Knihy
E-knihy

Srdce má vlastnú hlavu

Motýľ, 2015
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Motýľ, 2015

Niekedy môže útek z domu spustiť lavínu nepredvídateľných udalostí a sny o ružovej budúcnosti sa zmenia na prežívanie. A niekedy treba odísť ďaleko, aby sme zistili, že jediné, z čoho máme strach, je strach sám. Záhadný príbeh Lívie a Niny sa...

Čítaj viac

2,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

„Nina,“ šepol otec, „bojíme sa o teba. Si veľmi mladá a neskúsená. Prečo nás chceš opustiť a odísť tak strašne ďaleko? Rodina má predsa zostať pokope a pomáhať si. My sme tvoja rodina, či chceš alebo nechceš! Čo ti tu teda chýba?“ pozrel sa na ňu prosebným pohľadom a načiahol sa za jej rukou. Nina stála ako kus ľadu a civela do okna. Nadýchla sa a chcela odpovedať, ale zrazu sa jej do očí nahrnuli slzy. Nemôže. Nepochopili by to. Žijú, ako vedia. Tak čo jej tu doma, medzi najbližšími, môže chýbať? Žeby všetko?

Niekedy môže útek z domu spustiť lavínu nepredvídateľných udalostí a sny o ružovej budúcnosti sa zmenia na prežívanie. A niekedy treba odísť ďaleko, aby sme zistili, že jediné, z čoho máme strach, je strach sám.

Záhadný príbeh Lívie a Niny sa odohráva vo Veľkej Británii, Rusku, Lotyšsku a na Ukrajine. Spája ich neľahký osud „sťahovavých vtákov“, zložité vzťahy s mužmi, tajomstvá a šokujúce odhalenia, odlúčenie od detí, smútok za domovom, ale aj odvaha nových začiatkov. Na kľukatej ceste za naplnením vlastných túžob napokon obe dospejú k poznaniu, že šťastie nie je o mieste na mape a domov je všade tam, kde máme srdce.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Keď má srdce svoj vlastný smer. (Simona Rošková), blog.sme

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
215965
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Motýľ
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081640506
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

9 hodnotení

4
0
5
0
0

Silvia Kovács
Silvia Kovács
26.7.2016
Názor čitateľa
Moja prvá kniha od autorky ale mám z nej také zmiešané pocity. Tiež sa stotožňujem s názorom, že som sa nevedela vžiť do deja a ani stotožniť s hlavnou postavou. Navyše mi tam prišlo rozpracovaných príliš veľa príbehov, akoby autorka chcela všetko vtesnať do jednej knihy, kvôli tomu však príbeh stratil na hĺbke a prišiel mi taký bez hlavy a päty. Skôr ma zaujali pasáže o Nine, tej by som venovala celú knihu, radšej to mohla autorka viac rozviť, prípadne poprepletať...
Taký sivý priemer...
Čítaj viac
Saša
5.3.2016
Výborná
Kniha sa mi páčila, bola zaujímavo a pútavo napísaná. Nebol to klasický príbeh žien, aké žijú v našom okolí, a práve preto ma zaujala. Hlavne tá časť napísaná formou blogu, ma vtiahla do života hlavnej postavy, ktorý rozhodne nebol jednoduchý. Mám rada knihy od tejto autorky, sú originálne a majú aj pekné tituly. Teším sa na novú knižku.
Čítaj viac
Ivona Hergottová
Ivona Hergottová
1.3.2016
Neviem...
Čítala som od autorky Ako chutí voda a musím povedať, že tá kniha ma oslovila viac. S touto som sa nejako nedokázala stotožniť, pripadala mi taká nejaká "nehlboká". Hlavná postava mala zvláštnu povahu, do ktorej som sa nevedela vcítiť ani keby som ako chcela. Ale to je len môj názor...Mladá generácia sa možno v tomto životnom štýle nájde.
Čítaj viac
Zuzka
26.11.2015
Zaujímavá kniha
Toto je moja prvá kniha od tejto autorky a bola som veľmi milo prekvapená ako zaujímavo bola napísaná a hlavne inak. Veľmi sa mi páčil začiatok v Londýne. Uverila som to hlavnej hrdinke na 100 %. Potom nastal prelom a prišla Nina, ktorá bola iná a jej príbeh ma opäť zaujal. Táto kniha sa úžasne doplňuje s názvom knihy a na hlavných hrdinkách naozaj zistíte, že niekedy má srdce vlastnú hlavu.
Veľkým pozitívom bolo, že sa príbeh odohrával na viacerých miestach, kde sa čitateľ opäť dozvie niečo nové.
Po prečítaní som bola smutná, že kniha skončila a pokojne by som si prečítala ešte viac :-)
Čítaj viac
Jana M.
23.10.2015
Zase super
Prečítala som už predtým od tejto autorky aj knihy Keď utiecť tak s Tebou a aj Ako chutí voda a obe sa mi páčili.
Možem porovnávať, pretože vela čítam a táto nová kniha je u mňa nadpriemer. Pútavý a zaujímavý dej , takže spokojnosť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kde inde je ľudská povaha taká slabá ako v kníhkupectve?“

Henry Ward Beecher