Knihy
E-knihy

Od veci

  Ikar, 2015
  Vydavateľstvo
  Ikar, 2015

  Obľúbená rozhlasová relácia sa okrem svojho televízneho spracovania dočkala aj knižnej podoby. Výber najlepších scénok glosátorov Ludwiga Bagina, Tomáša Hudáka, Stana Staška, Juraja „Šoka“ Tabačeka zostavil Maroš Hečko...

  Čítaj viac

  9,41 €

  Bežná cena Bežne 9,90 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do štyroch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Obľúbená rozhlasová relácia sa okrem svojho televízneho spracovania dočkala aj knižnej podoby. Výber najlepších scénok glosátorov Ludwiga Bagina, Tomáša Hudáka, Stana Staška, Juraja „Šoka“ Tabačeka zostavil Maroš Hečko, o vtipné a nápadité ilustrácie sa postarala Ivana Šáteková. Všetci svorne vám želajú príjemnú zábavu pri listovaní a čítaní tohto unikátneho diela.

  Protagonistov relácie poznajú televízni diváci aj z iných televíznych projektov – Ludwig Bagin bol napríklad poštárom v Pošte pre teba, Juraj Tabaček účinkoval v skeč-šou Haló na Joj, spolu so Stanom Staškom sa objavujú aj v seriálových úlohách. Tomáš Hudák robí pre RTVS aj editora televízneho spravodajstva.

  „Čakajte absurdný humor, veľa improvizácie, ale najmä, že bude všetko úplne od veci,“ napísala RTVS pri uvádzaní relácie Od veci. Rovnakú charakteristiku možno uplatniť pri knihe s rovnomenným názvom.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Od veci -
  Zabudnuté slovenské rozprávky - Adela Banášová
  17,30 €
  Ušetríte 0,50 €

  Recenzie, kritiky

  Od veci (Janka Teťáková), citajto

  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  160
  Hmotnosť
  210 g
  Rok vydania
  2015
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Ikar
  Rozmer
  176×140 mm
  ISBN
  9788055145488
  Naše katalógové číslo
  217025

  Čo si myslíme my

  Barbora Smolková
  Barbora Smolková
  zamestnanec
  23. novembra 2015

  Knižná podoba humoristickej relácie Od Veci predstavuje výber niektorých zo scénok rozhlasovej relácie glosátorov a humoristov, ktorých netreba predstavovať nikomu, kto pozná túto reláciu. Je ťažké posúdiť, či ide o výber toho najlepšieho, čo v relácii odznelo, pretože všetky boli jedinečné a mali "čo to doseba". Ludwig , Tomáš, Stano a Juraj „Šoko“ sa starajú o pravidelný prísun svojského humoru všetkým poslucháčom a teraz už aj divákom a čitateľom. Reakcie na aktuálne problémy zo sveta odľahčené na prvý pohľad absurdnými situáciami, veľkou dávkou improvizácie,nevhodne trefnými poznámkami, v knihe doplnené vtipnými ilustráciami Ivany Šátekovej, dotvárajú projekt, pre ktorý neexistuje vhodnejšie pomenovanie...Jednoducho Od Veci....:)
  Odporúčam v akejkoľvek podobe.

  Čítaj viac

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,8 / 5

  6 hodnotení

  5
  1
  0
  0
  0

  Bea Rybanská
  Bea Rybanská
  28.12.2015
  A ďalší poplatok bude za to, že pobavíte
  Jedna z kníh, v ktorej môžete čakať úplne všetko. Improvizácia a absurdita, neskutočné zážitky obyčajných a neobyčajných situácií a všetko v jednej knihe. V knihe, pri ktorej sa budete nahlas smiať.
  Ak poznáte chalanov aj naživo, poprípade z počutia, o to lepšie sa vám číta a spoznáva ich aj z takejto inej stránky, knižnej, kde si to ich typické „trápno“ viete prečítať kedykoľvek a zasmiať sa na ľudskom „nešťastí“, pretože škodoradosť.. veď poznáte to.
  Knižka je však okrem skvelého obsahu aj krásne a hlavne trefne ilustrovaná Ivanou Šátekovou.
  Čítaj viac
  Jaro
  13.11.2015
  humor!
  absurdné a povznášajúce, Od veci by mohlo byť niečo, čo zaplní obrovskú dieru po Lasicovi a Satinskom. Kniha sa číta ľahko a nahlas sme sa smiali. mám z toho dobrý pocit.
  Čítaj viac

  V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

  Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

  Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

  Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

  Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

  YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

  Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

  Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Od veci -
  Zabudnuté slovenské rozprávky - Adela Banášová
  17,30 €
  Ušetríte 0,50 €

  „Keď chcete poznať pravdivú históriu, poznajte to, čo píšu porazení.“

  Henry Ford