Knihy
E-knihy

Štúrovci

Najkrajšie básne, prózy a články

Vydavateľstvo
Perfekt, 2015

Ľudovít Štúr dal meno jednej generácii bojovníkov za práva Slovákov. Publikácia Štúrovci zavedie čitateľa do obdobia pre slovenský národ obzvlášť ťažkého, často plného beznádeje a skepsy, do rakúsko-uhorskej monarchie...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ľudovít Štúr dal meno jednej generácii bojovníkov za práva Slovákov. Publikácia Štúrovci zavedie čitateľa do obdobia pre slovenský národ obzvlášť ťažkého, často plného beznádeje a skepsy, do rakúsko-uhorskej monarchie. Ľudovít Štúr ako vedúci predstaviteľ slovenského národného obrodenia sa spolu so skupinou literárnych velikánov, ktorí pociťovali krivdu a utláčanie, rozhodli bojovať za práva slovenského ľudu. V neľahkých časoch maďarizácie sa táto súdržná skupina nebála odvážne presadzovať svoje názory a bojovať za náš národ i na tých najvyšších miestach, a to napríklad predložením Žiadostí slovenského národa s nádejou v lepšiu budúcnosť.

Kniha ponúka okrem životopisov aj výber diel jednotlivých osobností štúrovskej generácie, ktoré približujú vnútorný svet autorov, ich úprimné pocity, radosti, no neraz i sklamania a útrapy prameniace z aktuálnej nepriaznivej situácie. V knihe najkrajších esejí a básní štúrovcov nájdete: Ľudovíta Štúra, Jozefa Miloslava Hurbana, Sama Chalupku, Michala Miloslava Hodžu, Janka Kráľa, Gustáva Kazimíra Zechentera-Laskomerského, Mikuláša Dohnányho, Jána Kalinčiaka, Andreja Sládkoviča, Jána Bottu, Sama Bohdana Hroboňa, Jána Francisciho, Pavla Dobšinského, Janka Matúšku.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788080467227
Naše katalógové číslo
216421

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Andrea
26.1.2017
Štúrovci
Hodnotná kniha,pekne spracovaná.Je rozdelená na viac kapitol, každá hovorí o inom Štúrovcovi.Základ je životopis doplnený o ukážky tvorby.Kniha obsahuje aj viacero ilustrácií a fotografií.Odporúčam.
Čítaj viac
Lukáš Rastislav Ovšonka
Lukáš Rastislav Ovšonka
18.2.2016
Super
Pekne spracovaná kniha. Vecný prehľad o každom Štúrovom spolupracovníkovi, výber toho najlepšieho z jeho diel. Kto sa chce niečo dozvedieť o štúrovskej generácii, táto publikácia je pre neho najlepšou možnosťou. Autori si dali záležať a vytvorili peknú knihu. Zaslúžia si pochvalu.
Čítaj viac
Janka Mgr. Zuštinová
Janka Mgr. Zuštinová
24.12.2015
krásna
Krásna a hodnotná kniha pre čitateľa, ktorý obdivuje literárne obdobie, ktoré dalo základ slovenskej literatúre. Čitateľ sa oboznámi s významnými osobnosťami slovenskej literatúry a s výberom z ich tvorby.
Čítaj viac
Janka Mgr. Zuštinová
Janka Mgr. Zuštinová
16.2.2016
Názor čitateľa
Kniha je krásne ilustrovaná.
Čítaj viac
Julia
29.1.2016
Názor čitateľa
Prosim vas, je knizka aj ilustrovana, alebo len na prebale? Ja by som si ju totiz kupila kvoli Katarine Vavrovej...
Čítaj viac

Vydavateľstvo Perfekt vzniklo v roku 1990. Venujeme sa historickej, umelecko-náučnej literatúre, memoárom aj beletrii. Vydávame aj zábavno-náučné knihy pre deti a mládež a rôzne praktické príručky. Taktiež sme vydavateľom časopisov

Čítaj viac