Knihy
E-knihy

Od veci

  Ikar, 2015
  2-3 hodiny čítania
  Vydavateľstvo
  Ikar, 2015

  Obľúbená rozhlasová relácia sa okrem svojho televízneho spracovania dočkala aj knižnej podoby. Výber najlepších scénok glosátorov Ludwiga Bagina, Tomáša Hudáka, Stana Staška, Juraja „Šoka“ Tabačeka zostavil Maroš Hečko...

  Čítaj viac

  9,41 €

  Bežná cena Bežne 9,90 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do troch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Obľúbená rozhlasová relácia sa okrem svojho televízneho spracovania dočkala aj knižnej podoby. Výber najlepších scénok glosátorov Ludwiga Bagina, Tomáša Hudáka, Stana Staška, Juraja „Šoka“ Tabačeka zostavil Maroš Hečko, o vtipné a nápadité ilustrácie sa postarala Ivana Šáteková. Všetci svorne vám želajú príjemnú zábavu pri listovaní a čítaní tohto unikátneho diela.

  Protagonistov relácie poznajú televízni diváci aj z iných televíznych projektov – Ludwig Bagin bol napríklad poštárom v Pošte pre teba, Juraj Tabaček účinkoval v skeč-šou Haló na Joj, spolu so Stanom Staškom sa objavujú aj v seriálových úlohách. Tomáš Hudák robí pre RTVS aj editora televízneho spravodajstva.

  „Čakajte absurdný humor, veľa improvizácie, ale najmä, že bude všetko úplne od veci,“ napísala RTVS pri uvádzaní relácie Od veci. Rovnakú charakteristiku možno uplatniť pri knihe s rovnomenným názvom.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Od veci -
  Zabudnuté slovenské rozprávky - Adela Banášová
  17,30 €
  Ušetríte 0,50 €

  Recenzie, kritiky

  Od veci (Janka Teťáková), citajto

  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  160
  Hmotnosť
  210 g
  Rok vydania
  2015
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Ikar
  Rozmer
  176×140 mm
  ISBN
  9788055145488
  Naše katalógové číslo
  217025

  Čo si myslíme my

  Barbora Smolková
  Barbora Smolková
  zamestnanec
  23. novembra 2015

  Knižná podoba humoristickej relácie Od Veci predstavuje výber niektorých zo scénok rozhlasovej relácie glosátorov a humoristov, ktorých netreba predstavovať nikomu, kto pozná túto reláciu. Je ťažké posúdiť, či ide o výber toho najlepšieho, čo v relácii odznelo, pretože všetky boli jedinečné a mali "čo to doseba". Ludwig , Tomáš, Stano a Juraj „Šoko“ sa starajú o pravidelný prísun svojského humoru všetkým poslucháčom a teraz už aj divákom a čitateľom. Reakcie na aktuálne problémy zo sveta odľahčené na prvý pohľad absurdnými situáciami, veľkou dávkou improvizácie,nevhodne trefnými poznámkami, v knihe doplnené vtipnými ilustráciami Ivany Šátekovej, dotvárajú projekt, pre ktorý neexistuje vhodnejšie pomenovanie...Jednoducho Od Veci....:)
  Odporúčam v akejkoľvek podobe.

  Čítaj viac

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,8 / 5

  6 hodnotení

  5
  1
  0
  0
  0

  Bea Rybanská
  Bea Rybanská
  28.12.2015
  A ďalší poplatok bude za to, že pobavíte
  Jedna z kníh, v ktorej môžete čakať úplne všetko. Improvizácia a absurdita, neskutočné zážitky obyčajných a neobyčajných situácií a všetko v jednej knihe. V knihe, pri ktorej sa budete nahlas smiať.
  Ak poznáte chalanov aj naživo, poprípade z počutia, o to lepšie sa vám číta a spoznáva ich aj z takejto inej stránky, knižnej, kde si to ich typické „trápno“ viete prečítať kedykoľvek a zasmiať sa na ľudskom „nešťastí“, pretože škodoradosť.. veď poznáte to.
  Knižka je však okrem skvelého obsahu aj krásne a hlavne trefne ilustrovaná Ivanou Šátekovou.
  Čítaj viac
  Jaro
  13.11.2015
  humor!
  absurdné a povznášajúce, Od veci by mohlo byť niečo, čo zaplní obrovskú dieru po Lasicovi a Satinskom. Kniha sa číta ľahko a nahlas sme sa smiali. mám z toho dobrý pocit.
  Čítaj viac

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Od veci -
  Zabudnuté slovenské rozprávky - Adela Banášová
  17,30 €
  Ušetríte 0,50 €

  „Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

  Thomas Carlyle