybnosti, treba knihu čítať s otvoreným srdcom. Každý z nás v nej niečo nájde.... Ja som našla... NÁDEJ...

Hodnotiť dynamiku, štylistiku, či jazyk mi príde pri tejto knihe irelevantné.... Určite siahnem aj po ďalších knihách ...
Čítaj viac
UPIR
12.8.2016
Zázrak, alebo smrtiaca konšpirácia?
Do Vatikánskej baziliky Svätého Petra prichádza záhadný cudzinec počas omše, ktorú slúži sám pápež. Cudzinec oplýva záhadnou aurou, pred ktorou Švajčiarska garda len bezmocne pokľakne a keď následne nevysvetliteľne vylieči chorobou zmrzačeného pontifika, spustí sa lavína udalostí a manipulácií, ktoré môžu znamenať zázrak a kľúčový prevrat v dejinách kresťanstva, alebo premyslenú konšpiráciu a pád piliera západnej civilizácie. Je ale tento pilier skutočným pilierom? Nie je len jarmom - mocenským nástrojom, plným korupcie, lží a zákulistnými bojmi o moc? Sú nečakané uzdravenia smrteľne chorých naozaj zázrakom? Je možné znova prebudiť mŕtvych k životu? A je príchod živého Mesiáša pre cirkev požehnaním, alebo jej koncom? To všetko sa snaží zistiť investigatívny novinár Alexander Trecchio s policajtkou (a svojou bývalou priateľkou) Gabriellou Fierrovou na ceste naprieč tajomným Vatikánom. Čím viac sa dostávajú bližšie ku koreňu tajomstva, tým väčšie nebezpečenstvo im hrozí, pretože ani v svätom meste nie sú všetci bez viny, ba práve naopak.

Pútavé rozprávanie príbehu mi značne pripomínalo knižky Dana Browna, svižný autorov štýl ani chvíľu nenudí, plynulé prepínanie medzi viacerými dejovými líniami dodávalo deju spád a zaujímavý nápad bol trefou do čierneho - bol dostatočne mysteriózny, pritom sa stále držal nohami pevne na zemi, ale celý čas si nemôžete byť istí, či ide o zázrak, alebo majstrovskú manipuláciu. Na rozdiel od Browna je Fox viac pragmatický, nerieši v poslednej dobe tak populárne teologické a filozofické záležitosti cirkvi, sústreďuje sa viac na jej praktické fungovanie, ktoré je častokrát v rozpore s morálnymi zásadami a jej vlastnými zákonmi. Ale nevyvracia tak svojím chovaním vlastnú podstatu?

Tomovi Foxovi (to naozaj? - to je také random meno, ako Ján Novák, alebo John Smith, aké ani Google poriadne nenájde) sa podarilo vybudovať solídny príbeh so všetkým, čo má takáto literatúra mať. Na britského akademika, odborníka na cirkev a jeho prvotinu dosť dobrý výsledok (som zvedavý aj na ďalšie jeho knihy, ktoré medzičasom vyšli - Exodus a Genesis). Zásadné informácie z dejín cirkvi ani podnet na hlbšie teologické úvahy asi nečakajte, ale ako tip na letné čítanie k bazénu, alebo pod slnečník môžem jedine doporučiť.

PS: Čítal som knihu v slovenskom vydaní od Ikaru a nijak extra mi to nevadilo. Česká verzia pokiaľ viem ešte nevyšla a keď som si pri káve touto knihou listoval, zaujala ma natoľko, že som na české vydani odmietol čakať. Asi tiež niečo znamená :)))
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dominus - Tom Fox
Učeň - Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
26,47 €
Ušetríte 2,33 €